Διασκευές

Tσεκάρετε την τρελή διασκευή των Carnival in Coal στο πασίγνωστο She’s a maniac 8)

Have you ever seen the rain - Ramones (CCR)

Από τον θεικό δισκο διασκευών Acid Eaters…Από τις πρωτες rock κασετες που αγορασα ποτέ…

βασικά δεν είναι από Ramones, αλλά από τον προσωπικό δίσκο του Joey, που κυκλοφόρησε λίγο μετά τον θάνατό του. :frowning: :frowning:

χαχα, κασσέτες… ουάου…

δεν μπορώ να το πιάσω. :stuck_out_tongue:

σιγουρα?

εδιτ: ακυρο

ειχα δει μονο την απάντηση και νόμιζα ότι ελεγες για το have you ever seen the rain :stuck_out_tongue:

Ντάξει είναι απο τους ευχάριστους δίσκους που άκουσα πέρσυ, εντελώς καλοκαιρινή φάση. Είδικά το clocks των Coldplay είναι φοβερή διασκευή καλύτερη απο αυτή του Φοιβου και της Δεσποινας…

Και το Wonderfull world έπισης απο της αγαπημένες μου διασκευές, μηχανικά ανεβαίνει η ένταση στο αυτοκίνητο…

[SIZE=“3”]Blackmore’s Night - Rainbow Blues[/SIZE]

Working class hero - Green Day
I fought the law - Green day
:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

To/Die/For-In the heat of the night

συμπαθητική διασκευή

Πολυ καλη.Βαραει καλα

Ναι!

Από την άλλη η διασκευή των Sentenced στο Creep των Radiohead είναι αίσχος…

Μια υπέροχη διασκευή είναι αυτή του Mercy Seat του Nick Cave, από τους καταπληκτικούς The Red Paintings

Υπάρχει εδώ http://www.myspace.com/theredpaintings

The Tea Party - Paint It Black. Δεν ειν’ κακη…

Η αγαπημενη μου παντως ειναι από Ripper & Malmsteen το Mr Crowley. Από τις ελαχιστες διασκευες ισαξιες με την original version.

Εδιτ: Σε τουτη τη κατηγορια προστιθεται και το Dream On από Malmsteen και Dio. Αν δηλαδη δε το ψιλοπ*δουσε ο Malmsteen

Γιατί ρε? Εγώ τη γουστάρω πάρα πολύ αυτήνα

Evildead- Rise Above ( Black Flag cover )

Μωρε και μενα μου αρεσει, αλλα το παρακανει στα σολος. Γιαυτο ειπα και ‘ψιλοπ*δουσε’ :stuck_out_tongue:

Πολυ καλη διασκευη ειναι η εξης :
Solitude Aeturnus - Shame On The Night
απο τον δισκο Holy Dio - Α Tribute To The Voice Of Metal : Ronnie James Dio
Μπορω να πω οτι με αρεσει πιο πολυ απο το κανονικο ! :smiley: