Καλυτερος μηνας του χρονου θρεντ

Αυτό! Αν και τώρα τελευταία παρακαλάω να’ρθει…για να παρακαλάω εγώ να’ρθει το καλοκαίρι δεν πάνε καθόλου καλά τα πράγματα…!! :stuck_out_tongue: Στηρίζω, πάντως, φθινόπωρο και χειμώνα…καλύτερα κρύο, συννεφιά, χιόνι, βροχή παρά ζέστη…επίσης δε μου αρέσει το καλοκαίρι γιατί σκέφτομαι ότι έναν μήνα θα πρέπει να κλειστώ στο σπίτι και να διαβάζω με 30+ βαθμούς κελσίου. Τέλος, το καλοκαίρι είναι…την βγάζω και έναν μήνα μες στο σπίτι με το ερκοντίσιον όλη μέρα αναμμένο…σκ@τ@!!

Επίσης, μου τη σπάει που όλα τα πιτσιρίκια δε θα χουν σχολείο και έτσι θα μαζεύονται κάτω απ’το σπίτι και θα ουρλιάζουν και θα σηκώνουν την γειτονιά στο πόδι…τα καλά μου! :roll::evil:

Καμμένο θρεντ :stuck_out_tongue:

Ιουνιος γιατι
τελειωνει παντα το σχολειο
αρχιζει το καλοκαιρι
εχω τα γενεθλια μου

Οι μήνες διακοπών και ζέστης βέβαια! Ιούνιος-Ιούλιος-Αύγουστος. Ψηφίζω Ιούλιο γιατί συνήθως τότε φεύγω απ’την πολυαγαπημένη Αθήνα.

Πούλο από μένα και στους χειμερινούς μήνες (γιατί μου τη σπάνε οι βροχές και το κρύο) και στους καλοκαιρινούς γιατί μου τη σπάει ο καύσωνας. Στηρίζω τους μήνες της εποχής που δυστυχώς όσο τροπικοποιείται το ελληνικό κλίμα συρρικνώνεται όλο και περισσότερο, δηλαδή της άνοιξης.

Με άλλα λόγια Απρίλιος - Μάιος και τα “αδερφάκια” τους από άποψης κλίματος και θερμοκρασίας, δηλαδή τέλη Σεπτέμβρη - αρχές Οκτώβρη.

Μάρτης-Απρίλης-Μάης τον παίρνουν από μένα λόγω αλλεργίας,και λόγω κλίματος.
Είναι οι πιο νομίζω-πως-έχει-ζέστη-και-μετά-βρέχει-και-τον-τρώω μήνες.

Οι καλοκαιρινοί μπορούν να γίνουν πολύ απάλευτοι,όπως και η χειμερινοί…

Για μένα Σεπτέμβρης-Οκτώβρης,μήνες της ανανέωσης όπως είπε ένας παραπάνω,με την ιδανική θερμοκρασία.

Ο Αύγουστος είναι ο καλύτερος μήνας όλων των εποχών και μαζί του και ο Σεπτέμβρης.

Δεκεμβρης γιατι πλησιαζουν τα χριστουγεννα και οι πρωτοχρονια και το κλιμα ειναι γιορτινο ολα ειναι στολισμενα και γουσταρω πολυ:D

Δεκέμβρης μάλλον και ιούλιος:!:

Μαιος και Οκτώβρης! Η αλλαγή εποχής χωρίς ακραίες θερμοκρασίες! Κοντομάνικο και δροσούλα!

Οκτωβρης-Νοεμβρης μακραν πιο αδιαφοροι μηνες
Δεκεμβρης τα σπαει, γεννηθηκα τοτε αρα τα σπαει *2.
Αυγουστος τον παιρνει γιατι ειναι παχιες οι μυγες και τα κουνουπια και κανει 800 βαθμους.

Αμπαλη…

Απριλιος, Μαιος, Σεπτεμβριος, Οκτωβριος οι καλυτεροι μηνες μακραν, τελεια θερμοκρασια, αερακι και απολαυση. Ασε που συμβολιζουν το τελος μιας ακομα σεζον και την αρχη μιας νεας αντιστοιχα. Αυγουστος επισης γαματος γιατι εχει τρελο αραλικι και διακοπες. Οι υπολοιποι απο αδιαφοροι εως ασχημοι. Ιανουαριος ο χειροτερος, με τα πολλα κρυα.

Δεκεμβριος καλος θα ηταν, αλλα γεννηθηκε η Σοφικ, οποτε αστα να πανε.

Ο καλύτερος μήνας του χρόνου θα είναι ο Αύγουστος γιατί θα έχει Ολυμπιακούς αγώνες!!!

Μα τον Οκτώβριο έχω γενέθλια… :frowning:

Δεν ψηφίζω άλλον μήνα, γιατί είμαι ανάποδη και τίποτα δεν μου αρέσει. Σ’ αυτούς που είναι καλοί από άποψη καιρού έχουμε σχολεία/σχολές/δουλειές και σ’ αυτούς που είναι χάλια έχουμε τις διακοπές!

Βασικά, άντε, θα ψηφίσω τον Απρίλιο… αν και φέτος το γάμησε… γιατί συνήθως είναι ο πιο γλυκός μήνας, το καλοκαίρι είναι κοντά κι ανυπομονείς χωρίς όμως να 'χεις σκάσει ακόμα και να αναθεματίζεις τα τζιτζίκια/λοιπά έντομα και γιατί δεν έχω αλλεργίες οπότε δεν με νοιάζει. ΜΟΥΑΧΑΧΑ!

Έλα ρε μαν, πρώτο θρεντ που συμφωνούμε, κι εις ανώτερα! :thumbup:

αυγουστο ασυζητητι!
εχω γενεθλια εχω γιωρτη δεν εχω δουλεια για τη σχολη και ειναι καλοκαιρι 8)

νοεμβριος γαμω

γιατι δεν ειναι στο πολ!

Αύγουστος και ιούλιος λόγω ξυσιματος
και νοέμβριος γιατί έχω γενέθλια :slight_smile:

Μ αρέσει το κρυουλάκι, συνεπώς Δεκέμβριος.

Οποισδήποτε με ζέστη!!!
Γιατί όπως φωνάζαν και οι παοκτσήδες σε ένα εκτός έδρας ευρωπαϊκό παιχνίδι…
“Κρύο γαμώ…κρύο γαμώ τη μάνα σου!!!” :lol: :lol: :lol:

Οκτώβρης-Μάρτης το καλύτερο 6άμηνο του χρόνου από άποψη Θερμοκρασίας/Καιρού. ΓΑΜΩ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΣΑΣ :slight_smile: