Ελληνικές Εφημερίδες

Aμαν Σεκιτης:p

Σοβαρα και γω την ειχα παρει ορισμενες φορες ψιλο αναγκαστικα…Πλεον αυτη που παιρνω καμια φορα ειναι η ‘Ε’ και τις Κυριακες διαβαζω ορισμενα πραγματα στην Καθημερινη που παιρνει η μανα μου μεχρι να νευριασω…

Οσο για Ιταλια τα πραγματα με τον τυπο και τα ΜΜΕ πρεπει να ναι λιγο χειροτερα απο Ελλαδα…

Α και φρη πρες καποτε διαβαζα ΦΑΚ οταν ειχε πρωτοβγει τωρα ειναι σκουπιδαριο…Μετα λιγο Λαιφο…Μεχρι να καταλαβω βεβαια τι σκουπιδια ειναι ολες τους-και δεν εννοω μονο στη πολιτικη τους υποσταση.Ειδικα ο αρχισυντακτης Αθενς Βοις…

ε όχι και σεκίτης.πρώην πασόκος!όχι ντάξει,και εγώ μερικές φορές την παίρνω,μου την δίνει ένα παιδί στη σχολή.Γενικά απεργιακή εφημερίδα ξέρω γω,κάθε φορά που τη διαβάζω νομίζω ότι η επανάσταση είναι προ των πυλών:p.Τώρα από άλλες εφημερίδες,κυριακάτικη και ποντίκι.ίσως και κανα ριζοσπάστη να δω τι λένε οι σύντροφοι,και λίγο πριν

δεν διαβαζω καμια8)[SPOILER]εκτος αν ειναι αθλητικη:)[/SPOILER]

Τι θα πει απεργιακή εφημερίδα;

εγώ εννοώ εφημερίδα που αναφέρει τα πάντα για τις απεργίες και τις κινητοποιήσεις σε χώρους δουλειάς και έτσι

καλά έτσι και αλλιώς δεν αγοράζω πλέον βήμα

Έπεσε στα χέρια μου το Βημαgazino της περασμένης Κυριακής.Καιρό είχα να διαβάσω αυτήν την κωλοφυλλάδα γενικά. Κλασικά στη εναλλακτική-τρέντι-σούπερ γουάου στήλη μ αρέσει/δε μ αρέσει δε θα μπορούσε να λείπει μια facepalm δήλωση(πολλές είχε και πάλι βασικά,αλλά τεσπά).

Έλεγε ο επαϊων συντάκτης Ηλίας Νικολαϊδης…

“Δε μ αρέσει το ότι ο θλιβερός γερόλυκος του ροκ Στίβεν Τάιλερ εξακολουθεί να απασχολεί το μουσικό Τύπο ή, μάλλον, τον οποιονδήποτε”.

Αν αρχίσω να σχολιάζω θα μου πάρει όλη μέρα,οπότε το αφήνω στην κρίση του καθενός.

αν την προλάβω δηλαδή. Μ’ενδιαφέρει να κοιτάω για εκθέσεις και κανα φεστιβάλ.

Καταχρηστικά το βάζω εδώ…

Αχ τι όμορφη δημοκρατια…

Έλα τώρα, έλα τώρα, πες μας κιόλας πως έχουν ίδια γραμμή ο ΣΚΑΪ και ο RED ας πούμε. :blink:

btw, στο Μπομπολέικο τους ξέφυγε η Ημερησία…

Ειδατε ρε? Τo rocking δεν εχει σχεση με τα διαπλεκομενα:p

Με αυτού του είδους τις στήλες και με αυτούς που γράφουν δεν αξίζει να ασχολείσαι, δεν είναι να τους διαβάζεις ούτε… στην τουαλέτα.
Το κακό είναι όταν αυτού του είδους η γλώσσα αρχίζει να εμφανίζεται και εκεί που δεν την περιμένεις, π.χ. στο ρόκινγκ.
Νομίζω πως εσύ Hokam ως πάλιουρας καταλαβαίνεις σε τι αναφέρομαι.

