Περί σειρών γενικά

Τσεκάρετε το la casa de papel. ΓΑΜΑΕΙ.

To Counterpart βλεπω και ειναι ενδιαφερον.
Μυστηριο/detective/Sci Fi με πολυ καλες ερμηνειες(2) απο J.K. Simmons.

1 Like

Είναι αυτό με τον κλώνο του?

οχι ακριβως κλωνος, ειναι 2 ομως…

1 Like

Ποιος ήρθε??

2 Likes

Πλάκα κάνεις?? Τι είν’ τούτο???
Αυτός είναι όντως ο πιτσιρικάς που έκανε το karate kid? Πάλι καλά που έχει πεθάνει ο γέρος!

αυτος ειναι οντως οπως και ο αλλος ο ξανθος ειναι εκεινος που τις εφαγε!

και σειρα κιολας?
δεν θα ελεγε πιο πολυ να γινοταν ταινια?

Ομαδα cobra,οι αρχοντες του bullying

Μου θυμισατε αυτο :

2 Likes

Μολις ειδα και το 10 απο altered carbon, κανει λιγο κοιλια στα 6-8 αλλα τα δυο τελευταια ειναι αποθεωση και το φιναλε της σεζον εξαιρετικο. Σιγουρα θα εχει μεγαλο ενδιαφερον η δευτερη που ξεκιναει η αναζητηση.

4 Likes

Βλεπει κανεις black lightning? Χωρις να εχω επαφη με τον υπερηρωα ειδα χτες το πρωτο και ενω στο πρωτο μισο με εχει κανει να σκεφτομαι οτι μπορει να αγγιξει τη σοβαροτητα των marvel superhero series απ οταν βαζει τη στολη χανονται ολα αυτα και γινονται κατι ‘‘σκηνες δρασης’’ φαση χαβαλε b-movie. Θα δω 2-3 ακομα αλλα δε με κερδισε

Culture?on tv?
Να υπαρχει αραγε ελπιδα για σοβαρη ε.φ στην τηλεοραση του σημερα?

2 Likes

Δεν τα χω διαβασει, αλλα εχω ακουσει πολυ καλα λογια. Γενικα ειναι να βγουνε πολλα πραματα βασισμενα σε βιβλια επιστημονικης και οχι μονο φαντασιας. Ειδικα το Amazon ανοιγεται παρα πολυ. Consider Phlebas, Dark Tower, Wheel of Time, Lord of the rings και δεν ξερω και τι αλλο.

1 Like

Αυτο το βλεπει κανεις?

Ειδα το πρωτο χτες και μ αρεσε αρκετα

Αμα ειναι να κλαιμε παλι που πεθανε ο Sean Bean, ε ας μην το ξεκινησω και δεθω συναισθηματικα…

2 Likes

Ακομη ενα πολυ αστειο επεισοδιο για το Superstore σημερα. Θα επρεπε να συζητιεται οσο και οι υπολοιπες workplace κωμωδιες

Είδα τον πιλότο του The Deuce

Με κέρδισε απ τα πρώτα λεπτά

Τυχαία παρατήρησα στα opening credits να αναφέρει written ή created by D. Simon & G. Pelakanos

τουτέστιν the wire

Και έχει το ίδιο γαμημενο vibe ώρες ώρες

Έχω δει 6 επεισόδια Altered Carbon. Όλα καλά μέχρι στιγμής, αλλά μόνο εμένα με ενοχλεί άπειρα που το “Kovacs” το προφέρουν “Κόβατς” ;; (ναι, οκ, αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί όντως να προφέρεται Κοβατς γτ είναι μισός Σέρβος( ; ) αλλά όταν βλέπω στους υποτιτλους Kovacs και ακούω “Κόβατς” κάτι παθαίνει το ocd μου)

Παντως και στα Ουγγρικα, Ουγγρικο ονομα ειναι, Κοβατς προφερεται. Το ψαξα λιγο γτ μου κινησες την περιεργεια.