Βαφτίσια

Σάββατο μεσημεράκι/ απογευματάκι [θα σας γελάσω και δεν το θέλω], δυο εργατικά παιδιά, που χτίζουν το σπίτι μας στο Μαρκόπουλο Αττικής, πάνε να πετάξουν κάτι πλακάκια στον κάδο? τι ακούγεται από μέσα;
Μα ναι, φυσικά το καταλάβατε.
4 πανέμορφα κουτάβια, μόλις είχαν γεννηθεί [με τον λώρο].
Τώρα τα χρυσά μου είναι σε ένα καλαθάκι στην κουζίνα και ψάχνουν όνομα.
Το ένα το λένε «Θανάση» και δεν αλλάζει, μόλις έκλεισα την συμφωνία με τον συνονόματο.
Το δεύτερο το λένε: Αρη-Λάζαρο [αλλά μάλλον θα το ξαναβαφτίσω] και τα άλλα είναι αβάφτιστα.
Άντε, μη καθόμαστε.
Σκεφτείτε, γρήγορα και έξυπνα…

Υ.Γ. κατάρες για τον τύπο που τα πέταξε στα σκουπίδια δεχτές [αν και όλες έχουν χιλιοειπωθεί]

Και να ο συνονόματος…

μου τον έστειλε σε MMS η Ράνια…

ΛΟΛ !!! Δεν έχω δει πιο άσχημο κουτάβι !!! :twisted: :twisted: :twisted:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
καλα εκανε που τα πετα3ε τοτε χαχα :twisted:

Aυτα δεν πρεπει να λεγοντε ουτε για αστεια … Αντρεα δεν το περιμενα οτι θα ελεγες κατι τετοιο.
Δυστυχως υπαρχουν δεκαδες τετοιοι κοπανοι που πανε και τα πετανε . Στα παιδια τους θα εκαναν το ιδιο ???
Απο εκει φαινετε και η αγωγη τους σαν ανθρωποι , ναι ειναι αυτοι που μπορει να φωναζουν για την φτωχεια και για ολα τα κακα της ανθρωποτητας και κανουν αυτες τις ενεργειες . Και θελουμε να λεγομαστε και πολιτισμενοι. Αι σιχτιρ!!!

Τα άλλα δύο να τα ονομάσετε Cozy και montecristo. Αυτοί οι δύο εξάλλου είναι τα σκυλάκια του Powerslave :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Το άσχημο ονομάστε το Mr. Lordi, προς Θεού όχι το όνομα του μέγα Powerslave!!! :lol: :stuck_out_tongue: :smiley:

Βρε, άι σιχτιρ, που θα το πείτε και άσχημο?
Άντε μη τα αμολήσω σπίτια σας και τα βάλω να σας χέσουν τον τόπο! :evil: :twisted:

Δεν θα σχολιασω αυτους που κανουν τετοιες κινησεις…
Αλλα ολα τα κουταβια(οτι ρατσα και να ειναι) ειναι ετσι ασχημουλικα…
Δεν ξερω γιατι αλλα εμεμα μου αρεσει και ετσι μικρουλι…

ηρεμα…για πλακα το ειπα φυσικα και δεν σοβαρολογουσα.τα αγαπαω τα ζωα απλα μου αρεσει να “πειραζω” αυτους που εχουν…ειχα και εγω σκυλι και γατα μικρος,πριν λιγα χρονια μου πηρα ενα χρυσοψαρο αλλα ψωφησε και τωρα εχουμε 2 καναρινια

Den mas eipes omws ti fylou einai ta koutavakia gia an proteinoume kai ta antistoixa onomata… :roll:

Αρσενικά είναι?
Αλλά δεν καθορίζει αυτό το όνομα? 8) [size=1][ήμαστε ανοιχτόμυαλη, οικογένεια][/size]

to ena na to onomasete Mr.Mojo Rising kai to allo lizard king :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Den lew anoixtomyloi eimaste oloi alla to “antisymvatiko” as to periorisoume mono sta andrika onomata. Twra ama megalwsoun kai pathoun kammia krish taytothtas fylou to allazoun… :roll:

τα ματάκια τους δεν τα έχουν ανοίξει ακόμα? 5-7 ημερών είναι.

Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!! :smiley:

kai giati na ta petaksoun? mporoun apla na ta poulisoun se kana souvlatzidiko…kalokairi erxetai kai tha gemisoume tourist…ti tha tous taisoume??? :lol: :lol: :lol:

Loipon ton enan tha ton peis Vrasida kai ton allo Maxmoud.
Enallaktika sou lew ta Sifhs kai Poulxeria.

Είναι σκέτες γλύκες! Γι’αυτό σκέψου το καλά τι όνομα θα τους δώσεις, να έχουν και καλή τύχη τα χρυσά μου!

Ο σκυλος, ο μαυρος, ο Ταμ-Ταμ-Ταμ… Φτου Θαναση ιδιοι ειστε βρε…

Ρανια εγω ειχα την πρωτοτυπη ιδεα να τα βαφτισουμε με τα ευφανταστα ονοματα Χιουι, Λιουι και Ντιουι αλλα εσυ δεν θες… :frowning: :cry:

Ο σκυλος, ο μαυρος, ο Ταμ-Ταμ-Ταμ… Φτου Θαναση ιδιοι ειστε βρε…[/quote]

Μήπως πρέπει να σου θυμήσω, οτι ξέρω που μένεις… ? Ε ?