Πανελληνιες

Τι κωλοφαρδια ηταν αυτη σημερα μανα μου; :lol:
Ασκηση αντι για αναπτυξη, Fayol, διευθυνση και Χερτζμπεργκ που ηταν μεσα στα ελαχιστα κομματια που ειχα μαθει πολυ καλα. Εφυγε το πιο μαλακισμενο μαθημα της κατευθυνσης, βασικα το πιο μαλακισμενο μαθημα ολων των πανελληνιων. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Πανεύκολα τα θέματα αοδε με την έννοια ότι όλα ήταν στα σος

έντιτ: αν δεν έγραψες 100 σοντομάνιακ είσαι άμπαλος, σόρρι

δεν πηγα να γραψω.
πηγα για τρεξιματακι στο
γηπεδο.
. πεσανε δυσκολα θεματα ?
ε ρε φιλαρακι σεo σα μαθηματα προλαβαινω
παω και τα δινω
δεν τα προλαβαινω ολα,
νταξει
εχουμε και δουλειες

Τωρα συνειδητοποιησα οτι ξεχασα να παρω το βιβλιο μου(οτι απεμεινε τελος παντων…) απο το σχολειο για να το καψω…:lol: χαλαλι ομως εγραψα πανω απο 19 8)
Αναφερομαι στο μισητο κωλοΑΟΔΕ φυσικα

Βιολογία είχαν τα σημεία τους τα θέματα.
Ίσως να χάσω ένα μόριο στο ερώτημα με τα μονοκλωνικά αντισώματα. Έγραψα όλο το κέιμενο μέχρι το σημείο που αρχίζει να λέει τις χρήσεις τους, έγραψα όλο το κείμενο των ομάδων αίματος και στο τέλος έγραψα μόνο το κομμάτι από το ανοσοδιαγνωστικά που αναφέρεται στις ομάδες αίματος. Μερικοί δηλαδή έγραψαν ότι παίρνουμε αίμα και βρίσκουμε τα αντιγόνα με μονοκλωνικά αντίσωματα μετά από αυτό αλλά να πα να γαμηθούν, το βιβλίο δεν αναφέρεται σε αυτή τη διαδικασία.
Επίσης λόγω ασάφειας του 4ου θέματος στους πιθανούς γονότυπους του αγοριού έγραψα ότι δεν γνωρίζουμε αν πάσχει από δρεπανοκυτταρική αναιμία οπότε σαν πιθανό γονότυπο έβαλα και τον βsβsΧaY. Επίσης να πα να γαμηθούν επειδή η λογική λέει ότι άμα δε σου λέει ΜΟΝΟ αχρωματοψία τότε δεν ξέρεις αν έχει και δρεπανοκυτταρική. Στην χειρότερη άλλο ένα μόριο εκεί, αν και πρέπει να ναι πολύ παπάρας για να το κόψει αυτό.
Τα υπόλοιπα κομπλε. Επίσης το 4ο θέμα δεν έλεγε να μη ληφθεί η περίπτωση μετάλλαξης μην τους γαμήσω τίποτα. Έγραψα λοιπόν στη διασταύρωση και ότι δε μπορεί να υπολογιστεί η πιθανότητά της γιατί είναι τυχαίο γεγονός.
Ξέρω ότι λίγοι καταλαβαίνουν τι λέω :stuck_out_tongue: Άντε καλή συνέχεια!

τι δεν καταλαβαίνουμε μωρή αδερφάρα.
έλα πλατεία.
ΙΣΤΟΡΙΑ…
ντάξει προφήτης.

Σιγα ρε συλασ, επεσε ενα απο αυτα που ειπες :stuck_out_tongue: 10 να πει ο καθενας στην ιστορια, κατι πετυχαινει :stuck_out_tongue:
Ευκολα θεματα ε. Απλα, εκτος απο φροντιστηριο τραπεζουντας (τι να κλασει βεβαια, 4 γραμμες), δεν τα περιμενες.

Πόσο χαίρομαι που δεν θα ξαναδιαβάσω αοδε!!!.Άει στο διάολο γαμιομάθημα,έγραψα καλά σήμερα(90 και πάνω),α να πα να γαμηθεί:p.Εύκολα θέματα πάντως

Εγώ πάντως παίζει να γραψα και 100 αρι στο αοδε…15 ωρες ξέσκισμα,χθες ανταπόδωσε…!μονο μια 2 φράσεις παίζει να μπέρδεψα στην διεύθυνση…μέχρι εκεί!!
και η άσκηση απλή,ολα οκ!

γυρο στο 14αρι σημερα…επεσαν ολα αυτα τα οποια δεν ειχα διαβασει…να τρελενεσε…

πρωτο θεμα ολοσωστο

στο δευτερο δεν ειχα ιδεα τι επρεπε να γραψω για το ερωτημα της παρακινησης,ο φαγιολ και ο γκαντ ηταν οι μονοι που δεν ηξερα πολυ καλα και η διευθυνση ηταν η μονη που δεν ειχα διαβασε απο τις 4 λειτουργιες του μανατζμεντ…και δυστυχως σημερα ηταν λιγα θεματα ,οποτε το 14αρι ποναει ακομα περισσοτερο…

ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ! ΔΥΟ,ΤΡΙΑ, ΚΑΙ
ΓΑΜΩ ΤΟ ΑΟΔΕ…

επισης να σημειωθει οτι εγραψα λιστα με τα ονοματα και τις διευθυνσεις των συντακτων του βιβλιου,για…μελλοντικη κακοβουλη χρηση.

αυτα…

ΥΓ:γαμιεται το αοδε,σας το πα?

Η αβάσταχτη ελαφρότητα του να περνάς ιερατικές (μέχρι τώρα).
Πάμε μωρή Λάχεση.

Syla πες ποιος είσαι!
Μήπως είσαι η Άννα η Διαμαντοπούλου;
Μήπως είσαι ο Jeffrey;
Αν όχι τι στο διάολο μασάς και μαστουρώνεις και βγάζεις τα θέματα;
Μετά το τέλος των πανελληνίων θέλω νούμερα για τζόκερ

Για προσεχε λιγο τι λες :Ρ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΡΕ.

Προτιμώ τίγκα ιδεαλισμός φάση.

Και σκονάκια φάση.

Περαστε εξω κυριε που κανετε και σκονακια. Απο Πλατωνα θελουμε μονο σπηλαιο, να γραψουμε σαν καθυστερημενοι τι σημαινει το καθε τι και να εξασφαλισουμε το 60. Η Λαχεση και ο Αρδιαιος να κατσουν στ’ αυγα τους, συνοδευονται απο απαισια εισαγωγη.
3-4 απο Ηθικα ρε μαλακες, ΤΟ ΝΙΩΘΩ.

Όταν λες “γυρο”, εννοείς πίτα γύρο απ’όλα;
Είναι να τρελένεσΑΙ… 8)

Θέλετε και πανελλήνιες μετά… έτσι γράφατε πρώτη μέρα στην έκθεση; Στραβάδια :stuck_out_tongue:

πολύ κυριλέ τα θέματα αοδε, άντε να δούμε φυσική τώρα. καλή συνέχεια.

Μαλακα, εγω μιλαμε καιω θεματα, αλλη φορα να με ρωτας την προηγουμενη, αιωνιε τι θα πεσει αυριο;
Χθες το βραδυ, απο τις ιστορικες αναδρομες, πιανω τον Fayol και το λεω στον εαυτο μου κατα λεξη για να ειμαι σιγουρος. Κανενα αλλο απο τα 4 δεν ειπα στον εαυτο μου(και δν ηταν επειδη τα ηξερα τελεια, και τον Fayol “τελεια” τον ηξερα)
Σημερα το πρωι 2 λεπτα πριν μπουμε ρωταω ενα φιλο μου ο οποιος παει για ημμυ και αναγκαστικα το εμαθε ΟΛΟ απεξω το βιβλιο, πες λιγο ρε συ παραγοντες Herzberg.
Μου λεει, μπαινω μεσα, τους ξεχναω, ρωταω τον πισινο πες Herzberg λιγο, μου τα λεει περιληπτικα, ξεχναει κατι ρωταει τους απεναντι πειτε λιγο Herzberg ρε σεις. Καθονται ολοι σκεφτονται το λενε, μου το λενε.
Ερχονται τα θεματα και με το που τα βλεπουν ολοι, κοιτανε εμενα. Χαχαχαχαχαχαχα…

Υ.Γ Εγω εντωμεταξυ παλι δεν τα εγραψα ολα γιατι ΠΑΛΙ ξεχασα μερικα, τν παναγια μου μεσα δεν ημουν συγκεντρωμενος οταν μου τα λεγαν
Να συμπληρωσω οτι δεν εχω διαβασει ποτε το συγκεκριμενο κομματι, ακομα και χθες το βραδυ, βαριομουν γιαυτο ρωτουσα τους αλλους το πρωι.
Ε, διευθυνση τον ψιλοηπια ωστοσο θυμομουν 2 key words: Ενεργοποιηση, καθοδηγηση οποτε κατι εβγαλα απο κει.
Fayol μονο μια λεξη εκανα λαθος, διοικ. λειτουργιες εγραψα αντι για συντονισμο καθοδηγηση οποτε εχασα μισο-ενα μοριο.
Πρωτο θεμα δεν το συζηταω, πανγελοιο ηταν οπως και η ασκηση που οταν την ειδα εκανα παρτι ενω αλλοι αγχωνοντουσαν
Με αυτα και μ’αυτα ενα 17-17,8 τσιμπαω αναλογως και εξεταστες

Μαθητές με «σκονάκια» έπιασαν σήμερα οι επιτηρητές των πανελληνίων εξετάσεων στη Ρόδο. Για «επιχειρήσεις δολίευσης των εξετάσεων» έκανε λόγο το υπουργείο Παιδείας.

Τα περιστατικά είναι τα εξής:

  1. Στο ΓΕΛ Ιαλυσού μαθητής συνελήφθη με ενεργοποιημένο το κινητό του να επιχειρεί την ανάγνωση και αξιοποίηση μηνύματος, που έλαβε, με τις σωστές απαντήσεις (κλειστού τύπου) στο μάθημα «Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων». Η πρόεδρος της Λυκειακής Επιτροπής προέβη στην κλήση του αριθμού, από τον οποίο απεστάλη το μήνυμα και διαπίστωσε την ταυτότητα του αποστολέα.

Η πρόεδρος και τα μέλη της Λυκειακής Επιτροπής προέβησαν στις προβλεπόμενες διαδικασίες και τον μηδενισμό του γραπτού, ενώ ο πρόεδρος της Νομαρχιακής Επιτροπής Εξετάσεων Δωδεκανήσου ενημέρωσε την Εισαγγελία Ρόδου και τον Αστυνομικό Διευθυντή Ιαλυσού, προκειμένου να ενεργοποιηθούν οι απαραίτητες διαδικασίες για διερεύνηση του περιστατικού.

Στο ίδιο ΓΕΛ συνελήφθη και δεύτερος μαθητής, που είχε στην κατοχή του κινητό τηλέφωνο, κατά τη διάρκεια εξέτασης μαθήματος. Η Λυκειακή Επιτροπή προέβη στον μηδενισμό του γραπτού.

  1. Στο 2ο ΓΕΛ Ρόδου μαθήτρια συνελήφθη από τον επιτηρητή να επιχειρεί την αντιγραφή από σκονάκι. Η Λυκειακή Επιτροπή προέβη και σε αυτή την περίπτωση στον μηδενισμό του γραπτού.

Διαβάστε περισσότερα: http://totefteri.blogspot.com/2010/05/blog-post_7268.html#ixzz0oaVwnn5q

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝΕ.

το ρώτησε ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ και απάντησε δλδ? :lol: