Φημες για συναυλιες #2

ναι και προτιμώ να ζήσω ξανά κάτι τέτοιο παρά μια εμφάνιση στο release .

Ήταν πολύ δυνατό λαηβ αυτό στο Βοτανικό και χορταστικό

2 Likes

Ε καλά, προφανως κ θα προτιμουσαμε όλοι κάτι τέτοιο ρε συ…

Αλλά, από το να μην έρθουν καν, σίγουρα δεν θα με χαλουσε καθόλου να τους δω κ σε συνθήκες φεστιβάλ…

Κ το 12 για μια ώρα είχαν παιξει, στην Μαλακάσα κατω απο Ozzy, κ μια χαρά χαμουλης είχε γίνει (είχαν βέβαια να έρθουν κ από το 04- αλλά κ τωρα σχεδον το ίδιο χρονικό διάστημα εχει περασει)

Στην τελική, κ οι Slipknot το καλοκαίρι, λόγω του ότι έπαιζαν σε φεστιβάλ κ οχι σε αποκλειστικά δικό τους λάιβ, έκοψαν πεντε κομμάτια από το full set τους ( κι ήταν κ ολα κομματαρες ε), με αποτέλεσμα ο καθαρός μουσικός χρόνος που έπαιξαν, αν αφαιρεσεις τα λογυδρια του Corey, να ήταν με το ζόρι πανω απο ώρα, αλλά δε νομίζω να μας χάλασε κ τόσο - μάλλον ως ιστορικη εμφάνιση έμεινε ( κ κατά την γνώμη μου καλά έκανε).

Ε γιατί να μη γίνει το ίδιο κ με Machine Head, αν είναι να μην μπορεί άλλος διοργανωτής να τους φέρει αυτή την στιγμή σε εξ ολοκλήρου δικό τους λαιβ;

1 Like

3 έκοψαν (devil in i, vermillion, snuff)

Οπως θα δεις κ απο το λινκ, το full set τους μεχρι Μάιο, συμπεριλαμβανε κ το , για μενα κορυφαιο του δισκου, solway firth, κ τον πρωτο τους υμνο, το [sic]

Δεν τα επαιζαν ολα παντου αλλά,ναι, το full set αυτο ήταν

2 Likes

α οκ δεν το ειχα δει αυτο

Για Parkway drive να μην το συζητάμε; Ουτε για Five finger death punch ;;;

Εχω δει και τις 2 μπαντες χωρις να ειμαι φαν. Parkway στη Πειραιως. Εσπειραν κυριολεκτικα. FFDP στο γαλλικο Download. Απο τις πιο βαρετες μπαντες που εχω δει live.

Υπάρχει περίπτωση να γινει κινηση για Peter Gabriel ή να ψαχτω για μιλανο; :thinking:

1 Like

Βγαίνει σε περιοδεία ο γέροντας;;;

@I_love_metal αδερφε τωρα που ξεκινησαν οι ανακοινωσεις για συναυλιες κανε μια ψαχτικη ρε παιχτη να μας πεις που παιζουν κανονικα

Το ιδανικό θα ήταν να παίξει στο μιλάνο κοντά στον σπρινγκστιν ή στη στοκχολμη κοντά στον ελτον τζων για να βολευτώ αλλά και πάλι μπορεί να βρω φθηνο αεροπορικό για μαλπένσα και να πάω, να πάρω εισιτήριο απο τώρα όμως; :thinking:

Μέχρι στιγμής έχουν φάει χυλόπιτα όλοι οι Έλληνες διοργανωτές.

1 Like

Λογικο μου φαινεται, οπου και να παιξουν θα γινει sold out οποτε μαλλον κοιτανε πρωτα μεγαλα Ευρωπαικα φεστιβαλ/αρενες.

Όλα τα αγαπημένα ΓΕΡΟΝΤΙΑ!

2 Likes

Διάβασα στο fb του Κισσατζεκιάν οτι γίνεται μια προσπάθεια να φέρουν τους Camel :thinking:

4 Likes

Πήγα να λιποθυμήσω στην σκέψη. Όλα καλά.

5 Likes

Περιοδευουν παντως Απριλιο-Ιουνιο. Εχει ενα κενο τελος Μαιου. Αν τους φερουν, θα μαζεψουν αρκετο κοσμο πιστευω.

5 Likes

Πόσα φάρμακα να παίρνει ο Latimer για να ανεβαίνει στη σκηνή…

Brutus αθήνα.

Σύμφωνα με το FB των red hot chili peppers Greece κάτι κινείται για του χρόνου.

Χθες ανακοίνωσαν pinkpop btw άρα θα είναι Ευρώπη σε φεστιβάλ