Πειρατές της Καραϊβικής

πειράζει που το εείδα πρίν κάνα μήνα χωρίς υποτίτλους?
:?

Αμα ξερεις καλα αγγλικα, οχι. :stuck_out_tongue:

Το 2 ειναι καλυτερο απο το πρωτο. Εχω αγωνια να δω τι θα γινει στο 3, ξερει κανεις ποτε βγαινει;

Δεν το έχω δει ακόμα, ελπίζω να μου αρέσει σαν το 1ο…

…το 2ο όπως και το 1ο μέρος της τριλογίας λένε αρκετά…

πειρατία rulez! :twisted:

Καλή ταινία το 2 αλλά δεν με ενθουσίασε όπως το πρώτο.Κυρίως επειδή δε μου άρεσαν τα χταποδοειδή και επειδή στο σενάριο στο τέλος το παρακάνενε…Ο Ντεπ φυσικά θεός.

1on pos mou 3efige auto to topic?
2on ti ine poliploko? Sofi exeis sovaro provlima, kalo mou… kati prepei na kanoume gia auto
3on den m’arese ka8olou!!! Den ixe telos! Giati na min exei telos mia tenia?!? e, e?

ante more me tous vlamenous… tin idan na ginoun ola Lord of the Rings.
Esto auto itan san vivlio etsi, gia auto den teleione.

ke poios ipe gia to matrix?
allo skato tis mitis ki auto…

ke gia na stamatiso me tis kakies…
osoi den to exoun dei na to paroun se dvd tin idia mera pou 8a doun ke to 3.

akous ekei na min exei telos…

Απίστευτη ξενέρα το ότι δεν είχε τέλος. Συμφωνώ απόλυτα.

Εμένα δε μου φάνηκε βέβαια ούτε καν αστεία, αλλά αυτό είνια άλλου παπά ευαγγέλιο. Αν είναι να κάνουν κακές συνέχειες σε τρομερές ταινίες, ας μη τις κάνουν καθόλου ρε γαμώτο… (αυτό πάει στο σχόλιο για το Matrix, την ταινία με την πιο ξενέρωτη συνέχεια…)

Το 2ο μερος ηταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ , ουτε και ο Depp δεν κατορθωσε να το σωσει … και απο οτι καταλαβα ας ετοιμαστουμε να δουμε το sequel του sequel ωωωωω sequel … Παντως τα εφε ευτυχως ηταν πολυ καλα … !!!

Αντε ρε και του χρονου !!! Να εχουμε να ξαναλεμε !!!

To πρώτο ήταν μακράν καλύτερο αλλά και το δεύτερο ήταν καλό…Βασικά με χάλασε λίγο η παρέλαση χταποδιών…Μου φάνηκε πολύ ψεύτικο αλλά σαν υπόθεση έλεγε…

δεν σε καταλαβαίνω τι σου φάνηκε ψεύτικο?
η παρέλαση? η τα χταπόδια?? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

εμένα μου άρεσε πάντως πολύ…
ίσως βέβαια να μην είμαι κ τελείως αντικειμενική … καθώς ο jonny είναι ο θεός μου… :oops:

ο εκπληκτικός johny αδικεί τον εαυτό του να παίζει σε τέτοιες ταινιούλες…

Τουλάχιστον δείχνει στους υπόλοιπους ‘συνάδελφους’ πως παίζονται τέτοιοι ρόλοι ακόμα και σε ‘ταινιούλες’. :roll: :wink:

συμφωνώ…το 2 δεν το έχω δει αλλά στο 1 ήταν φοβερός…ένας τέτοιος ρόλος θα δυσκόλευε αρκετούς αλλά για αυτόν ήταν παιχνιδάκι…
ας είναι,αξίζει όλα τα λεφτά που παίρνει…και καλά κάνει,αλλά θα τον ήθελα ξανά σε σοβαρή ταινία,να μας χαρίσει κορυφαίες ερμηνείες…

δεν σε καταλαβαίνω τι σου φάνηκε ψεύτικο?
η παρέλαση? η τα χταπόδια?? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
[/quote]

Η παρέλαση χταποδιών…

Επ γεια σας παιδιά! Το είδα κι εγώ και πλέον έχω άποψη!

