Εξώφυλλα

Ενα από τα 5 πιο αγαπημένα μου εξώφυλλα και το μοναδικό που έχω (ντάξει έχω και το War And Pain, αλλά δεν μ’αρέσει τόσο πολύ) από αυτούς :

Δεν ξέρω αν το χω ξαναπεί αλλά η μουσική αυτού του δίσκου μπορούσε άνετα να μπει σε διεφθαρμένους διαστημικούς αγώνες αυτοκινήτων στην περιοχή Morgoth 7-8 χρόνια, μετά το πηρυνικό ολοκαύτωμα. Ξέρετε, εννοώ από τη στιγμή που οι μεταλλαγμένοι ασχημομούρηδες αγοράζουν τα ανταλλάκτικά (ζάντες με καρφιά κ.λ.π) για να ξεκινήσουν, μέχρι το τέλος του αγώνα που θα μείνει μόνο ο τύπος με τη μάσκα οξυγόνου, και ο Korgull !

:smiley:

Πρώτον, τι εξωφυλλάρες είναι αυτές που έχουν βγάλει μέχρι το 1989;;;
Δεύτερον, τα συγχαρητήριά μου, με 4-5 σειρές κείμενο και μία εικόνα μ’ έκανες να ασχοληθώ με Voivod! 8)

Φίλε να σαι καλά, αλλά ελπίζω να μην απογοητευτείς από το αποτέλεσμα. Γιατί κατά γενική ομολογία αυτός δεν είναι από τους καλύτερους δίσκους των Voivod και …ντάξει σε μερικά τραγούδια υπάρχουν λίγο άκυροι στίχοι. Αυτό μόνο σα τραγούδια που δεν αναφέρονται σε κάτι το φανταστικό. Συγχωρούνται όμως γιατί η μουσική τους και αυτή η θεική παραγωγή με χει κάνει να προσκυνώ αυτόν τον δίσκο (έχοντας ακούσει βέβαια μόνο τους 2 πρώτους και το Tribal Convictions από Gi00dio0mp.). Εμένα που δεν θεωρούμαι Sci-FI movie freak μου έβγαλε αυτές τις εικόνες πάντως. Mad Max 2 αλλά πιο σκοτεινό και μοχθηρό :smiley: !

Cheers!

Edit : Αα! Και να προσθέσω πως ο δίσκος έχει 2 μεριές (στο βινύλιο). Την “Ripping Side” από το “Korgull…” μέχρι το “Horror” και την “Thrashing Side” με τα υπόλοιπα 4. Η πρώτη αν και δεν έχω το βινύλιο είναι η αγαπημένη μου , χωρίς αυτό να σημαίνει οτί η Θράσινγκ δεν είναι καλή.

^^και απιστευτος δισκος ε

ontopic

:roll:

στο ιδιο κλιμα…
[CENTER]
JIMI HENDRIX " ELECTRIC LADYLAND "[/CENTER]


το απολυτο thrash εξωφυλλο!

Tρομοκρατικο χτυπημα απο την Azoso 8O

:twisted:μουαχαχαχα:p

Και δεν ειναι μονο το εξωφυλλο εξαιρετικο, αλλα και το περιεχομενο του αλμπουμ :smiley:

Το εξωφυλλο σε προετοιμαζει για το περιεχομενο του δισκου!απο τα καλυτερα εβερ!αγριες καταστασεις!:wink:

As I Lay Dying - Shadows Are Security

o 3D των Massive Attack φιλοτέχνησε το φοβερό εξώφυλλο του War Stories των UNKLE

…και άμα λάχει, κρατάει και το σχέδιο και για το δικό του γκρουπ…

Από τα καλύτερα εξώφυλλα!

ALICE IN CHAINS