Συμβουλες για αγορα κινητου

Βασικά γιατί να πάρεις κινητό με full qwerty πληκτρολόγιο μπροστά?:?

Βασικα εχει κλεισει το θεμα γτ ηδη το παρειγγειλα!και τα αλλα της επιδοτησης ηταν απλα πανακριβα!πηγα και ρωτησα παντως και το συγκεκριμενο Nokia δεν εχει βγαλει κανενα χουσουρι!αλλα thanks οπως και να χει :slight_smile:

και φυσικα και δεν μιλαω για iphone!αν ειχα χρηματα θα το ειχα παρει ηδη, δεν νομιζετε;

[COLOR=“White”]_____[/COLOR]

Παντως τα Nokia σε βαθος χρονου σχεδον παντα εχουν προβλημα με την
μπαταρια.

Με 'γεια!!:thumbup:

Εγώ και χρήματα να είχα δεν θα έπαιρνα το μηλόφωνο:D

Θενκς πασχαλακο :slight_smile:

δεν συγκρίνουμε αυτούσια κινητά,ούτε καν λειτουργικά συστήματα φίλε μου αλλά απο άποψη store το το ovi store είναι άθλιο…και απλά ανέφερα ότι σε σχέση με το appstore που είναι το καλύτερο, το ovi store δεν πιάνει μια…και γενικά το nokia που είχα εγώ ήταν θεωρητικά ισάξιο με το iphone…δεν αναφέρθηκα στο κινητό της Στελαχοσι…

Ποιο nokia είχες?

Nokia X6 8GB

έδιτ: το iphone 3g είχα

Oύτε καν…

το xperia το mini τι λεει?

Καλό κινητό το οποίο τίνει να γίνει best seller…καλά χαρακτηριστικά, γρήγορο με android και κάμερα 5ΜΡ…θα σου πρότεινα πάντως το Xperia Mini Pro το οποίο έχει και πληκτρολόγιο απο κάτω καθως αν έχεις μεγάλα δάχτυλα η οθόνη του θα σε δυσκολέψει στην πληκτρολόγηση

Eπίσης μπορείς να μπείς [B]εδώ[/B] για να δεις περισσότερα.

Ωραίο κινητό το x10 αλλά πιστεύω πως το samsung galaxy 3 το οποίο κοστίζει ~160? είναι καλύτερο.

Και αυτό γιατί: έχει μεγαλύτερη οθόνη, δεν έχει αυτό το άθλιο ui που έχει βάλει η SE, έρχεται με 2.1 και πολύ σύντομα θα πάει 2.2 επίσημα.

τωρα με εβαλες σε σκεψεις!!

Ξέρει κανείς με αυτά τα chatphones που σπαμμάρει διαρκώς η vodafone τι παίζει? Δεν έχω πολυκαταλάβει. (Εγώ έχω το ίδιο κινητό 4 χρόνια και… έχω μείνει πίσω στις εξελίξεις :p)

δεν είναι τίποτα το τρομερό…απ’ότι έχω καταλάβει δεν είναι τίποτα άλλο απο μερικές φθηνές προτάσεις με QWERTY πληκτρολόγιο πάνω ώστε ‘‘και καλα’’ να μπορείς να στέλνεις πιο εύκολα μύνημα…

Πες σε τι σκέψεις σε έβαλα.
Βασικά πες ποιο είναι το budget, πόσα είσαι διατεθειμένος να ξοδέψεις πάνω-κάτω.

Και ξαναλέω οτι το galaxy 3 είναι πολύ καλή ευκαιρία τώρα που έπεσε στα 150? περίπου.
Δεν θα πρότεινα σε καμία περίπτωση τα νέα galaxy που έβγαλε που η samsung. Αναφέρομαι στα galaxy mini και galaxy ace.
Το πρώτο ενώ έχει καλή τιμή έχει πολύ μικρή οθόνη και ανάλυση ενώ το δεύτερο επειδή είναι ολοκαίνουριο είναι σχετικά ακριβό (γύρω στα 300?)

Επίσης ένα κινητό του οποίου δεν γνώριζα την ύπαρξη είναι το galaxy 551. Το οποίο απ?ότι φαίνεται είναι ένα galaxy 3 με qwerty πληκτρολόγιο. Στο myphone όλοι λένε καλά λόγια για το κινητό. To πλαίσιο το έχει προσφορά στα 159?

Γύρω στα 170-180 υπάρχει το lg optimus one το οποίο είναι με 2.2 και θα αναβαθμιστεί σε 2.3
Μειονέκτημα βέβαια λίγο η ποιότητα κατασκευής και το πρόβλημα που έχει με φτηνές κάρτες sd.

Και στα 300? πολύ ενδιαφέρον είναι το xperia x10. Αρχικά να πω οτι η SE με είχε απογοητεύσει με όλη την xperia σειρά, ήδη από τα πρώτα που είχαν windows mobile. Με τα android και το x10 συγκεκριμένα το πρόβλημα ήταν οτι άργησε πολύ να κυκλοφορήσει, είχε διάφορες ελείψεις όπως multitouch, το ui έκανε το κινητό πολύ αργό κα. Και το χειρότερο ήταν όταν ανακοίνωσε οτι η 2.1 θα ήταν η τελευταία έκδοση που θα έπαιρνε και οτι η 2.2 δεν χρειαζόταν.

Όλα αυτά μέχρι πριν λίγο καιρό όπου ανακοίνωσε οτι στο τέλος του Q2 θα το αναβαθμίσουν σε 2.3 το οποίο δείχνει οτι ίσως άρχισαν να ακούν τα παράπονα των καταναλωτών.
Ξαναλέω δηλαδή οτι είναι πολύ καλό κινητό για τα λεφτά του. Έχει 4" οθόνη, 1ghz επεξεργαστή, 512mb ram. Ειδικά άμα το rootάρει κάποιος, του περάσει custom rom και βγάλει αυτό το απαίσιο ui της SE, θα έχει στα χέρια του ένα εξαιρετικό κινητό.

Όλα αυτά βέβαια για κάποιον που ενδιαφέρεται για android κινητό.

Thought so…!

Κοιτάτε να έχει χρήσιμα χαρακτηριστικά πάνω του το κινητό. Όπως προεγκατεστημένους χάρτες με έξτρα πληροφορίες. Μην ψάχνετε απλά να έχει το “μηλαράκι” στην πρόσοψη…

Βασικά ας έχει GPS και οι χάρτες είναι το πιο εύκολο να τους βάλεις
Για όσους το χρειάζονται βέβαια