Ελληνικές Εφημερίδες

Αγοράζεται εφημερίδα; Αν ναι ποιά προτιμάτε και γιατί;

Δεν αγοραζω, βουταω τα φρι πρεςς που εχουν πλακα, διαβαζω λιγα πραγματακια που ειναι καλα εκει μεσα, χαζευω ταινιες και ζωδια αθενς βοις γιατι γελαω πολυ.

Το θεμα κυριως γιατι εχει ωραια δωρα…!:stuck_out_tongue:

Felicitati mei, και γαμω τα θρεντ!! Θέλαμε κατι για ενα τοσο ψημενο θεμα οσο ο τύπος…

Γενικα παιρνω τα παντα, ο,τι πεσει στα χερια μου. ‘‘Πριν’’ και ‘‘εποχη’’ σταθερά τις κυριακές, ‘‘ελευθεροτυπία’’ και ‘‘βημα’’ παιρνουν οι δικοι μου…και ενίοτε και το ‘‘ποντικι’’ - πολλές ειδήσεις σε λαιτ τονο

Free press, φανατικη συλλεκτης :stuck_out_tongue:

Και απο κει και περα, αρκετα ιντερνετικα…

Αντε…;:-k

Ουγκ?..
I beg ur pardon? :-s

…και κάπως έτσι γεννιέται άλλος ένας καλτ ρόκιν διάλογος.

Και νιώθεις σαν σάντουιτς όταν βρίζονται μεταξύ τους; :roll:

Δεν ηξερα οτι το χρειαζομασταν…:stuck_out_tongue:

Έτσι, έτσι, συνεχίστε.

Ον τόπικ, όλες, αλλά κυρίως για επαγγελματικούς λόγους. Στο εργατικό/οικονομικό/ελεύθερο ρεπορτάζ έχουν μια παραπάνω χρησιμότητα Έθνος/Ημερησία, Ναυτεμπορική και Ριζοσπάστης.
Με εκφράζει βέβαια μόνο μία, ξέρετε ποιά.

Χαβαλε κανω ρε αμεσως:p
Στηριζουμε Θεμα για της ταινιες και τα ενθετα:p

Παλιά αγόραζα κανά Έθνος ή Ελευθεροτυπία. Τώρα μόνο Internet, και για οικονομικούς λόγους, αλλά και γιατί αν βαρεθώ αλλάζω εφημερίδα.Εκτός κι αν παίξει κανα καλό cd με 5 ευρώ…

εγώ αγόραζα ελευθεροτυπία και βήμα αλλα ειδικά απο το τελευταίο έχω απογοητευτεί πολύ όσο αφορά τις πολιτικές ειδήσεις και οικονομικές.Μονο στο science λέει,όπως και η ελευθεροτυπία λέει μονο σε θέματα τέχνης.Τώρα είμαι σε μια κατάσταση που θέλω να αγοράσω εφημερίδα αλλα δεν βρίσκω κάποια που να με εκφράζει

Νιωθω τον απολυτο οργασμο :stuck_out_tongue:
ή απλα φτιάχνω κι αλλους καφεδες και βγαζω την τσατιλα μου σεντονια στο ροκιν

τα βιτσια δε σκοτωσαν ποτε κανεναν :wink:

Αυτή που γράφει στο Βήμα science (ή τουλάχιστον αυτή που ήταν μέχρι πριν λίγα χρόνια) ήταν τραγικά απαράδεκτη…
Για ό,τι υπάρχει στον κόσμο έβρισκε κι ένα γονίδιο που να ευθύνεται γι αυτό.

παλιότερα έπαιρνα συχνά, τώρα όχι και τόσο και μόνο τις κυριακές.
η κυριακάτικη έκδοση του βήματος μ’αρέσει πολύ, όπως επίσης και της ελευθεροτυπίας και της καθημερινής. συνήθως βέβαια προσπερνώ τις πολιτικές ειδήσεις, και καταλήγω να διαβάζω αποκλειστικά τα ένθετα για την τέχνη. :stuck_out_tongue:

κατά τα άλλα, πάντα παίρνω free press. κατά κύριο λόγο τη lifo, και αν δεν τη βρω τότε athens voice. τη faq τη βαριέμαι ελεεινά και μέσα σε 10 λεπτά την έχω ξεφυλλίσει ολόκληρη.

ψηφίζω βήμα λοιπόν.

Εμενα μου λες…

Β(λ)ήμα science? Να αποφεύγεις τουλάχιστον τα άρθρα του Καφαντάρη (για τα άλλα δεν έχω άποψη, αλλά γενικά θέλει προσοχή). Ή τουλάχιστον να μην τα λαμβάνεις σοβάρα υπόψη και να ψάχνεις πιο σοβαρές πηγές. Κατά καιρούς ορισμένα άρθρα είναι απλά μετάφραση systran από ξένες ιστοσελίδες, ενώ τα σχόλια άκρως αντιεπιστημονικά, που μόνο παραπληροφορούν.

Εργατική αλληλεγγύη!!

για να αλλαξουμε λιγο χωρα εδω ιταλια συνηθως βρισκεις παντου φρι πρεσ.
λιγα νεα ετσι απλα για να μεινουμε συνδεδεμενοι στον κοσμο και μικρα και κατατοπιστικα κειμενα.
απο κανονικες ισως καποιες φορες ρεπουμπλικα γιατι ειναι η μοναδικη που ειναι λιγο καλυτερη απ τις αλλες οσο βεβαιως μπορει να το επιτρεψει το καθεστως βερλουσκονης στον τυπο (βλεπε giornale, stampa, corriere della sera, libero).

Για να διαβασω καμια.Αγοραζω μονο σε περιπτωση πoυ καποια εχει κανα καλο dvd:p