όπ!
τι εννοείς;

Στα του Alter δεν εχει τα καλουδια του Γιαννικου.

Κοσμος του Επενδυτη, Tivo, Informer, Διφωνο, Ενα σωρο δισκογραφικες, Οασις Ραδιο, Fresh, Οτι εχει σχεση με τα παιδικα MAzoo and the Zoo, Ζουζουνια και δεν θυμαμαι και εγω τι αλλο.

Και φυσικα για την συνεργασια γιου Κουρη (που εχει και τον Φιλαθλο) με Χατζηνικολαου που ειναι η Real News και το Real Radio.

Οσο για τις ιστοσελιδες που εχουν οοοοοοολοι αυτοι ειναι το κατι αλλο.

[B]«Βόμβες» από Μπόμπολα![/B]

[B]Κοσμογονία στον χώρο του Τύπου, καθώς το μεσημέρι της Δευτέρας ο Μπόμπολας ανακοίνωσε ότι κλείνει το καθημερινό φύλλο ΕΘΝΟΥΣ και ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ και μεταβιβάζει σε άλλον ιδιοκτήτη το GOAL![/B]

Ανήμερα του Αγίου Πνεύματος έσκασε? η βόμβα στον χώρο του Τύπου. Όχι μόνο του αθλητικού αλλά και του πολιτικού. Μια είδηση που είναι πολύ πιθανό να προκαλέσει ντόμινο εξελίξεων και τριγμούς ακόμη και σε πολιτικό επίπεδο!

Συγκεκριμένα το μεσημέρι της Δευτέρας ο ισχυρός άντρας του «ΠΗΓΑΣΟΥ», κ. Μπόμπολας ανακοίνωσε στους εκπροσώπους των Μέσων ότι θα εισηγηθεί στο Δ.Σ του ομίλου το κλείσιμο του ΕΘΝΟΥΣ (η πρόταση είναι να κυκλοφορεί μόνο Κυριακή) και της ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ (να κυκλοφορεί κάθε Σάββατο), ενώ οι πληροφορίες αναφέρουν ότι όσον αφορά το GOAL, βρίσκεται σε διαδικασία πώλησης σε άλλον επιχειρηματία.

Φυσικά αίσθηση προκαλεί η πρόταση για το ΕΘΝΟΣ! Η ιστορική εφημερίδα πρόκειται να αναστείλει τη λειτουργία της για άγνωστο χρονικό διάστημα και στη συνέχεια να κυκλοφορήσει εκ νέου με νέα συντακτική ομάδα! Από κει και πέρα, άγνωστο είναι τι θα γίνει τόσο με τον αθλητικό ραδιοφωνικό σταθμό Sentra fm 103.3 (σ.σ είναι προχωρημένες οι επαφές με την πλευρά Ανδρουλιδάκη), αλλά και με την ιστοσελίδα Sentragoal.gr.

Δεν χωράει αμφιβολία ότι πρόκειται για? βόμβα μεγατόνων στον χώρο του Τύπου, καθώς μιλάμε για τις τύχες εκατοντάδων εργαζομένων σε όλο τον όμιλο που δεν αποκλείεται την? επόμενη ημέρα να βρεθούν χωρίς δουλειά σε τόσο δύσκολες εποχές. Πάντως η 48ωρη απεργία που έχει κηρύξει η ΕΣΗΕΑ στον όμιλο, θεωρείται η αφορμή ή ένα μοχλός πίεσης από την πλευρά του Μπόμπολα, κάτι που θα φανεί τις αμέσως επόμενες ώρες…

Η αναστάτωση είναι δεδομένη από το πρωί στα γραφεία στη Μεταμόρφωση Χαλανδρίου, όπου γίνονται συνεχείς συσκέψεις σε όλα τα Μέσα, ενώ και στην ΕΣΗΕΑ υπάρχει κινητοποίηση. Πάντως η απεργία της Ένωσης είναι και αιτία για αντεγκλήσεις μεταξύ συναδέλφων, αφού το? φόβητρο του λουκέτου κάνει πολλούς να επιθυμούν να «σπάσει» η 48ωρη και να γυρίσουν κανονικά στις δουλειές τους.

