Πειρατές της Καραϊβικής

to meshmeri eida tous peirates ths karaibikhs kai parolo pou mou arese parathrhsa kati pou anerei olh th tainia.den kserw posoi exoun dei th tainia kai posoi thumountai th plokh pantws h parathrhsh mou einai h ekshs.pws ginetai enw opoios exei parei ena xruso nomisma twn aztekwn einai kataramenos,h aristokratissa prwtagwnhstria na mhn pathainei tipota.periergo…mhpws kapoios exei mia ekshghsh?

Δεν πολυκατάλαβα για τι ακριβώς μιλάς(εννοείς τη μικρή γκόμενα???)αλλά όποιος κλέβει το χρυσό γίνεται καταραμένος μέχρι να το επιστράψει-ή κάτι τέτοιο-αφού και οι πειρατές μόλις επιστράφηκε και το τελευταίο νόμισμα έγιναν κανονικοί άνθρωποι…

Το συγκεκριμένο thread θα μπορούσε να μεταφερθεί στο off-topic 8)

eprepe na mazeutoun prwta olo ta nomismata gia na luthei h katara,oxi aplws o katoxos enos nomismatos na to epistrepsei.alla h prwtagwnhstria eixe ena tetoio nomisma apo ennia xrono kai den eixe pa8ei tipota

Όπα όπα…Κάτι έχασα…Η πρωταγωνίστρια είχε ένα τέτοιο νόμισμα από 9 χρονών???Ωχ…Και νόμιζα ότι την πρόσεξα την ταινία…χμμμ…Για θύμισέ μου που φαίνεται αυτό γιατί να σου πω την αλήθεια αυτό πρέπει να είναι από τα λίγα που δεν θυμάμαι(μάρεσε το εργάκι γιατι ο Τζόνι Ντεπ παίζες καταπληκτικά!!!)…Πάντως η κατάρα έλεγε ότι όποιος κλέψει από τον θησαυρό…(Ναι ρε!!!Τώρα θυμήθηκα!!!)

Έχεις δίκαιο!!!Βασικά και η κοπέλα το είχε κλέψει από το αγόρι!!!Αλλά μήπως ο θρύλος έλεγε ότι όποιος έκλεψε το νόμισμα πρέπει να είναι καταραμένος???Οπότε ο πατέρας του αγοριού θα έπρεπε να είναι ο καταραμένος,αλλά αφού ήταν καταραμένος του ήταν αδύνατο να πεθάνει,και όμως πέθανε…χμμμμ…Έχεις δίκαιο!!!Είτε η κοπέλα θα έπρεπε να είναι καταραμένη είτε ο πατέρας του ορλάντο μπλουμ να μην είχε πεθάνει…

Έχω την εντύπωση ότι την κατάρα την είχε ρίξει ο πατέρας του …(δεν θυμάμαι πώς λέγεται,αλλά έπαιζε και στον άρχοντα) στους πειρατές πριν τον σκοτώσουν.Χωρίς να είναι τίποτα σίγουρο

Η καταρα πηγαινε μονο σε οποιον ειχε πειρατικο αιμα… BTW φοβερη ταινια. Την εχω δει 4 φορες…

Η καταρα πηγαινε μονο σε οποιον εκλεβε ενα απο τα νομισματα που βρισκοταν στο σεντουκι. Η κοπελα το πηρε απο το νεαρο και οχι απο το σεντουκι αρα η κοπελα ηταν ok

Χεχεχ, μόλις γλυρισα από επανα-προβολή της, και 8α έγραφα ακριβώς αυτό…!
Όντως δεν είχε κλέψει νόμισμα η ίδια, σε αντίθεση με τον Σπάροου στο τέλος πχ

H κατάρα πήγαινε σε πειρατές! Η κοπέλα δεν είχε πειρατικό αίμα…Το περίεργο όμως είναι που πέθανε ο πατέρας του Ορλάντο Μπλουμ ενώ ήταν ένας από τους πειρατές που είχε κλέψει τα νομίσματα και η κατάρα έπρεπε να μην τον αφήσει να πεθάνει :?

ρε παιδια οτι και να πω για την ταινια ειναι λιγο ειδικα για τον τροπο καταπληκτικο τροπο που υποδηθηκε τον ρολο του ο αγπημενος μου ηθοποιος Johnny Depp. δεν ειναι Μαλακοπητουροι που δεν του εδωσαν τον οσκαρ 1ου ανδρικου ρολου???
εεε?
τρικαλα ρε!!!

Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΜΠΛΟΥΜ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗ ΚΛΟΠΗ…ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΕΛΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΛΥΣΟΥΝ ΤΗ ΚΑΤΑΡΑ. ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟΝΞ ΚΑΘΑΡΙΣΑΝ.ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΔΕ ΤΟ ΠΗΡΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΦΤΟ ΤΟΥ.ΤΟ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΙΜΩΡΗΣΕΙ.

ΣΤΟ 2 ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ Ο RICHARDS;

Η μικρη αριστορατισα στην ταινια θυμιζω ηταν η Keira Knightley, και γνωστοποιω οτι πολυ καιρο τωρα κοβω φλεβα μαζι με το χερι ολο κ μια μερα θα την παντρευτω!
(μιλαμε για κ α ψ ο υ ρ α!) :smiley:

btw, Johnny Depp: Φυσικο φαινομενο. Ειδα κ το τρειλερ του ΙΙ και εχει ξεφυγει εκτος οριων ο Γιαννακης.

Keira, σ’αγαπαω ακομα μωρη

αυτη ειναι η σωστη απαντηση.
Η ταινια ηταν τελεια

Χαλαρά η αγαπημένη μου ταινία ever… Εξ’ ου και ο χαρακτηρισμός “ο πειρατής της Νίκαιας” που μου έχουν προσάψει, θεωρώ πως είναι πολύ τιμητικός…

Τραβάτε ολοι να δείτε το 2. :wink:

τόσο καλό είναι;
εμένα μούφα μου φαίνεται…

Kαλά στις 24 δεν βγαίνει το 2?
Πάντως άκουσα και γω πως είναι λίγο πατάτα… είδωμεν!

Μια χαρα ειναι, καλυτερο κι απο το πρωτο, και σεναριακα αρκετα πιο πολυπλοκο…

[size=1]Στις 24 βγαινει για τους κοινους θνητους. Εμεις ειμαστε Πειρατες… :stuck_out_tongue: [/size]