Το Ιδανικό Καστ

Ημουν απολυτα βέβαιος οτι κάποιος θα το πει. Ηθελα να το πω και εγώ.

Ενταξει, λέμε τι θα θέλαμε.

Τα παντα γινονται σήμερα πάντως.

Αμα τον πλακωσουν κανα εξάμηνο, μπορουν να τον κάνουν σένιο απο παχουλένιο τον Βαλ Κίλμερ.

:lol::lol::lol::lol:

Ευχαριστώ Gracchus! :D:D
Η αλήθεια είναι ότι οι επιλογές για τις οποίες κι εγώ είμαι πιο σίγουρη και τις υπερασπίζομαι με πάθος είναι ακριβώς οι τρεις που ανέφερες!! (Χεχεχε, personal favourite ο Walken!)

Δέχομαι διορθώσεις στα άλλα, ρίχτε τες!
Jason Segel καλή πρόταση, αλλά κάπως πολύ μεγάλος δείχνει, εγώ είπα τον Μάικλ Σέρα κυρίως επειδή αυτός όπως και ο Fry έχει ένα πολύ εφηβικό στυλάκι, και επειδή ανταποκρίνεται στο αφελής, καλούλης λουζεράκος. Οι υποκριτικές του ικανότητες είναι άλλο θέμα.:roll:

Να στηρίξω όμως και την Leela μου, η Μίλα είναι και αρκετά χοτ, και αρκετά σκληρή μπορεί να γίνει (The Book of Eli για) και παράλληλα μπορεί να δείξει πονόψυχη, όπως είναι πολύ συχνά η Leela.
Τώρα τη φαντάστηκα με μωβ μαλλιά και το μάτι του κύκλωπα όμως και γελάωωω! Πώς θα το πετύχαιναν αυτό άραγε στην υποθετική ταινία… :-k

Για Μπράννιγκαν σίγουρα υπάρχει και καλύτερος. Απλά ο Γουίλσον ήταν ο πρώτος που μου 'ρθε στο μυαλό να 'ναι αρκετά κοντά στο πρότυπο.:stuck_out_tongue:

Μπράννιγκαν σκέφτομαι τον γνωστό παπάρα

http://www.google.gr/search?rlz=1C1GPCK_enGR383GR383&q=Neil%20Patrick%20Harris&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=el&tab=wi&biw=800&bih=485

Να γυριστεί ταινία Death Note με τον Cillian Murphy στον ρόλο του L και τον Ηayden Christensen στον ρόλο του Yagami Light. Δεν έχω βρει ποιά να παίξει την Misha.

@ shaman: Χμμμ, θα μπορούσε, αλλά θέλει κάτι λίγο πιο μάτσο -όχι ότι ο όουεν γουίλσον είναι και πολύ μάτσο, αλλά u get the point…

@ Neniel :thumbup::thumbup: Και γαμώ τις ιδέες!! Τι λες για την μικρούλα απ’ το Sucker Punch?? [I]ΑΝ[/I] έχει και άλλη έκφραση εκτός από την

Αληθινή φωτογραφία ανθρώπου είναι η απο πάνω?? Πιο πολύ με κούκλα μοιάζει.

Κατα τ’ άλλα δε το έχω στο αυθόρμητο το θέμα του θρεντ, φταίει και το γεγονός οτι δεν μου έρχονται εύκολα ονόματα ηθοποιών. Ωστόσο με μια πρώτη σκέψη, και αν και δεν είναι ηθοποιός ο ίδιος, νομίζω δε θα ήταν καθόλου άσχημο αν βλέπαμε τον [B]Tom Waits[/B] σε κάποιο ρόλο βασισμένο στα βιβλία του Tom Robbins…

Ok, ίσως στον Waits πάνε πιο περιθωριακοί ρόλοι, αλλά αν το καλοσκεφτεί κανείς μπορεί και να ταίριαζε…

ΝΑΙ είναι άνθρωπος! Εξοργιστικό ήταν, σε όλη την ταινία είχε αυτή τη φάτσα, δηλαδή αν μπορούσα θα της τράβαγα μια κλωτσιά να δω αν θα βλεφαρίσει καν!!

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω, μη σε νοιάζει! Η κολλητή μου αντίθετα έχει όλο το Internet Movie DataBase περασμένο στο μυαλό της.
Ω, εγείρεις μεγάλο θέμα τώρα!
Τον Tom μπορώ να τον φανταστώ μόνο ως Γουίγκς Ντανυμπόυ, και πάλι δεν ταιριάζει φουλ, αν και είναι γαμάτη περσόνα. Θα μπορούσε να συμβάλει στο σάουντρακ!
Γενικά κι εγώ έχω πονοκεφαλιάσει, κυρίως για Αγριεμένους Ανάπηρους που το λατρεύω, αλλά είναι δύσκολο. Άσε που κανείς δεν μου φαίνεται επαρκής Σουίτερς! Ο Χιθ Λέτζερ μόνο ίσως να ανταποκρινόταν, αλλά πήγε και πέθανε ο ηλίθιος.:frowning:

Κάπου είδα στο νετ να προτείνεται ο [I]Philip Seymour Hoffman[/I]… [-X[-X
Ο Σουίτερς περιγράφεται θεόμωρο και τουλάχιστον 8 χρόνια μικρότερος.

Για άλλα βιβλία δεν έχω σκεφτεί. Μάλλον θα ήταν φέιλ ούτως ή άλλως (βλ. Καουμπόισσες).

Δεν σχολίασες όμως το Futurama cast κ εντύπωση μου κάνει:p

Σάμπως ξέρω τους περισσότερους απ’αυτούς που ανέφερες? :lol:

Τους googlαρα όμως τώρα και φαίνονται πολύ ταιριαστές επιλογές ομολογώ! Ο τύπος που είπες για τον Zapp Brannigan θα μπορούσε να είναι και περισσότερο “μάτσο” εδώ που τα λέμε, αλλά αυτό το χαμόγελο του είναι ίδιο!

Επίσης να σε ευχαριστήσω γιατί απο τη λίστα σου έμαθα ποιά είναι η Mila Kunis. Γκρρ. :naughty:

OH SHI- δηλαδή πριν δεν την ήξερες? :?
δικέ μου πως ζεις? ;p

[SPOILER]http://www.youtube.com/watch?v=aSPQQ57KRQA

[SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]

8O Damn, man…!

Πάντα είναι ωραίο να μαθαίνεις καινούργια πράγματα πάντως, έστω και αργά…

:lol::lol: Ρε συ χρειάζεσαι ταχύρρυθμα κινηματογραφικά μαθήματα! :expressionless:

χόρρορ, για το τραγούδι το βάζεις το βίντεο παραδέξου το! :lol:

[SPOILER]Γαμάτο ήταν. Δεν ξέρω γιατί, αλλά το [I]κατάλαβα[/I] ότι είναι του Dan Auerbach !! Και μου ήρθε στο μυαλό το Your Touch μάλιστα![/SPOILER]

οφφ τόπικ, αλλά έπρεπε να το πω.

εεε δεν το έβαλα ακριβώς για το τραγούδιιι, αλλά νταξ, ξέρεις πως πάνε αυτά. :oops:

[SPOILER]να πω πάντως κάπου εδώ ότι πράγματι είναι κομματάρα, όπως και όλα τα τραγούδια του “blackroc”. για όσους δε γνωρίζουν, πρόκειται για τη συνεργασία των black keys με r&b και hip hop καλλιτέχνες. φέτος θα βγει και η συνέχειά του. επενδύστε. χώνει όμορφα όλο το [I]rock[/I] που κυκλοφορεί σήμερα εκεί έξω. και είναι και sexy…

και βασικά όλα τα βίντεο του esquire έχουν καλή μουσική. πάρε για παράδειγμα και αυτό με τη daisy lowe με ηχητική υπόκρουση maximum ballon. 8)

[SPOILER]θα επανέλθω με on topic σχόλιο. :country:[/SPOILER][/SPOILER]

Έχω περάσει τόσην ώρα μπροστά από το πισί σήμερα για να γιορτάσω την επιστροφή του λάπτοπ μου, που ξαναμπαίνω μόνο και μόνο για να υποδείξω τον ιδανικό Peeta για το Hunger Games που σίγουρα δεν έχει καμία σχέση με τον προτεινόμενο ηθοποιό…

[SPOILER]
Ε; Ε; :roll:[/SPOILER]

Αυτό. Κανονικά ποστ απ’ αύριο πάλι, γιατί γι’ απόψε πόνεσαν τα μάτια μου…

Είσαι τόσο γλυκιά που το ανέσυρες το θρεντ

αλλά

αυτός που πόσταρες

[SPOILER][/SPOILER]

  1. Kαλύτερος από τον ήδη προτεινόμενο,
  2. τον αδικείς, είναι γλύκας :ρ

Το ήξερα ότι είχα δίκιο που την υποστήριζα!

[SPOILER][/SPOILER]
Good enough for ya now, William Wilson?

Χαχαχαχα, επίσης πόσο θεϊκό. Ντόναλντ Σάδερλαντ, Λένι Κράβιτζ και Στάνλεϊ Τούτσι στην ίδια ταινία και σε τόσο ταιριαστούς ρόλους!!:smiley:

[U]http://www.imdb.com/title/tt1392170/[/U]

Σκατά, σκατά, ΣΚΑΤΑ!

Επιλέχτηκε λοιπόν [SIZE=“4”]Jace Wayland[/SIZE] για το [SIZE=“4”]Mortal Instruments[/SIZE] movie (τον χαρακτήρα & τη σειρά για την οποία καιγόμαστε 3 άτομα στο φόρουμ) και είναι ο

[SPOILER][SIZE=“3”] Jamie Campbell Bower [/SIZE]


Είναι ο τυπάς που στο Sweeney Todd τραγουδούσε “I’ll steal you, Joanna” με εξαιρετικά λεπτή φωνή και που στο Camelot κάνει το Βασιλιά Αρθούρο. ‘Awww, και πού ειν’ το κακό??! Ομορφούλης είναι’ θα έλεγε κάποιος ανυποψίαστος. Δεν διαφωνώ ότι είναι ομορφούλης, γι’ αυτό έβαλα άλλωστε αυτές τις φωτογραφίες, κι εγώ η ίδια έτσι τον έβρισκα. Πριν διαπιστώσω ότι είναι [SIZE=“3”]ΚΩΛΟΠΟΥΣΤΡΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ.[/SIZE] Pardon my french, αλλά δεν μπορώ να αποκαλέσω αλλιώς κάποιον που

[SPOILER]


You ain’t seen the worst yet.


(ναι, έχει ένα τατουάζ Bob Dylan στον κώλο του.)

Wait, there’s moooreee

[U]http://www.imdb.com/media/rm2041167360/nm2570429[/U]
(έχει επιπλέον ΚΑΙ μια γαμημένη πεταλούδα στο ΣΤΗΘΟΣ.)[/SPOILER]

Έφαγα την ψυχρολουσία της ζωής μου! Μπήκα αμέριμνη στο imdb να τσεκάρω εξελίξεις και έπαθα δηλαδής. Να ενσαρκώσει τον [SIZE=“3”]Jace[/SIZE] στη μεγάλη οθόνη ένας φλουφλάκος με ΤΑΤΟΥΑΖ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ στο ΣΤΗΘΟΣ (προσπαθώ να ξεχάσω το Bob Dylan), αυτό πια είναι από τα άγραφα!!! Αναρωτιέμαι στις shirtless σκηνές πώς θα το καμουφλάρουν ανάμεσα στους ρούνους. Doesn’t matter, εγώ θα ξέρω ότι είναι εκεί και θα ξενερώνω τη ΖΩΗ μου… Επιπλέον, φαντάζει ασήμαντο αλλά είναι και 22 στα 23 εκτός των άλλων ! Όλο αυτό φαντάζει ακόμα πιο σκληρό τη στιγμή που υπάρχει ο [U]θεός[/U], το καταλληλότερο άτομο έβερ για Jace, που είναι και μόλις 20. Τι έγινε Άλεξ?? Δε σου δώσανε αρκετά λεφτά?? Καβάλησες το καλάμι μήπως? Ή έχεις να γυρίσεις το -ΠΦΦΦ- σίκουελ του I am #4???
:cry:
I hate Hollywood they ruin everything.

Αλλά μόλις ανακάλυψα ένα παρήγορο πράγμα. Έχοντας ξεψαχνίσει το imdb profile του, τελικά δεν είναι γκέης λέει. Μάλιστα είναι αρραβωνιασμένος -ΛΟΛ- με -κρατηθείτε-

την GINNY WEASLEY. Και τα είχε και με μια άλλη, σχεδιάστρια, πριν. Μααάλιστα. Και μετά γίνονται ερείπια όταν μια ωραία πρωία πιάνουν τον άντρα τους με τον personal trainer. Ποιος θα φταίει, Τζίνι??

Οκ, παραδέχομαι ότι νιώθω κάπως καλύτερα γνωρίζοντας ότι δεν θα γουστάρει πιο πολύ τον Άλεξ από την Κλαίρη, αλλά αυτό δεν αναιρεί το ότι Hollywood ruins everything.

Για να 'μαι δίκαιη,



Είναι αρκετά φίνος, Ο ΠΟΥΣΤΗΣ (=p)
Αλλά δεν είναι Jace. ΤΕΛΟΣ.[/SPOILER]