Ήδη, η Ένωση Συντακτών συνεδριάζει εκτάκτως για να αποφασίσει τι μέλλει γενέσθαι και κυρίως αν θα σπάσει την 48ωρη απεργία υπό τον φόβο να βρεθεί τόσος κόσμος χωρίς δουλειά.

σχολιο απο κατω…

[SPOILER]

Ποιός θα δημοσιεύει τώρα τα φαξ του Πανταγιά; Ποιός θα μας λέει για τις επικές μάχες του Μαντέλη ενάντια στον Εθνικισμό και τους ακροδεξιούς του ΠΑΣΟΚ;

Ποιός θα μας διαβεβαιώνει ότι τα ΜΑΚΛΩ θα φτάσουν στις 150,000 δραχμές ανά μετοχή και θα αποκαλύπτει ότι η Κλωνατεξ απέκτησε εξωγήινη τεχνογνωσία;

Ποιός θα υπερασπίζεται τις αδίκως διωκώμενες Φαμίλιες νεοναζί της Siemens;

Ποιός θα μας πληροφορεί ότι ο Καραμανλής είναι αλκοολικός και παίζει Ατάρι;

Ποιός θα υπερασπίζεται τα δίκαια σκληρά εργαζόμενων δουλεμπόρων που κακοί ακροδεξιοί και νεφελιμ χαράζουν πάνω στα μπουφάν τους λόγους του Ιωάννου Μεταξά μεταφρασμένους στα Μπανγκλαντεσιανά;
Ποιός θα υμνεί τους αγωνιστές των Δεκέμβρηδων ώστε να τροφοδοτείται η αγορά του Τεπελενίου με επώνυμες φίρμες;

Ποιός θα μα ενημερώνει για τις γιγάντιες προσπάθειες του ΓΑΠ που δεν μιλά με το ΔΝΤ και έχει πιστόλια στο τραπέζι;
Μα κυρίως, δεν είχε αναρωτηθεί κανένας μ@λάκ@ς, ΠΩΣ ΕΊΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ένας επιχειρηματίας να κρατά ανοιχτή μια επιχείρηση ανοιχτή με ζημίες 1 εκ.

Τον μήνα;; Λέτε να τα έβγαζε από αλλού ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΜΕΤΟΧΟΣ;

[/SPOILER]

Η εφημεριδα ‘‘Ελευθερη Ωρα’’ προσφερει αφθονο κλαυσιγελο με τα τραγελαφικα πρωτοσελιδα που εχει…
Φανταστειτε τι θα γραφει και μεσα αναλυτικα δηλαδη…
#-o:lol2::wacko:

Ότι θα μου έλειπε ο Τεγόπουλος από την Ελευθεροτυπία, δε το πίστευα ποτέ. Κιτρινισμός όσο δεν πάει. Σοβαρά πάνε να κάνουν θέμα το ότι ο αδερφός του ΓΑΠ είναι σύμβουλος σε ένα τεράστιο fund που μέσα σε όλα έχει στην κατοχή του και ελληνικά ομόλογα;

:smiley:
Koίτα, σε οικονομικά θέματα πάντα η “Ε” έγραφε ό,τι να’ναι…

Πρέπει να κάνει μεταγραφή τον Μανδραβέλη μάλλον :!:

Καλή ιδέα, αλλά δε γίνεται τώρα ρε γαμώτο. Έχουμε πέσει στην περίοδο που απ’ τη μία ο Μανδραβέλλης στηρίζει την κυβερνητική γραμμή με τα χίλια και απ’ την άλλη η Ελευθεροτυπία το παίζει αντιπολίτευση.