Θέλω να δω......τί προτείνετε?

Μου έχουν παραγγείλει ταινία στιλ “στοιχιωμένο σπίτι, φαντάσματα μπλα μπλα μπλα” και δε μου έρχεται καμία…
Δεν ήξερα που να ζητήσω καμιά πρόταση και είπα να ανοίξω θέμα…αν υπάρχει παρόμοιο :lock:

Άσχετο τώρα…μία ταινία με ζόμπι έβλεπα χθες στο μέγκα κατά τις δύο τη νύχτα…
Βαριόμουν, ε, δε με έπαιρνε και ο ύπνος …και χάζεψα εκεί να δω τι ‘‘πάιζει’’. Μεταξύ μας ψιλομπαρούφα ήταν :lol: αλλά τέσπα…

Ο τίτλος της ταινίας ήταν: Ποτέ μην πας στο δάσος μόνος [B]ή[/B] ποτέ μην πας μόνος στο δάσος (θα σε γελάσω η αλήθεια είναι - τέλος πάντων, το ίδιο κάνει…) [B]Ζombies: Wicked Little Things[/B]

[U]Υπόθεση:[/U]
Η Κάρεν έχει χάσει πρόσφατα τον σύζυγό της και μαζί με τις ανήλικες κόρες της, Σάρα και 'Εμα, αποφασίζουν να μετακομίσουν στην επαρχία. Το νέο τους σπίτι είναι ένα επιβλητικό αρχοντικό, σε μια δασώδη περιοχή στην Πενσιλβάνια. Αυτό που δεν γνωρίζουν όμως είναι ότι, λίγα χιλιόμετρα παραπέρα, πριν ένα αιώνα, εκατοντάδες ανήλικα παιδιά θάφτηκαν ζωντανά, όταν κατέρρευσε το ορυχείο στο οποίο δούλευαν. 'Οταν μια ομάδα νεαρών κάνει το λάθος να ανοίξει το σφραγισμένο ορυχείο, ο εφιάλτης ξεχύνεται από τα έγκατα της γης. Τα δολοφονημένα παιδιά έχουν μεταμορφωθεί σε ζόμπι: λυσσασμένα, αδίστακτα και πεινασμένα για ανθρώπινη σάρκα, τα ζόμπι θα αναγκάσουν όσους βρεθούν μπροστά τους να παλέψουν απελπισμένα για επιβίωση…

Και μένα ψιλομούφα μου φαίνεται:p

Άντε ρε παιδιά κανείς???

Πολυ καλο:The others ,αν δεν το χετε δει
Ψηλοπαπαρια:The Haunting in Connecticut

δές το Paranormal Activity το πρώτο (το δεύτερο δε το είδα, δε ξέρω άν αξίζει).

Το The Others ταινιάρα ποιός δεν το έχει δει?
Το Paranormal Activity 2 δε λέει και πολλά…

Τελικά κατέβασα καμιά 10αριά και ό,τι κάτσει8)

the eye
dead water
the ring
a tale of two sisters

όλα απο Ασία, από καλά έως οκ

http://www.imdb.com/title/tt0091223/

Ταινία του '86 από τα καλύτερα θρίλερ της εποχής με αρκετές δόσεις χιούμορ. Στο στυλ των ταινιών του Sam Raimi Peter Jackon (κυρίως του Raimi)


4 ωρες ειναι, την ειχα δει επι εποχης βιντεοκασετας, ωραια ηταν.

δες αυτό που είναι πάλι του Stephen King και είναι και καλύτερο…και το ίδιο σε διάρκεια