Ελληνικό θρας (και ξύλο)

ε δεν εβαλα ορια … ποσταρετε οτι ελληνικο θρας σας αρεσει,να μαθουμε και τπτ

AAAA, ψάξτε τα ντεμο των Destructive Aggression και θα με θυμηθείτε ρε.

Αν και η ζωή του εν λόγω συγκροτήματος κράτησε ελάχιστα χρόνια, οι δύο συγκεκριμένες δουλειές ήταν αρκετά αξιόλογες. Με επιρροές από μπάντες όπως Kreator, Slayer, Sodom και Sacred Reich, δώσανε το δικό τους δείγμα γραφής ακροβατώντας επιδέξια μεταξύ των δύο σχολών (Γερμανικής και Αμερικάνικης) του συγκεκριμένου είδους. Στα τραγούδια τους θα βρείτε αρκετά mid tempo σημεία που πλαισιώνουν όμορφα τις πιο γρήγορες στιγμές. Γενικώς όμορφα πράγματα

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Πλάαααααααααααααακα με κααααααααανεις???

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν άτομα που μας θυμούνται ακόμα καθώς τα demo μας είναι πολύ παλιά,'96 και ,'97 και ένα promo το '98 οποίο ήταν πιο deathiζον και μας βοήθησε ο drummer των horizon’s end.

Ευχαριστώ Παναγιώτη για τα καλά σου λόγια πάντως,και μην αποκαλύψεις το ποσό που σου έταξα οκ??? :stuck_out_tongue:

alex1992 οπως σου απαντησα σε ενα παλιοτερο σου ποστ στο τοπικ “speed/thrash metal κυκλοφοριες :”

εχουμε και λεμε : (με προσωπικη σειρα προτιμησης)

Despise - State of Brutality demo 93 tape
Death Courier - 1 demo kai 1 album (to demo einai kalytero IMO)
Danger Cross - 2 demo tapes (1 demo + 1 prova)
Deceptor - 1 demo
Acetic Voice - 2-3 demos tapes
Piranha - καμποσα demos + 1 EP vinyl
Insane - 1 EP 7 inch vinyl
Condemnation - 1 demo + 1 EP vinyl
επισης η παρωδια των Epidemic, οι EPIDERMIC !! 2 demo tapes - πολυ γελιο!

επισης πληθωρα συγκροτηματων που δεν εγιναν κ τοσο “ονομα” οπως Deadly Core, Verdict, Mortal Pain, Execution, Hateborn, Vomit, Spider Kickers, κλπ κλπ κλπ… ΨΑΞΟΥ !!

τι σου ηταν τα Β.Π. καποτε… απο αυτα που αναφερω τα μισα συγκροτηματα αναφερουν διευθυνση επικοινωνιας Αγ. Παρασκευη, Χαλανδρι, Ηρακλειο, Χολαργο… πως ημασταν κ πως γιναμε… μενω Βριλησσια και την προλαβα λιγο αυτην την αλλαγη

επισης ψαχνω ΧΡΟΝΙΑ to demo των CRYPTIC FORCE του 1991, οποιος το εχει τον fucking πλιζαρω να μου στειλει ΠΜ !! θενξ!

επισης κυριε [B]klent[/B] πως μπορω να βρω τα ντεμο σας ? συλλεγω οτι εχει να κανει με ελληνικο θρας, και ομολογω μου εχει ξεφυγει το ονομα σας! ηρθε η ωρα λοιπον ! :smiley:

έλα ρε, αυτά είναι! η πλάκα ειναι ότι έχω κάπου κρατημένα και τα 2 γράμματα σας όταν μου είχατε στείλει τα ντέμο. έλα ρε… χαχαχαχα

Immortal Blasphemer λέμεεε :slight_smile:

[B][B]faithreat [/B][/B]ρε άπιστοι!!!

όσο ωραία και να είναι τα γκρουπ του πολλ κ αυτά που έχουμε αναφέρει, τέτοιος δίσκος δεν έχει βγει από κανένα τους:

H εποχή μας τώρα είναι underground, Underground ιδεολογία κουλτούρα και ψευτιά

Την πρώτη μπάντα του Γιώργου του Κόλλια την αναφέρατε;
[B][U]Extremity Obsession[/U][/B]

Suicidal Angels :roll:

Συμφωνω και επαυξανω… Μεσα στους 5 ελληνικους δισκους γενικα!!
Αυτοι κι οι Ανασα Σταχτη, ηταν απο τα καλυτερα συγκροτηματα και εδειξαν σε punks και hardcore-αδες ποσο μεγαλη σχεση εχουν με το thrash

πολλες οι αγαπημενες μπαντες, καταληγω σε Verdict Denied για την ψηφο!

βασικα crucifier ειναι μια πολυ αξιολογη μπαντα για το αυτο που παιζουνε cross over tigka

crossover ?? οι crucifier ?? που το ειδες αυτο ρε αδερφε ? 100% θρας παιζουν οι ανθρωποι, ο ηχος τους εχει ελαχιστα εως μηδαμινα στοιχεια απο HC ή punk…

crucifier μαρεσαν πολυ στον τελευταοιο δισκο. απο κει κ μετα εχουν πεσει αρκετα, στα 5 κομματια που βγαλαν μονο ενα μαρεσει…

[SIZE=“3”][B]ΜΕΓΑΛΗ[/B][/SIZE] μπάντα οι Χαοτικό Τέλος!

Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω με worst enemy για Faithreat (που μετράνε αρκετά και live). Ψήφος εμπιστοσύνης και σε Released Anger

επισης στο χωρο του μπλακ- θρας μετρανε πολυ οι Revenge

Καλά ρε, κανεις εδω μέσα δεν εχει ακούσει αυτους;;;;;;;;

[SPOILER]OVERCAST ρε μουνιαααα
http://www.myspace.com/overcas1[/SPOILER]

:thumbup:
Σωστή, μπαντάρα οι Revenge

Μα γιατι δεν υπαρχουν στη λιστα οι Mentally Defiled?

Απιστευτη μπαντα!:bow2::bow:

http://www.youtube.com/watch?v=k8k4JTWo098

EXTREMITY OBSESSION - ‘‘Everlasting’’ (full demo’97)

τυχαια ειδα το δημοψηφισμα

το ειδος δεν με αφορα , καθως δεν ημουν ποτε ακροατης του ομως εχω να επαναλαβω (το εχω αναφερει και σε αλλα σημεια του φορουμ παλαιοτερα ) οτι
οι flames εκαναν εντυπωσιακο ξεκινημα λογω καποια ανακριβειας ,συνεργασια του μοναδικου τοτε μεταλ περιοδικου .

Συγκεκριμενα πλασαριστηκαν τοτε σαν ξενο συγκροτημα , με τεραστια προβολη και σπρωξιμο απο περιοδικο . Τολμω να πω (καθως πολλα απο εκεινα τα τευχη τα ειχα ) οτι πιο πολυ το περιοδικο προεβαλετους flames απο τους metalica ,slayer ,megadeath κτλ κτλ .

Αυτο εγινε για αρκετο διαστημα , μετα αποκαλυφθηκε οτι ηταν Ελληνες ,ομως ηδη παρα πολλοι ειχα φαει την 'φλουδα ’

φυσικα δεν λεω οτι δεν αξιζαν σαν μουσικοι , δεν εχω γνωσεις αλλωστε του ειδους για να το κρινω , αναφερω ενα πολυ σοβαρο για μενα γεγονος .

εκεινη την εποχη δεν υπηρχε ιντερνετ , πληθωρα πληροφορησης , με αποτελεσμα το μοναδικο σχετικο εντυπο ηταν και το ευαγγελιο .Αν σου ελεγαν 'πετανε οι flames ’ (κατα το πεταει ο γαιδαρος ) , κατα πασα πιθανοτητα το
πιστευες .

θεωρω οτι αν δεν ειχε γινει αυτο οι flames θα ηταν πολυ πιο κατω στην εκτιμηση του κοινου . Σε οποιαδηποτε μπαντα αν ειχε γινει αυτο , το ιδιο θα ελεγα .

Αν το ιδιο ειχε γινει π.χ στους raw silk , θα ειχαν 3πλασιο ονομα απο οτι εχουν τωρα .