Φημες για συναυλιες #2

:lol::lol:
Η τελευταία φορά που τον είδα ήταν με Rainbow στο Halloween του 1995 και είχε βγεί στο πνεύμα της ημέρας με εκείνο το κάπως μυτερό καπέλο που φόραγε και στα 70’s!
Ήταν αρκούντως τρομακτικός! :lol:

Μην τα βάζεις αυτά τα δύο στην ίδια μοίρα (αν και δεν ήμουν στον Λυκαβηττό όταν ήρθε με την γυναίκα του, αλλά ξέρω το υλικό…).
Έχω ακούσει πολλούς να γκρινιάζουν για αυτό το live από τότε, ναι ο JLT με την ποδηλατική βερμούδα, τη περούκα και το δερμάτινο δεν έκανε για τραγουδιστής των Purple και ας έχει φωνάρα, αλλά ήταν μία ιστορική συναυλία, η πρώτη των Purple στην Ελλάδα, η μόνη με Blackmore και για τα δεδομένα εκείνης της σύνθεσης καλά έπαιξαν! Αλλά μην μου βάζεις συναυλία όπου έπαιζαν τα 4/5 του MkII μαζί με αρπαχούλα με τη γκόμενα! :wink:

ναι καλά, αν θες να κανεις συγκριση κανε με το live του Gillan το 1990 στο φεστιβαλ της ΚΝΕ που ηταν απλα σουπερ… και ειχε και 500δρχ :slight_smile:

συγγνώμη … απότι κατάλβα δλδ θα παίξουν 3ωρο σετ οι σκορπιονς με guest UJR [B]KAI[/B] Blackmore ?

μόνο ο Malmsteen θα λείπει .

επίσης !
http://e-volos.gr/el/politismos/deite_kai_akoyste_tous_anathema_pou_se_liges_imeres_erxontai_ston_bolo.html

εχω ακουσει το bootleg των purple απο την λεωφορο…προσωπικα μου φανηκε γαματη με πολυ καλο set list…ασε που παιξαν και το burn που σπερνει…βεβαια γουστα ειναι ολα συμφωνω…

θα ηθελα να δω τον ritchie live…αν και χωρις την γυναικα του χλωμο το βλεπω ε??

Όταν αποφασίσει να ξαναπιάσει την ηλεκτρική και να αφήσει κατά μέρος τις μπαλαλάικες όλοι θα θέλουμε να τον δούμε. Μέχρι τότε αρνούμαι κατηγορηματικά και ας είναι η μεγαλύτερη καύλα μου στους κιθαρίστες.

Kαι εκεί ήμουνα, στο Ζάππειο όπου είχε παίξει και -για μοναδική φορά στην Ελλάδα νομίζω- ο μεγάλος bluesman Luther Allison. Mεγάλο live 8)
Kαι δεν είμαι σίγουρος αν ήταν ΚΝΕ μόνη της ή ακόμα ο τότε συνασπισμός (ΚΚΕ-ΚΚΕ εσωτερικού), θυμάμαι πάντως να τους δίνω ένα 500ρικο και να μου γίνεται πλάκα από τότε για αυτό αλλά εγώ ήμουν πολύ άνετος! :lol:

Μιά χαρά live ήταν, τόσο για τα δεδομένα εκείνου του line up όσο και της τότε Ελλάδας: Mιλάμε για την πρώτη εμφάνιση των Purple στην Ελλάδα! Nα γκρίνιαζαν τίποτα Γερμανοί/Ιάπωνες/Σκανδιναβοί που είχαν χορτάσει να βλέπουν MkII από τη δεκαετία του '70 να το καταλάβω! Για εμάς ήταν εμπειρία και ας ξέραμε πόσο καλύτερος τραγουδιστής είναι ο Gillan!

παντως αμα ηταν να ερθουν οι scorpions.νομιζω θα το ελεγαν.δε θα το κραταγαν και καλα για εκπληξη.για τι σου λεει,ε οι scorpions ειναι,που ερχοντε καθε χρονο σχεδον.και δε νομιζω να υπηρχε ο αναλογος ενθουσιασμος.ετσι πιστευω.

έχουμε καμιά πληροφορία για το πότε θα ανακοινωθεί ότι είναι να ανακοινωθεί;;;

μέχρι 17 ιανουαρίου νομίζω έλεγε.

Boss,Foos ,GnR και Soad θα δούμε τελικά το καλοκαίρι η τσάμπα τόσες φήμες ?Η τουλάχιστον θα καταφέρει κανείς να τους φέρει η θα μεταναστεψουμε?

εχουμε ακομα καιρό εως το καλοκαίρι, μην ανησυχεις, το Καραισκακη παλι θα το γεμισουν…

οι συστεμ το μονο που εχουν ανακοινωσει εδω και καιρο ειναι ενα τουρ στην αυστραλια τον αλλο μηνα νομιζω.δεν το κοβω να κανουν κατι το καλοκαιρι.

o drummer σε συνέντευξη νομίζω είχε δηλώσει ότι δεν θα κάνουν κάτι φέτος τουλάχιστον όχι μέχρι το φθινόπωρο

ευτυχως γιατι εχω μαλωσει με το πορτοφολι μου…

αχχαχα το ιδιο και εγω.8)

θα θελα βεβαια να στρωθουν να γραψουν κανα δισκο,αλλα σιγα μην το κανουν.δεν εχουν ξεμεινει ακομα φαινεται.

φανταζεσαι να ανακοινωσουν κανενα κουλο ονομα.που να μην το περιμενει κανεις!!!εκει να δεις γελια.

Φίλε Astaldo, θυμάμαι ακόμα να λες για σιγουράκι SOAD μέσα στο 2012! Ελπίζω να μη διαψευστείς! :stuck_out_tongue:

Vage μακάρι να μην διαψευστώ αλλά τι να σου πω. Το σιγουράκι το είπα γιατί μου είχε πει άτομο από μέσα ότι είχαν κλείσει δεν το έβγαλα από το μυαλό μου :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

θα διαψευστεις και θα ρθουμε να σου την πεσουμε που μας αναστατωσες! :stuck_out_tongue:

σας περιμένω!!! :stuck_out_tongue: