Φημες για συναυλιες #2

Λάθος

Δεν θελω να ξεσηκωσω κοσμο, αλλα φοβαμαι οτι θα το κανω…Δεν γαμιεται ομως…

Δεν ειναι σιγουρο (μην πεσετε να με φατε αν δεν γινει) ομως γνωριζω οτι γινονται προσπαθειες να φερουν το Αφεντικο (aka Bruce Springsteen) στην Ψωροκωσταινα το καλοκαιρι…Δεν ξερω ουτε μερος, ουτε το ποτε…Απλα οτι γινονται καποιες επαφες…

Ο χρονος θα δειξει…

καλή η προσπάιθεια αλλά νομίζω στην περίπτωση του αφεντικού δεν αρκεί. κάπου είχα διαβάσει ότι η αμοιβή του είναι στα 7 ψηφία τουλάχιστον. οπότε χλωμό για Ελλάδα.

Αν ισχυει το 7ψηφιο και οντως δεν ερχεται με λιγοτερα, τοτε οφειλω να πω πως τσαμπα περιμενουμε…Δεν προκειται να βγει καμια εταιρια με κερδος γιατι δεν προκειται να μαζεψει πανω 35-40000 (ισως ειμαι και πολυ αισιοδοξος)…

την αλλη βδομαδα θα εχουμε ανακοινωσεις λογικα.υπομονη μεχρι τοτε.μετα της 17 του μηνος δεν ειπαν;ε για να δουμε.

Και οι Bon Jovi επταψήφια αμοιβή είχαν, αλλά μια χαρά πήγε από άποψη εισπράξεων. Άλλωστε θα υπάρχουν χορηγοί και διάφορα παρόμοια που θα καλύψουν μεγάλο μέρος των εξόδων, συν ότι με ένα καλό promotion μπορεί να γίνει το γεγονός του καλοκαιριού, για τους mainstream, δήθεν ροκάδες.

RED FANG - ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΑΠΡΙΛΙΟΥ @ AN CLUB

crippled black phoenix postaran sto fb oti erxontai apo ta meri sas…cool…

p.s. den exw ellinika stin doulia.

Ναι αλλά Μπον Τζόβηδες ψηνόταν και η μάνα μου να δει…Τον Boss αμφιβάλλω αν τον έχει ξανακούσει…Και παρόλο που ο boss μπορεί στο αμέρικα να μαζεύει και δήθεν ροκάδες, εδώ δεν θα τους μαζέψει, γιατί απλά δεν τον ξέρουν…Και τα 40,000 που είπε φίλος παραπάνω πολλά τα βλέπω…

Αν έρθει και ο boss πάντως πολλοί από εμάς θα έχουμε σοβαρό οικονομικό πρόβλημα φέτος…

Edit: Sonisphere πότε θα ξέρουμε line-up?Την άλλη εβδομάδα που έλεγε κάποιος παραπάνω?

α πα πα…το μυαλό μου πήγε κατευθείαν στο ΟΑΚΑ, στη συναυλία της διεθνούς αμνηστείας, φανταστικός ο Springsteen τοτε…3-10-1988…

ε χλωμο να υπαρξει τοοσο μεγαλο κοινο για Σπρινγκστιν. παντως καπου τον ιουνιο(δε θυμαμαι ακριβως) ειναι Ιταλια. εχω και την αισθηση οτι παιζει 2,5ωρα σετ οποτε αξιζει οποιος θελει να παει. και ειδικα απο Θεσσ/νικη παιζει και να του βγει πιο φθηνα απο την πιθανοτητα της Αθηνας

http://www.metalhammer.co.uk/news/judas-priest-announce-london-date/

για Springsteen δε το πολυβλεπω.απλα η detox events ειπε οτι μετα της 17 ιαν.θα ανακοινωσει καποια live που θα γινουν το καλοκαιρι.κατι για σταδιο καραισκακη κ.τ.λ.

ε λογικα οι Scorpions. δεν ξερω αν ειναι και κατι αλλο. μακαρι να εχουμε καμια εκπληξη

Για Αφεντικό όντως ισχύει,ας περιμένουμε λίγο να δούμε την έκβαση…

E καλά τώρα εντάξει αυτά που ακούγονται για την αμοιβή του Springsteen είναι εξωπραγματικά.Όντως ζητάει πολλά και μάλιστα το κάθε μέλος της μπάντας διαπραγματεύεται μόνο του την αμοιβή του με την εταιρεία που κλείνει τις συμφωνίες.Δεν μπορεί αλλιώς να βγαίνει συναυλία στην Πράγα σε γήπεδο 20000 θέσεων και με τις τιμές της Πράγας(αν θυμάμαι καλά τα ακριβότερα εισιτήρια ακριβως μπροστά στη σκηνή κοστίζουν 60 ευρώ).Και πολύ φοβάμαι ότι οι φήμες που ακούγονται είναι περισσότερο ευσεβείς πόθοι των οπαδών.Όλοι εμείς που γουστάρουμε να τον δούμε έχουμε ήδη κάνει τα κουμάντα μας(με πολύ ζόρι βέβαια) για έξω εδώ και καιρό.

Να περιμένουμε Crannberries που θα κάνουν καλοκαιρινό ευρωπαiκό tour;

ή εγω δε διαβαζω κατι σωστα ή καπου δεν βγαινει νοημα.

anyway, I don’t get your point.

Όχι απλά λέω πως αν κάποιος ζητάει επταψήφιο νούμερο για αμοιβή , πόσο επικερδές είναι για τον promoter ένα live σε μια αρένα 20000 θέσεων σε μια χώρα όπως η Τσεχία;Έχεις δίκιo βγήκε λίγο αχταρμάς το προηγούμενο post, μίλησε λίγο το κρασί.Μακάρι πάντως να δούμε ένα live τέτοιου επιπέδου και στην Ελλάδα.

Μα ουτε εγω προκειται να τον δω Ελλαδα γιατι δεν θα ειμαι Ελλαδα το καλοκαιρι…

Απλα ανεφερα τα οσα εχω ακουσει για τους φιλους που θελουν να τον δουν και θα ειναι στα πατρια εδαφη…8)