Η Καλύτερη Ξένη Φωνή

Maynard.

Να και μερικες “εναλλακτικες” ΦΩΝΑΡΕΣ
JIMI JAMISON
RAY GILLEN
STAN BUSH
MARK FREE
JOHN WAITE
JAMES CHRISTIAN
DENNIS DE YOUNG
STEEVE LEE
STEVE OVERLAND
JOHNNY GIOELI
RON YOUNG
STEVE PERRY
ERIC MARTIN
SAMMY HAGAR

και σιγουρα εχω ξεχασει πολλους αλλα ας μην το παιδευω άλλο
απλα κατι Ozzyδες καλα θα κανουν να αλλαξουν σπορ!

1.Klaus Meine
2.Freddie Mercury
3.Dio
4.and last but not least…Bruce Dickinson!!!

GERARD WAY ρεεεεεε
8) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

θα ήθελα να προσθέσω και τους:
David Surkamp (pavlov’s dog).
Daniel Gildenlow (pain of salvation)
μαζί με πολλόυς από αυτούς που έχουν αναφερθεί ήδη.

Επιπροσθέτως:Bryan Ferry-Bob Seger-Eric Burdon-Van Morrison-John Fogerty-Peter Cetera-Lee Dormain(Iron Butterfly)-Paul Rodgers-Mark Storace(Krokus)-Bradley Delp(Boston)-Jimi Jamison(Survivor)-Freddie Curci(Alias)-Chris Isaak.Κ΄βέβαια David Byron(νόμιζα οτι τον είχατε αναφέρει),μία απ΄τις κορυφαίες για μένα φωνές όλων των εποχών!

Λοιπον σε αυτή την ερώτηση απάντησα από τον υπολογιστή της elenis οπότε το αναφέρω για να μπορεί να απαντήσει κι αυτή… (Kurt λογικά ε;) Και να προσθέσω τους Dio και Bruce Dickinson που είχα ξεχάσει!
Υ.Γ. Ναι, το εννούσα για τον LaBrie-θεός! Μα είναι φανερό: κανουν συμβιβασμούς οι Dream Theater;

Καλα ρε Εβιτα μπαινεις στην διαδικασια , να πεις ολους αυτους ? Σαμπως τους ξερεις και κανενας απο αυτους που μπαινουν μεσα (πλην μερικων εξαιρεσεων).

Πανε και ψηφισε … π.χ Οζζυ , Ντικινσον, Και Dani Filth να σε καταλαβουν και οι αλλοι γιατι αυτους που αναφερεις πανω θα νομιζουν πως ειναι εξωγηινοι.

KALOMOIRA…ti? stin ameriki exei gennithei to koritsi… :lol:

Goran Erdman, Doggie White, Jorn Lande, Mats Leven

Maynard James Keenan
Chris Cornell

Daniel Gildenlow
Buddy Lackey

Έχω και γω μερικά ονόματα να ποστάρω αλλά δεν το κάνω γιατί οι μισοί θα με βρίζουν και οι άλλοι μισοί θα έχουν κατουρηθεί απ τα γέλια. Είναι “εναλλακτικές” φωνές και αυτοί… :wink:

χαχ χαχ χχαχ χαχαχ Θεος .!!!

Η πλειοψηφία αυτών που ποστάρουν στο φόρουμ έχουν τόση σχέση με την ακραία μέταλ μουσική, όσο το περιοδικό Κυνήγι & Ψάρεμα με το ροκ γενικά. Και επειδή τα ονόματα που έχω στο μυαλό μου προέρχονται από ανάλογες σκηνές θα είναι δύσκολο να εκτιμηθούν εδώ.

Εδω εισαι προκατειλημενος αρνητικα . Και γιατι το λεω αυτο ???
Πολυ απλα ο καθενας εχει διαφορετικα ακουσματα και κριτηρια συμφωνα με τα δικα του αυτια .
Βεβαια υπαρχουν και οι ακραιες περιπτωσεις μερικων που επιμενουν να λενε οτι ο Dickinson , Οzzy π.χ εχουν φωναρες .

Να σου πω ακραια φωνητικα που μάρεσουν ?
Scmier (ετσι γραφετε ?) / Destruction
Mille / Kreator (Εφτιαξε ολοκληρη "σχολη)
Αngelripper / Sodom απο PercecussionMania και μετα

Οπως καταλαβανεις ειμαι πιο πολυ στο πρωτο ευρωπαικο κυμα του Thrash .

8O :roll: ](*,)

[quote=“Princess_of_the_dawn”]

8O :roll: ](*,)[/quote]

Princess να σου πω εγώ ένα όνομα που χει και γαμώ τις φωνές, άνοιξε όντως σχολή με τα φωνητικά του και θα σε κάνει να χτυπάς περισσότερο το κεφάλι σου στον τοίχο…?

Glen Benton (Deicide) Απλά φοβερός!

8O :roll: ](*,)[/quote]

Princess να σου πω εγώ ένα όνομα που χει και γαμώ τις φωνές, άνοιξε όντως σχολή με τα φωνητικά του και θα σε κάνει να χτυπάς περισσότερο το κεφάλι σου στον τοίχο…?

Glen Benton (Deicide) Απλά φοβερός![/quote]
](,) ](,) ](*,) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :smiley:

Gerard Way ρεε :stuck_out_tongue: :smiley: :twisted: Και γαμω τις φωνες…

Η πλειοψηφία αυτών που ποστάρουν στο φόρουμ έχουν τόση σχέση με την ακραία μέταλ μουσική, όσο το περιοδικό Κυνήγι & Ψάρεμα με το ροκ γενικά. Και επειδή τα ονόματα που έχω στο μυαλό μου προέρχονται από ανάλογες σκηνές θα είναι δύσκολο να εκτιμηθούν εδώ.

Angel_In_Black δεν στα λεγα εγώ :?: :lol: :lol: :lol: