Ελληνικό θρας (και ξύλο)

Για πειτε ποια-ες οι αγαπημενες σας μπάντες ?
για μενα παει ετσι…
1.flames 2.released anger (σχεδον μαζι με τους πρώτους) 3.crucifier

Αν και δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το συγκεκριμένο άθλημα (ειδικά στην Ελλάδα) έχω να πω ότι οι Released Anger είναι και γαμώ τις μπάντες. Τους είδα όταν παίξαν με Enforcer. Τι να λέμε.

Flames τι να λέμε! Ιστορία!!!

(κούμπωσα ψήφο στους RA)

Ε Flames δαγκωτό!
Πέρα απ’την ιστορία που έχουν, ήταν κι απ’τα πρώτα thrash συγκροτήματα που άκουσα.
Μου είχε γράψει φίλος σε κασσέτα Summon The Dead και Last Prophecy και μετά από 2-3 μέρες τα βρίσκω μαζί σε τεύχος Metal Invader αν θυμάμαι καλά, και τα αγοράζω.
Ωραίες εποχές!

Επίσης πάρα πολύ καλοί είναι οι Released Anger και οι Crucifier όσο αφορά το κλασσικό παλιομοδίτικο thrash.
Verdict Denied πολυ ποιοτικό συγκρότημα, διαλέξαν το “δύσκολο” thrash και είναι πολύ καλοί σ’αυτό που παίζουν.

Ακόμη να αναφέρω τους γείτονες Καβαλιώτες Drunkard που μ’αρέσουν πολύ.
Βέβαια δεν είναι ακριβώς το thrash που με τρελαίνει αλλά ειδικά με το περσινό Like Sin Explode τα παιδιά δείχουν να το κηνυγάνε μιάς και από συνθέσεις και ήχο/παραγωγή (πολύ βασικό ειδικά για την Ελλάδα) έχουν κάνει άψογη δουλειά.

οι convixion ειναι thrash???:-k

ειναι speed-ιζον heavy metal, δηλαδη πολυ κοντινος συγγενης του θρας. ασε που καποια σημεια τους ειναι πολυ πιο ΠΑΡΤΑ απο αρκετα απο τα γκρουπ που αναφερονται εδω!

Για τσεκάρετε εδώ:

thrashcore από Βόλο, με ένα ντέμο το 2003.

Verdict Denied! Πολύ καλοί παίχτες! Και πολύ ενδιαφέρουσες συνθέσεις!

RELEASED ANGER σιγουρα οι αγαπημενοι μου απο το πολλ. Και μετα CONSPIRACY

Faithreat απο Βολο.
Aπο το πολλ Crucifier

Aπό poll μάλλον Flames.
Πολύ ωραίοι είναι και οι Indico, που περισσότερο speed είναι.
http://www.youtube.com/watch?v=Du4wVHjcG68&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=GCNtwD23_eg
http://www.youtube.com/watch?v=UhKQA1_lsIA&feature=related

Σίγουρα οι Suicidal Angels είναι μια απ’τις καλύτερες Ελληνικές μπάντες, και πιστεύω θα πάνε πολύ καλά και στο εξωτερικό, αλλά οι Flames είναι μια πρώτη αγάπη και παντοτινή:):!:

Ωραίοι είνιαοι Indico όντως, αλλά σιγά μην είναι και epic ρε.

AAAA, ψάξτε τα ντεμο των Destructive Aggression και θα με θυμηθείτε ρε.

Αν και η ζωή του εν λόγω συγκροτήματος κράτησε ελάχιστα χρόνια, οι δύο συγκεκριμένες δουλειές ήταν αρκετά αξιόλογες. Με επιρροές από μπάντες όπως Kreator, Slayer, Sodom και Sacred Reich, δώσανε το δικό τους δείγμα γραφής ακροβατώντας επιδέξια μεταξύ των δύο σχολών (Γερμανικής και Αμερικάνικης) του συγκεκριμένου είδους. Στα τραγούδια τους θα βρείτε αρκετά mid tempo σημεία που πλαισιώνουν όμορφα τις πιο γρήγορες στιγμές. Γενικώς όμορφα πράγματα


τσεκάρετε μια…

Convixion !

επισης exarsis για μενα γαμανε…περιμενω τον δισκο…το ιδιο και οι bio-cancer

χμμ… 1.Suicidal angels , 2.Convixion , 3.Flames

Οι πρώτοι έχουν πιο επαγγελματικό θρας απο τους άλλους,γενικά λένε !

Αγαπημένη μπάντα του poll οι Suicidal Angels, εύκολα η καλύτερη μπάντα της Ελλάδας που έπαιξε Thrash στο ύφος Slayer/Possessed σε συνδυασμό με Kreator. Σε πιο αμιγώς γερμανικό και χύμα ήχο οι Released Anger. Οι Convixion τέρμα χαβαλέδες στο στίχο και τρομερά καυλωτικοί, πρέπει να τους πετύχω live κάπου. Οι Convicted μου κάνανε πάρα πολύ καλή εντύπωση στους Sodom, τα χω γράψει και στο θρεντ της συναυλίας. Σεβασμός στους Flames (τρελή κομματάρα το Red Terror), Epidemic και Acetic Voice για την προσφορά τους αλλά δεν έχω επαφή με τη μουσική τους.

Για τους Exarsis συμφωνώ με τον άλεξ παραπάνω, πολύ γαμάτο demo από 17-18 χρονών παιδιά:D.

Πολύ γαμάτοι και οι Bio-Cancer που ποσταρε ο metalMilitia.:slight_smile:

Μη ξεχνάτε όμως και τους εξαιρετικούς Dead City:wink:. Τα έγραφα και στο Speed/Thrash θρεντ:

Ωραία τα λέει ο Imperium!
Εγώ δε θα ψηφίσω ακόμα, γιατί έχω πράμα ν’ ακούσω πριν εκφέρω άποψη.

επίσης στα γούστα μου …απο το πολύ λιγο που εχω ακούσει ειναι οι piranha ,αγαπημενες παραγωγες κιετσι…:slight_smile:

αμα ειναι να πιασουμε και τα παλια… προσκυνω DESPISE και DEATH COURIER !! :smiley: