Και ψάχνω ψάχνω ψάχνω!

καλησπέρα!
ειδα χθες ένα βίντεοκλιπ και δεν θυμαμαι ούτε καλλιτέχνη ούτε πως πάει το τραγούδι, το είδα στο Rock Hard. Ο τραγουδιστής είχε μαλλιά ράστα, χοντρές όμως πλεξούδες και μούσι, καστανοκατι ήταν το χρώμα των μαλλιών του και ένας άλλος είχε μια κιθάρα ηλεκτρική που απεικονιζε τη σημαία της Αμερικής. Ρε παίδες μήπως ξέρετε το βιντεοκλιπ που λέω? Α και υπήρχαν και τσιρλιντερ μαυροντυμένες όπως στο βιντεοκλιπ των Νιρβάνα.

isos, leo isos itan R.A.T.M.(Rage Against The Machine)

Eλενη ???

Γράψε λάθος :stuck_out_tongue:

Αν ήταν Rage Against the machine ο τραγουδιστής δεν θα έπαιζε κιθάρα και ο κιθαρίστας θα ήταν καραφλός, εκτός και αν είδες τους Shadows Fall που και πάλι ο τραγουδιστής δεν παίζει κιθάρα. Τέλος αν έπαιζε ο τραγουδιστής κιθάρα μπας και είδες Sepultura ή Soulfly γιατί o Cavalera και ράστα έχει και μουσάκι…

pote den tha eixe omos kithara me tin simaia tisa amerikis.mipos tis Vrazilias???

Eίπα εγώ ότι ο τραγουδιστής έπαιζε κιθάρα? Τα μαλλιά του μονο περιέγραψα :stuck_out_tongue:

Δεν νομίζω. Είχα διαβάσει κάποτε συνέντευξη του Cavalera που είχε πάρει το μέρος των Αμερικανών στην εισβολή στο Ιρακ, δηλώντας πως κάθε χώρα που κινδυνεύει έχει το δικαίωμα να υπερασπίζετε!!!

Οσο για το video clip πιθανότατα να είδες Rage against the machine , neraida! Αλλά δεν μας εξήγησες το στυλ της μουσικής που παίζανε… :roll:

Δεν νομίζω. Είχα διαβάσει κάποτε συνέντευξη του Cavalera που είχε πάρει το μέρος των Αμερικανών στην εισβολή στο Ιρακ, δηλώντας πως κάθε χώρα που κινδυνεύει έχει το δικαίωμα να υπερασπίζετε!!!

Οσο για το video clip πιθανότατα να είδες Rage against the machine , neraida! Αλλά δεν μας εξήγησες το στυλ της μουσικής που παίζανε… :roll:[/quote]
Είναι ανεξήγητο…μπορώ να στο τραγουδήσω όμως :stuck_out_tongue: :slight_smile: :smiley:

Τώρα να ανυσηχω? :?

Για να βοηθήσω αυτό που άκουσες ήταν κάτι σαν μίξη rock με hip hop φωνητικά? Αν ναι τότε 100% άκουσες Rage Against the machine… :roll:

Αλήθεια οι μαζορέτες τι φόραγαν? (για να γίνει ευκόλοτερη η αναζήτηση… :roll: )

[quote=“Trustno1”]

Τώρα να ανυσηχω? :?

Για να βοηθήσω αυτό που άκουσες ήταν κάτι σαν μίξη rock με hip hop φωνητικά? Αν ναι τότε 100% άκουσες Rage Against the machine… :roll:

Αλήθεια οι μαζορέτες τι φόραγαν? (για να γίνει ευκόλοτερη η αναζήτηση… :roll: )[/quote]
Μου φαίνεται πως δε με προσεχεις…Ήδη ανέφερα πως ήταν ντυμένες στα μαύρα. Εξάλλου αν θυμόμουν τόσες λεπτομέρειες θα το έβρισκα μονη μου το συγκρότημα, δε θα ρωτούσα εδώ…
Δε χρειάζεται να ανησυχείς για τίποτα…Η ζωή είναι ωραία και η φωνή μου ωραιότερη :stuck_out_tongue:

Παραλείποντας λίγο τα μαλλιά του τραγουδιστή και λοιπων τριχών, θυμήθηκα ένα video clip του Marilyn Manson με μαυροφορεμένες μαζορέτες, το Fight Song, σχετικά μικρό τραγούδι. Βοήθησα καθόλου??? :roll: