Διασκευές

Mέτρια προς την καλή διασκευή, αν και οι Turisas μ`αρέσουν αρκετά. Όπως και το κομμάτι.:oops:

Έχουν διασκευάσει επίσης House of the rising sun και Please please please let me get what I want…

Και Feeling Good της Nina Simone στο Origins Of Symmetry. Επισης γαματη διασκευη…

Ε, το θεώρησα αυτονόητο εφόσον περιλαμβάνεται στο OoS… :stuck_out_tongue:

seeman των rammstein απο Nina Hagen & Apocalyptica ειναι καλη διασκευη, αλλα προτιμω το origninal

Ναι! Ασφαλώς γαμάτη διασκευή …την έχω ακουσει όμως όσες φορές έχω ακούσει και το OoS…πάρα πολλές δηλαδή!!!:smiley: Αυτή που πόσταρα την άκουσα πρώτη φορά πριν καμιά βδομάδα…:slight_smile:

Αυτά τα δύο που είναι όμως…?:oops:

Τωρα μολις ανακαλυψα μια εκπληκτικη διασκευη των Massive Attack στο New Dawn Fades (Joy Division)…

H Tori Amos διακευάζει Slayer-Raining blood 8O

Το εχω δει.Τα σπαει κανονικα και με τον νομο.Ειναι πολυ αρρωστο!
Αλλα οχι αυτο το βιντεακι που ποσταρες!:stuck_out_tongue:
Υπαρχει ενα αλλο με σκηνες απο μαχες και λοιπα ευχαριστα πραγματα.
Ολο το τραγουδι.Αλλα δεν το βρισκω με τιποτα.

Eπίσης θεική διασκευή σε Slayer (επανεκτέλεση ειναι βασικά) έχουν κάνει οι Enslaved στο Jesus saves στο album φόρο διασκευής στους θεούς Slaytanic Slaughter…

Μιας και πιασαμε τις διασκευες σε Slayer μια ακομα καλη διασκευη σε αυτους
εχουν κανει οι Monstrosity στο Angel of Death. :metal:

το please please… (smiths) ειναι αν θυμαμαι στο soundtrack μιας ταινιας.το not another american teen movie αν θυμαμαι καλα!

Slayer έχουν διασκευάσει και οι Decapitated, το Mandatory Suicide και μάλιστα πολύ καλά…

το “Razamanaz” από artillery το 'πατε; να το πείτε αν δεν το 'πατε.

σιγουρα καλυτερο απο το αυθεντικο των Nazareth:) :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Αmorphis-Light my fire,Nevermore-Love bites επίσης θεικές διασκευές…

oι amorphis το δινουν αλλο τονο και υφος το τραγουδι, ωραια διασκευη!

Skylark - When love and hate collide (def leppard)

[FONT=“Arial Narrow”][SIZE=“2”]Weedeater - “Gimme Back My Bullets” (LS cover)[/SIZE][/FONT]

Το Love Bites απο Nevermore εντωμεταξυ παιζει να μου αρεσει περισσοτερο απο το original, παροτι εχω τους Priest για θεους…