Συμβουλες για αγορα κινητου

Aυτά τα chatphones που βάζει συνέχεια διαφημίσεις η τιβι νομίζω ότι για τα λεφτά που τα δίνουν δεν είναι καν άξια προσοχής…Απλά έιδα ότι έχει την επιλογή να δώσει κάποιος ενα παλιό του κινητό(απόσυρση-της μόδας είναι την κάνει και η κυβέρνηση…:lol:) και να τα πάρει πιο φτηνά…Για την ακρίβεια με ενδιαφέρει να τσιμπήσω το samsung γτ έχει wifi για να μπορώ να στέλνω mail αντι για μνματα,για μνμ στο εξωτερικό δεν συμφέρει…θα έπρεπε να βάζω κάρτα κάθε μέρα!!.Το έχει δοκιμάσει κανείς αυτό ή αν ρώτησε??δλδ πόσο θα του έβγαινε?

ουτως η αλλως οι χαρτες συνεχως ανανεωνονται

Αν θελετε παντως να παρετε μερος στο μπιγκ μπραδερ,παρτε iphone ή ipad

http://e-pcmag.gr/news/iphone-kai-ipad-katagrafoun-diarkos-geografiko-stigma

\m/

Εσύ τι μαλακία είχες που έμοιαζε με άιφον και δεν μπορούσα να πατήσω τα κουμπιά;

αχαχα samsung omnia 2,wannabe-iphone αλλα με λογισμικο windows.αλλα δεν με παρακολουθει ο τζακ μπαουερ εμενα.

‘λογισμικο’ windows.

οι γνωστες ξερουν να το απενργοποιουν το στιγμα, μη κοιτας που βαργιεμαι.

ασε ρε ημογνωστη

Πλέον και με android 2.2 \:D/

ξερει κανεις που θα βρω το xperia το mini?
εχει εξαντληθει σε οποιο μαγαζι εχω ρωτησει…

Στο πλαίσιο?
http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Sony-Ericsson-Xperia-X10-Mini-Lime-Pink-1237-6667.htm

Γιατί θες να πάρεις αυτό το κινητό?

εσυ προτεινεις καποιο αλλο απο τι θυμαμαι στα ιδια λεφτα, ε?

το mini μου χει κατσει στο ματι ρε γαμωτο
δεν ξερω

Samsung galaxy 3

Μεγαλύτερη οθόνη, ποιο λεπτό, δεν έχει το άθλιο ui της SE τα πλεονεκτήματα έτσι στα γρήγορα.

Άμα μπορείς πάνε σε ένα μαγαζί και δες και τα 2 κινητά από κοντά.

Επίσης ανακοινώθηκαν επίσημα οι διάδοχοι του xperia mini και mini pro.

καμια καλη gps εφαρμογη για android
που να μην χρειαζεται συνδεση στο internet?

να αποθηκευει χαρτες ξερω γω…

και κανας καλος πλοηγος υπαρχει
που να μην θελει παλει συνδεση στο διαδικτυο?

Το GPS δεν θέλει σύνδεση με το internet

Ποιο συγκεκριμένα, το gps είναι ένας hardware πομπός ο οποίος είναι ενσωματωμένος στην συσκευή.
Αυτός συνδέεται με τους δορυφόρους, από εκεί και μετά είναι θέμα software για την απεικόνιση της θέσης μας.
Μπορεί να γίνει μέσω μιας online εφαρμογής (π.χ. google maps) η οποία προϋποθέτει να έχουμε σύνδεση στο internet μέσω wifi/3g ή μέσω offline εφαρμογής η οποία έχει αποθηκευμένους τους χάρτες στην μνήμη της συσκευής.

To καινούρια κινητά αναφέρουν στα χαρακτηριστικά τους οτι διαθέτουν a-gps. Το a βγαίνει από το assisted=υποβοηθούμενο. Με λίγα λόγια δηλαδή κατεβάζει μερικά kb (μέσω wifi/3g πάλι) για να συγχρονίσει πιο γρήγορα/εύκολα. Μπορούμε να το απενεργοποιήσουμε βέβαια.

Δωστε και σε μενα τα φωτα σας για νεο κινητακι ρε.Διαθετω απο 150 με ταβανι τα 200 και κατι ψιλα γιουρια !

Το samsung galaxy που εχει προτεινει ο rip μου αρεσκει,αλλα ειμαι ανοιχτος και σε αλλες προτασεις, για να διαλεξω. !

το εχει δει κάνεις αυτό εδώ?

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=93&prid=5

Ελπίζω να μην το 'χει κανείς :stuck_out_tongue:

Πέρα από το galaxy 3 εκεί στα 100-200? πολύ καλό είναι το lg optimus one τώρα που έπεσε η τιμή του αλλά και το Huawei X5 που φέρνει η wind.
Έχει 3,8" οθόνη ανάλυσης 800Χ480, 800mhz επεξεργαστή, 512mb ram και android 2.2.

Όλα αυτά βέβαια για κάποιον που ψάχνει (android) smartphone.

Πρόγραμμα για να μεταφέρεις μηνύματα επαφές κτλ από το κινητό στον υπολογιστή;