Αγαπημενη γευση παγωτου

περισσοτερο μαρεσει η στρατσιατελλα
αλλα μια βολτα στο περιπτερο θα παρω οτι μου κανει κλικ εκεινη τη στιγμη

Εγώ επιχείρησα να φτιάξω παγωτο σοκολάτα! Γαμώ βγήκε! Έβαλα και αρκετά κομματάκια σοκολάτας μέσα και είναι τέλειο!!!

Πολλές είναι οι καλές οι γεύσεις αλλά εγώ ξεχωρίζω φυστίκι,βανίλια,μπανάνα!!

[SPOILER]ΕΕ!! Μην με παρεξηγήσετε!!! :p[/SPOILER]

Κανείς δε θα σε παρεξηγούσε αν δεν το έλεγες μόνος σου!!! :stuck_out_tongue: το φυστίκι και η βανίλια παλεύονται αλλά… μπανανα ρε συ;;;

κρέμα/βανίλια.Συνδιασμός γεύσης και υφής.Όταν είναι λίγο ζεστό,και έχει την σωστή αναλογία των υλικών τότε είναι όλα τα λεφτά…
γαμώ,μου ανοίξατε την όρεξη :stuck_out_tongue:

Οι ιδρυτές της ομώνυμης εταιρείας, ο Ben και o Jerry, ήταν χίππηδες από το Vermont (μία πολύ χίππικη πολιτεία για όσους ξέρουν!) και ππτέ δεν έκρυψαν την αγάπη τους για τους Dead και την jam σκηνή γενικότερα. Έχουν και παγωτό που λέγεται Phish Food, tribute στους Phish (επίσης από το Vermont) και στα γενέθλια της εταιρείας κατά καιρούς έχουν γίνει συναυλίες με jam μπάντες.

Όμως πλέον την εταιρεία την έχουν πουλήσει στον πολυεθνικό κολοσό Unilever που ναι μεν έχει κρατήσει αυτούς τους κωδικούς αλλά λογικά είναι μάλλον ακατάλληλος για να συνεχίσει την χίππικη παράδοση… :roll:
Κρίμα γιατί ένα παγωτο-tribute στην Grace Potter εξάπτει όσο να’ ναι τη φαντασία πολλών! :p:D

δοκιμασα και εγω τζατζικι και το βαζω νουμερο 1

Σοκολάτα και βατόμουρο ρε.

Cookies και φυστικι ftw.
Σοκολατα μακραν το χειροτερο, οσο την αγαπαω σκετη, τοσο την μισω σε παγωτο.

Πω, εμένα δε μου πολυαρέσει η σοκολάτα, αλλά την τρώω…:lol:
Δηλαδή θυμάμαι μία φορά είχαμε πάρει μία τούρτα με μπισκότο και σοκολάτα και αντιστάθηκα στον πειρασμό ούτε μία κουταλιά δε δοκίμασα.:slight_smile: Βέβαια, υπήρξαν και φορές που αν δεν υπήρχε σοκολάτα πατούσα τις φωνές -αναλόγως τις λιγούρες:!:

Παρφε σοκολατα

το στρουμφάκι τί γεύση έχει;

Τσιχλα λογικα.

νομιζω τσιχλοφουσκα

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες, η σοκολάτα είναι τίγκα ΒΑΡΕΤΟΤΑΤΗ στο παγωτό. Στυφή και πικρη. φακ δατ…

Κάτι σαν βανίλια + φράουλα + κούκης . έτσι, αντρικά.

λολ, μόνο εγώ φράουλα; seriously?

Φραουλα γαμει:bounce: Την προτιμω πιο πολυ σε σορμπε/γρανιτα παντως, δεν τρελαινομαι οταν μου βγαινει μια γευση παγωμενο τζουνιορ φραουλα,

[SPOILER][/SPOILER]
ομως ειναι αναλογα το μαγαζι. Γενικα αγαπω.
Μετα παει πραλινα, κουκιζ, ρουμι με σταφιδες. Και στρατσιατελα κλασικα.
Παντως οπως ειπα και πριν αγαπω γρανιτοειδη, καρπουζι, πεπονι, ροδακινο, φραουλα και τετοια.

Κούκιζ γιατί έχω αρρώστια με τα μπισκότα γενικά. Το καλύτερο που 'χω φάει είναι από τον φούρνο της γειτονιάς παραδόξως, με κάτι γενναιόδωρα κομματάκια που τα χαίρεσαι αχχχ !
Επίσης οτιδήποτε πραλινοειδές OWNZ

  • πρέπει να υποστηρίξω σοκολάτα!! Aλλά μία συγκεκριμένη σοκολάτα, αυτή του Haagen-Dazs, υπέρτατη.
    Γενικά κανονική σοκολάτα δεν παίρνω ποτέ, η γάλακτος λέει μόνο αλλά <πραλίνα.

προτιμω συνηθως κατι σε kinder ή γκοφρετα. ειδικα αν ειναι καλο το παγωτατζιδικο! το καλυτερο παγωτο νομιζω το ειχα φαει στην Κερκυρα σε ενα ιταλικο πριν κανα 2 χρονια

Ο παραδεισος ειναι εδω =P~=P~=P~