Αγαπημένος δίσκος του 2012

Επιτέλους ,ας ξεφύγουμε λίγο από τα τετριμένα! γιατι να αναλωνόμαστε στο μακρινό παρελθόν??? σαν μεταλάδες πρέπει να είμαστε μπροστά από την εποχή μας!

εγώ το ρίχνω χαλαρά manowar γιατί θα είναι δισκάρα και γιατί φοράνε και baby oil παρόλο που είναι 60 χρονών 8)

Των Mars Volta θα είναι, άντε γιατί ο Lopez έχει βδομάδα και βάλε να βγάλει δίσκο και μας έπιασε στερητικό σύνδρομο

Πού είναι οι RUSH ωρέ;;;;;

το θρεντ θυμίζει επικές στιγμές όπου ο παοκτζής έκανε περιγραφή κομματιών του καινούργιου μεηντεν από τίτλους κ μόνο :lol:

To νέο Winterun :stuck_out_tongue:

το νεο γκανς εν ροουζις

Άκουσα ότι θα βγάλει καινούριο η Θώδη οπότε αντε πίσω στα λαγούμια σας!

μην είσαι οφτοπικ μεγάλε, είναι μέταλ το ποστ

Το ερώτημα για την επόμενη χρονιά δεν είναι αν θα χρεωκοπήσει οριστικά η χώρα ή αν θα γίνει η συντέλεια του κόσμου αλλά αν θα βγει το νέο [B][SIZE=“5”]Thorns[/SIZE][/B].

Neurosis και cult of luna.

Best thread ever εδώ και μήνες!

Ον τόπικ, Black Sabbath και Watchtower. :stuck_out_tongue:

αν οντως βγει σαμπαθ θα γαμευσει το συμπαν ολο.απο αυτα του poll τιποτα απολυτως αρα--------->αλλο 8)

το burzum για το three-peat

[B][SIZE=“6”]MONO JAGUAR ΡΕ ΤΣΟΥΤΣΕΚΙΑ ![/SIZE][/B]

Fates Warning και Meshuggah.

Βαρβαρε,μπορει η Θωδη να μην παιζει metal μουσικη αλλα εχει ‘‘μαιταλ ατιτιουντ’’ γκεγκε!:stuck_out_tongue:

Manowar γιατι αν βγαλουν στο studio την τρομακτικη ενεργεια που εβγαλαν στη Σαλονικη (και εχουν και τραγουδια βεβαιως και οχι intro/outro/preludium και δεν ξερω κι εγω τι αλλο) τοτε μαλλον ερχεται το ΤΕΛΟΣ!

αυτο αν δεν ειναι μυθος τελικα και το Gorguts

http://www.youtube.com/watch?v=xVsI48kMB4k

Και οι εννιά δίσκοι που αναφέρονται είναι πολύ καλοί και με το πρώτο άκουσμα φάνηκαν ότι είναι μέσα στο πνεύμα της καινούργιας δεκαετίας, αλλά δυστυχώς τώρα που ακούω άλλους δίσκους από το 2013 και κυρίως το 2014, οι του '12 μου φαίνονται εντέλει λίγο παλιομοδίτικοι. Περιμένω την παραγγελία από uk.amazon για κάτι καινούργια από 2015 για να εκφέρω τελική γνώμη.

Χαχ, good one. :smiley:

One step ahead of the rest κι έτσι. =Ρ