Φημες για συναυλιες #2

Μην τα λετε ετσι αυτα τα πράγματα!!

1 Like

Για ποιους λέτε? :slight_smile:

Nightwish

1 Like

7/6 Nightwish (πακέτο με Helloween στα € 80)

Ποιοι ναιτγουις .ας κάτσω να πιώ λίγο ρούμι και τα ξαναλέμε.

2 Likes

Απο το Πορτ Ρογιαλ;

4 Likes

Δεν παίζουμε με αυτά τα πράγματα.

1 Like

Ούτε Nightwish, ούτε Helloween.

Σέβομαι Helloween απλά ποτέ δεν τρελάθηκα μαζί τους (πλην κάποιων ελάχιστων τραγουδιών που μου αρέσουν πολύ).

Όσον αφορά τους Nightwish, μου άρεσαν πάρα πολύ επί Tarja και Anette αλλά δισκογραφικώς τουλάχιστον δεν μου λένε κάτι εδώ και κάποια χρόνια. Ειδικά τώρα που έχει φύγει ο Marko που ήταν βασικότατο γρανάζι και μορφή της μπάντας και παιχτικά και συνθετικά.

Ειδικά αν φέρουν για support κάτι metal μετριάτζες τύπου Arch Enemy. Τουλάχιστον επί Angela ήταν μπάντα ανώτερου επιπέδου.

Τεσπα προσωπικές απόψεις είναι αυτές, μην τρελαίνεστε κάποιοι.

2 Likes

Δεν ξερω αλλα νομιζω οτι τεινω να συμφωνησω με την αποπανω αποψη.
Nigthwish τους τελευταιους δισκους δεν παλεψα μια να τους ακουσω. μπορει χιλια μπορει με την Floor αλλα τρελο skip για μενα αυτο το live.
Heloween το σκεφτομαι, το Lp τους δεν μου αρεσε και πολυ, σιγουρα παμε ομως για το ολο setlist. Θα το αποφασισω αργοτερα δεν καιγομαι κιολας.

1 Like

Σαν ουδέτερος (Ακούω και τις 2 σποραδικά αλλά όχι και κόβω φλέβα) θα πω μπράβο στο release που έφερε μπάντες που είχαμε να δουμε στην Ελλάδα 10+ χρόνια

5 Likes

Nightwish δεν ακούω καν, δε γνωρίζω ούτε κομματι. Δε με συγκινούν.
Helloween ποτέ δεν άκουγα παραπάνω απο τα γνωστά 10 κομμάτια, το power ποτέ δεν ήταν ο ήχος μου. ΑΛΛΑ δε γίνεται να χάσω αυτό το πάρτυ που θα γίνει στις 17 ιουνίου, τα ίδια ισχύουν και για Running wild (αν ισχύουν οι φήμες)

Μακάρι να γινόταν να είναι πιο μαζεμένες οι μέρες του release μονο. Από οργανωση τους παραδέχομαι πάντως

3 Likes

RW είναι για support?

Ωπα ρε,θα μας πεθάνεις

Ρε δε γαμιομαστε λεω εγω; πήραμε μια αποφαση κ θα φέρετε running wild μαζι με helloween; αυτο λετε τωρα;

Παντως αυτο το πραγμα που συμβαίνει τα τελαυταια χρονια στα φεστιβαλ που βλεπουμε τα ιδια ονοματα που βλεπαμε και 25 - 30 χρονια πριν εχει μεν το νοσταλγικό που σε κανει να νομιζεις οτι δεν μεγαλωσες αλλα δειχνει οτι η μουσικη μας , συναυλιακα τουλάχιστον, στην Ελλαδα εχει πεθάνει.

7 Likes

Όχι ακριβώς

1 Like

Οι διοργανωτές θεωρούν ότι δεν υπάρχει κοινό να υποστηρίξει νεότερες μπάντες

Συνήθως , όσες φορές προσπάθησαν, νιώθω ότι διαψεύσθηκαν που φοβόντουσαν, αν και σχετικά είναι αυτά

Πλέον βέβαια, αυτά που εγώ θεωρώ “νεότερα” είναι παλιά :stuck_out_tongue: οπότε δεν μπορώ να έχω σοβαρή άποψη

Θα ψηνομουν πάντως να δω στην Ελλάδα μπάντες τύπου FFDP , A7X , Trivium κλπ . Δεν τις λες νέες φυσικά

Τώρα μπάντες δεκαετίας τύπου Ghost, θα έχουν πολύ καλή προσέλευση αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα αγγίξουν τα επίπεδα της υπόλοιπης Ευρώπης

Θα δούμε πως θα πάνε και οι Imagine Dragons που είναι και αυτοί μπάντα περιπου 10ετιας και μεγάλο όνομα τι ακροατήριο έχει στην Ελλάδα

1 Like

Θα είναι σαν να είναι support αλλά δεν θα είναι support

μπορεί να εννοεί alestorm η swashbuckle? (επισής δεν είμαι φαν. καλύτερα μιας ώρας λαιβάκι με το ρολφ, παρά τα αμεά, τα σκοτις με τα φολκ.)

2 Likes

Εσείς που ακούτε για φήμες. Σε κάτι πιο εναλλακτικό θα έχουμε τίποτα ή θα μείνουμε στην πείνα;

Γυρνοβολανε στην Ευρώπη Blue, Pulp, Qotsa αλλά εδώ ακόμα σιγή…

2 Likes