Ντάξει λοιπόν, ωραίο ήταν κλπ, αλλά μέχρι εκεί. Η θεοποίηση των Πειρατών της Καραιβικής νομίζω πως θα είναι η αιτία του Γ’ Παγκόσμιου. Φανερά προσπαθεί να γίνει Lord of the Rings (το οποίο επίσης δε μου αρέσει άλλωστε) και κρατάει 2μιση ώρες το καθένα, αλλά το μόνο που καταφέρνουν είναι να γεμίζουν την ταινιούλα με σκηνές σκουπίδια και δόσεις ύπνου.
Πχ. η σκηνή που πάλευαν σε εκείνο το μύλο ήταν ατελείωτη και ευχόμουν να αλληλοσκοτωθούν και οι τρεις ώστε να μείνει μόνο η Νάιτλι και να κλεφτεί με τους βρωμιάρηδες τσάτσους του Ντεπ.

Ε κατά τα άλλα ρε παιδιά , το Sequel των πειρατών πήγαμε να δούμε , τι να περιμένουμε; Μια γλυκανάλατη περιπετειούλα με εφέ, κρύο χιούμορ και ρούμι. Ε από αυτή την άποψη καλούλι ήταν και τίποτα παραπάνω.

Επίσης στο 3ο θα παίζει ο Κιθ, οπότε άντε γεια.

Στο repeat την ειδες την ταινια ρε;
Εμενα μου φανηκε πιο περιπλοκο με την εννοια του πιο “μπερδεμενο” σεναριακα. Επισης μ’αρεσε που τελειωνει ετσι αποτομα η ταινια γιατι μου κραταει το ενδιαφερον.
Το επομενο βγαινει καλοκαιρι του 2007. Και θα παιζει ξανα και ο θεος Τζεφρι Ρας,οπως ειδαμε…

ρε μπούκωμα… την ταινία την είδα στο village του Βόλου, μαζί με παρα πολλά παιδάκια που είμαι σίγουρη πως τα βραδια ξυπνάνε ιδρωμένα από το ροζ τέρας! xaxaxa

άσε που είμαι σίγουρη που είδες το περίπλοκο.
Εκεί που είδες τους “χταποδανθροπους” σκέφτηκες: κοίτα ρε μαλακα… βγήκε ο nemo 2. mouxaxaxa :lol: :lol: :lol:

Ειδα το 3. Το ποιο δυνατο χαρτι της ταινιας ειναι οι απλα ΕΠΙΚΕΣ μαχες και οι υπεροχες ξιφομαχιες. Η ταινια πασχει σεναριακα. Επισης ο γνωστος σε ολους Jack Sparrow μοιαζει σαν back-up χαρακτηρας, ενω εχει γενικα ελαχιστες σκηνες γελιου. Ειδικα μερικες σκηνες με τους Jack( ναι, τους) ηταν παρωδια. :frowning:
Ο Barbossa θεος.
Επισης εκπληκτικο ηταν το soundtrack (ειδικα στο σημειο με την ξιφομαχια Jack-Jones).

Oχι ρε να μου σκοτωσουν τον Norington.[-X
Επισης ποσους εχει φιλησει αυτη η Elizabeth; Μονο την μαιμου αφησε…:stuck_out_tongue:

Και εχω να δηλωσω το εξης: Τι διαολο παθαινουν ολα τα sequel αυτον τον καιρο;(βλ. Spiderman, Pirates…)
Eλπιζω να περασει συντομα η αρρωστια αυτη γιατι αλλο ενα sequel περιμενω με ανυπομονησια(Die Hard 4) και δεν θελω να μου το βγαλουν κι αυτο ξινο…:-s