Πού χάθηκες εσύ

θυμαστε την αρχηχαρα το αιγαλαιω ΑΜΠΑΛΟ?:-k
εχουν χαθει τα ιχνη του απο τι ιντερνετ.λατρεια μονο για το ονομα.

[SIZE=“5”][B]Μίλτος Σαπάνης[/B][/SIZE]

Τίμιος, βοήθησε στο νταμπλ το 2004.

Για τον Μινχ ότι και να πούμε είναι λίγο, το καλύτερο αριστερό μπακ που πέρασε στην Ελλάδα τα τελευταία 10 χρόνια και απλούστατα δεν θα ξαναβρεί ο ΠΑΟ τέτοιον εξαιρετικό μπακ - χαφ με διεστραμένη ευστοχία στις σέντρες.

Δεν μπορω να βρω φωτο του τρισμεγιστου Adolfo Valencia του ΠΑΟΚ.

Αdolfo,μπες και ρουφα τις γραμμες!!!

Kαι τωρα απλα προσκυναμε!!!
Ιmre Bonda,Βολαρα!!!
Πρωτος σκορερ 1988-1989.
Πρωτη φορα στην Ελλαδα πρωτος σκορερ απο ομαδα πλην Αθηνων και Θεσσαλονικης
!!!

Ιmre Bonda,τα γκολ σου ειναι τσοντα!!!
Μεγαλες στιγμες!!!

[B]Γιώργος Χ. Γεωργιάδης:[/B]

[SPOILER]Γεννήθηκε στις 8 Μαρτίου 1972 στην Καβάλα. Η οικογένειά του σύντομα μετά τη γέννησή του μετανάστευσε στην Στουτγάρδη της Γερμανίας, όπου ο νεαρός Γιώργος έκανε τα πρώτα του βήματα στο ποδόσφαιρο. Επέστρεψε στην Ελλάδα ως έφηβος και υπέγραψε στην ερασιτεχνική ομάδα της ιδιαίτερης πατρίδας του, τον Κεραυνό Κρηνίδων.

Σύντομα τον ανακάλυψε η Δόξα Δράμας και τον απέκτησε σε ηλικία 17 χρονών. Μεταγράφηκε στον ΠΑΟ τον Δεκέμβριο του 1992 και έπαιξε εκεί μέχρι το 1998. Το 1995 ήταν η καλύτερη χρονιά του εκεί, όταν κέρδισε το ντάμπλ με την ομάδα του και παράλληλα ανακηρύχθηκε παίκτης της χρονιάς. Ήταν μέλος της ομάδας που έφθασε στον ημιτελικό του Τσάμπιονς Λιγκ το 1995-96, αποκλειόμενη τελικά από τον Άγιαξ.
Το 1998 αποδέχτηκε μια προσφορά της αγγλικής Νιούκαστλ, όπου έπαιζε τότε ο Νίκος Νταμπίζας. Ο Γεωργιάδης επέστρεψε στην Ελλάδα ένα χρόνο αργότερα για να παίξει για τον ΠΑΟΚ από το 1999 έως το 2003 κερδίζοντας μάλιστα δύο φορές το Κύπελλο. Το 2003 μεταγράφηκε στον Ολυμπιακό, με τον οποίο πρόλαβε να γιορτάσει το ντάμπλ του 2005. Μετά από ένα 18-μηνο πέρασμα από τον Ηρακλή, τον Ιανουάριο του 2007[1] επέστρεψε στην ομάδα που δήλωσε ο ίδιος πως αγαπά για να κλείσει την καριέρα του. Κρέμασε τελικά τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια το καλοκαίρι του 2008[2], χωρίς όμως να αποχωριστεί τον ΠΑΟΚ, αφού τη σεζόν 2008-09 εκτελούσε χρέη σκάουτερ της ομάδας και ανέλαβε προπονητής της ομάδας Νέων του ΠΑΟΚ. Από τον Ιούλιο του 2009 είναι μαζί με τον Κώστα Τσάνα τεχνικό δίδυμο της Εθνικής Νέων.[3]

Ο Γεωργιάδης ήταν επίσης μέλος της εθνικής ομάδας που κέρδισε το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του 2004 στην Πορτογαλία.
Μαζί με τον συντοπίτη του και συμπαίκτη του στην Εθνική Ομάδα Θοδωρή Ζαγοράκη συμμετείχαν στην Ολυμπιακή Λαμπαδηδρομία 2004.[/SPOILER]

Δεν παίζει, κάνεις πλάκα. :expressionless:

οχι απλα εγω τον ειχα ξεχασει:)

Και μας τι μας νοιάζει που τον θυμήθηκες?

καλα μην βαρας!

