Αγαπημενη γευση παγωτου

καταρχας ΟΧΙ σοκολατα παγωτο,δε λεει,οσο κι αν τρελαινομαι γενικα για σοκολατα

1.καραμελα με μαλακά κομματακια καραμελας(ξερετε,σαν αυτα απο τις παλιες καραμελες γαλακτος με την αγελαδιτσα απεξω) <3
2.λιλα παουζερ με κομματακια γκοφρετας να κανει κρουτσου κρουτσου
3.καιμακι(+σιροπι βυσινο)
4.βανιλια(οταν απο διπλα υπαρχει σουφλε σοκολατας=P~)
5.τσιζκεηκ με κομματακια μπισκοτο
6.κουκιζ

Βασικα αυτο. :thumbup:

fixed =P~

+καιμακι με βυσσινο που φυσικα ειναι classic

Πάρα πολύ ωραίο παγωτό υπάρχει στο Κουκάκι δίπλα από το σταθμό Συγγρού-Φιξ. Ειδικά αν είναι πάνω σε βάφλα με μερέντα και σιρόπι… Προτιμάμε γεύσεις στρατσιατέλα και καρύδα. Εναλλακτικά, μπανάνα με μάνγκο. Τιμώ και τα παγωτά από Δωδώνη και Haagen-Dazs, μιας και με αυτά μεγάλωσα τις παλιές τιμημένες εποχές της πλατείας Χαλανδρίου.

Από περίπτερο μου αρέσουν οι πύραυλοι Magnum, με προτίμηση στη φράουλα. Λέμε ναι και στα Boss, λόγω της εξαιρετικής σοκολάτας. Η λευκή πάντα θα κερδίζει. Από κυπελλάκια μόνο μεγάλο cookies & cream της Nirvana, για άπειρο λιώσιμο στο σπίτι με μαραθώνιους Star Wars.

Αυτά νομίζω αρκούν. :stuck_out_tongue:

Ολα τα nirvana μου αρεσουν sofi-k :slight_smile:

Για τους λατρεις της [B]ΚΑΡΑΜΕΛΑΣ[/B] κανω ενα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΟΣΤ. Στα [B]Haagen Dazs[/B] υπαρχουν τα παρακατω 2 “πιατα”. Ειναι πολυ [B]ακριβα[/B] δυστυχως [B]μα ειναι και εξισου χορταστικα[/B]. Η τιμη τους ειναι 8.20 και 8.60 αντιστοιχα. Αξιζουν 100% ομως τα λεφτα τους. Ειναι [B]οτι πιο καλο καραμελοειδες κυκλοφορει[/B]. Ειδικα το πρωτο ειναι πολυ πιθανο να μην υπαρχει μετα το καλοκαιρι μιας και ειναι στον ειδικο καλοκαιρινο καταλογο μονο.


Δεν υπαρχει ανθρωπος που να γουσταρει καραμελα και να μην εχει πορωθει…

…μέφτιαξες τώρα:):!:

Ωραιος deadmeat θα τα τιμησουμε :slight_smile:

Θυμάται κανείς εκείνο τον πύραυλο με το φερμουάρ, μάλλον από την ΕΒΓΑ, που το καταργήσανε εδώ και πολλά χρόνια? Δε θυμάμαι το όνομά του.
Στο μυαλό μου έχει μείνει ως μια όμορφη ανάμνηση με περίεργη αλλά πολύ καλή γεύση.

σημερα ξαναεφαγα το πρωτο απο τα 2 που ποσταρα. ειδικα αυτο, αν και λιγο πιο φθηνο κανει ανετα και για 2 ατομα (για τους μη κοιλιοδουλους) και ετσι ερχεται και πολυ οικονομικο! σκετη ηδονη το πουστικο…

ειδικα να πιανεις το σιροπι καραμελας με το κουταλι και να βαζεις πανω και λιγη σαντιγυ που εχει και λιγα καραμελωμενα φουντουκια… κολαση… [SPOILER](και αυτη ειναι η… χειροτερη πιθανη κουταλια!!!)[/SPOILER]

[U]Θέωση.[/U]

nocciola :wink:

(δίδεται στα ιταλικά καθότι τα εκεί mac υποστηρίζουν μια πολύ πολύ δυνατή version#-o