3 παλτα και ενας πολυ καλος παικτης για τις ομαδες που αγωνιστηκε

[B]Andrija Delibašić[/B]
10 ματς 1 γκολ, μια χαμενη ευκαιρια με τον παοκ που ηταν πανω στη γραμμη και με το στηθος την εστειλε αουτ

[B]Glen Salmon[/B]
24 ματς 4 γκολ , εφαγε παρα πολυ ξυλο

[B]Ruud Knol[/B]
“αμυντικος”

[B]Robinho[/B]

πρωην αμυντικος της καβαλας και κυριως του πανθρακικου
στη συνεχεια περασε απο δοξα δραμας και τωρα ανηκει στον ιωνικο χωρις ομως συμμετοχη συμφωνα με την wikipedia
Μιλαει ελληνικα με τελεια προφορα και ειναι απο τους λιγους ποδοσφαιριστες που ξερουν να μιλανε

[B]Par Zetterberg[/B]

Ποτε μου δε συμπαθησα παικτη του Ολυμπακου περισσοτερο απο αυτον…Αγωνιστηκε στον ΟΣΦΠ για 3 χρονια απο το 2000 μεχρι και το 2003 και πετυχε συνολικα 7 γκολ!!

Eδω εγω τον αγαπούσα αυτόν. Μου θυμιζε scholes. Ντάξει δεν είναι και ξεχασμένος ε…

Συνεχιζω

:lol2:

Hταν στην ομαδα του ολυμπιακου που εφτασε στους 8

Προχθες που εδειχνε η σουπερ μπαλα στιγμιοτυπα απο παλιες αναμετρησεις barcelona - manutd θυμομασταν ολες τις ενδεκαδες που ειχαν υπαρξει παλιοτερα:lol:

Εντωμεταξυ ειδα romario στη μπαrtsa και συγκινηθηκα

Eννοειται πως δεν ειναι ξεχασμενος ρε συ…Κ εμενα μου εβγαζε κατι σε Scholes τωρα που το λες…Ειχε παιξει στην Εθνικη Σουηδιας ποτε? Γιατι δε τον θυμαμαι στο μουντιαλ του 2002.

ο γκογκιτς αφενος δεν ειναι ξεχασμενος,αφετερου δεν βρισκω τον λογο που γελας μαζι του.

Ο Ραμπεσατρατανά τι να γίνεται;:):!:

Είχες το αυτοκολλητάκι πανίνι και θίχτηκες ε? Κοίτα φάτσα ξέρω γω.

(ντάξει για τους γαύρους όντως δεν είναι ξεχασμένος, αλλά εμένα όταν μου ανέφεραν ότι είχε παίξει σ’ εκείνη την ενδεκάδα είπα: Ποοο ναι ρε μαλάκα όντως, που το θυμήθηκες…Τεσπα ήταν λίγο razorια αλλά οκ:p)

λιγο δυσκολο να μαζευτα χαρτακια πανινι τοτε:p.
αλλα,no offence,νομιζα οτι γελαγες για την αξια του σαν παικτη.η φατσα του οντως ειναι τραγικη:)

[B]Said Chiba[/B]
Καλος τεχνιτης o Mαροκινος…Επαιξε στην ομαδα απο το 2001 ως το 2003…Σιγουρα ολοι μας οι οπαδοι τον θυμουνται!! Συμμετειχε και στο Μουντιαλ του '98.

ακομα θυμαμαι την γκολαρα που ειχε βαλει ο Σανμαρτεαν στην νεα σμυρνη με τον πανιωνιο το 2004

Όλοι θυμάσθε τον Μάριο Ζαρντέλ με τα 2 γκολντεν μπουτς και τα 2 τσουλου πρώτος σκόρερ. Μερικοί ίσως γνωρίζετε ότι είχε κάνει ένα σύντομο πέρασμα από την Κύπρο.

Αυτό που δε γνωρίζετε είναι ότι παίζει ακόμα μπάλα (!)

[SPOILER]
1989?1990 Ferroviário 0 (0)
1991?1995 Vasco da Gama 50 (26)
1995?1996 Grêmio 42 (31)
1996?2000 Porto 125 (130)
2000?2001 Galatasaray 24 (22)
2001?2003 Sporting CP 49 (53)
2003?2004 Bolton Wanderers 7 (0)
2004 → Ancona (loan) 3 (0)
2004 Newell’s Old Boys 3 (0)
2005 Deportivo Alavés 0 (0)
2005?2006 Goiás 4 (1)
2006?2007 Beira-Mar 12 (3)
2007 Anorthosis Famagusta 7 (2)
2007?2008 Newcastle Jets 11 (0)
2008 Criciúma 17 (6)
2009 Ferroviário
2009 América (CE)
2010 Flamengo (PI)
2010 Cherno More 8 (1)
2011? Rio Negro [/SPOILER]

Eπίσης μιας και πιασαμε τον Τσίμπα, να πουμε και για τους 2 ακόμα Μαροκινούς που πέρασαν από την αρειανάρα (και δεν ακούμπησαν)

Talal el Karkouri

που παίζει ακόμα μπάλα στην Qatar SC (ομάδα απ’ όπου έχουν περάσει Ντεσαγί, Ντουγκαρί, Οκότσα)

και

Salahedinne Bassir

που σταμάτησε την μπάλα στα 31 του χρόνια

:lol::lol::lol:
Mέγιστος κάγκουρας,πότης-καπνιστής και τηνπεφτωσεοποιαβρω-κερατώνωτηγυναίκαμουκαιτοξέρουνόλοιεκτόςαπόεκείνη τύπος!
Από μπάλα δε γνωρίζω αν ξέρει πάντως μιλάει πολύ καλά ελληνικά