Διασκευές

Ναι ρε Μάρκο Χιτάλα άρχοντα!

[B][I]Shining - 21st Century Schizoid Man[/I][/B]

Προσκυνάω.

γαμησε των Tarot,δε την ειχα ακουσει

Οταν το ακουσα εκεινη τη μερα ανατριχιασε η ψυχη μου.Δεν ξερω βεβαια αν θεωρειται επισημη διασκευη αλλα ποιος νοιαζεται

akou kai tin “episimi diaskeui” apo tous En Plw!

Έχουμε τους γάλλους raw blackmetallers VLAD TEPES με το [I]“Drink The Poetry Of The Celtic Disciple”[/I]…

…και την διασκευή του αμερικάνου indie μουσικού CHRIS BROKAW.

http://www.youtube.com/watch?v=xPb3Fp3XstM&list=LLDWXX6DtnUY7bO50U4JNBdg :p:D

[B]The Athenians Of Toronto[/B]

Personnel:
VANGELIS BETHANIS vcls
DENNY FERNANDO gtr, vcls
PAUL IMO bs
COSTA PHILIPPEOS keyb’ds, vcls
NIKOS PHILIPPEOS drms, perc

A Toronto, Ontario-based band, formed by three Greeks and two Canadians. Their album is full of cover versions: Everybody’s Everything (Santana), 25 or 6 to 4, Make Me Smile, Colour My World, Now More Than Ever (Chicago), Light My Fire (The Doors), Proud Mary (Creedence Clearwater Revival) and One Fine Morning (Lighthouse). The unusual thing is that all these are sung in Greek, except Light My Fire, which on the second half is sung in English too. There are also two originals (one instrumental).

Their playing is faultless, absolutely professional and very Chicago-influenced. They are helped on horns by Pete Schoefield, John Satcho, Al Stanwyck, Heather Banks and Terry Anton.

“[I]Dreams Fantasies & Nightmares[/I]” by Vernon Joynson

^ Ντάξει, άλλα γέλια με τους αποπάνω ε ! :lol:

[B]Grace Potter and Joe Satriani cover Cortez the Killer[/B]

Καμία σύγκριση με το original αλλά αξίζει να ακουστεί.

[I]παρτε 'δω κατασταση.[/I]

Το [B]1985[/B], στο [B]Ξινό Νερό Φλώρινας[/B] οι [B]Spectors[/B] δίνουν συναυλία και διασκευάζουν [B]Eyeless in Gaza[/B] (με ελληνικούς στίχους παρακαλώ) και [B]Zounds[/B].

μεγαλειο

Απάντηση έναν αιώνα μετά: ΜΟΝΟ ΓΕΛΙΟ ρε. :lol::lol:

νταξει οχι τοσο διασκευη οσο mashup αλλα μετραει http://www.youtube.com/watch?v=5Lm1FL7gWl4

Εντάξει, εδώ μιλάμε για τον ορισμό της έννοιας “διασκευάζω”.
Aν δεν ήταν το ρεφραιν δεν θα το έπαιρνε κανείς χαμπάρι.

[B]Puscifer - Balls to the Wall (Accept cover)[/B]

Στο ίδιο άλμπουμ υπάρχει και το Bohemian Rhapsody, αλλά δεν ξεφεύγει τόσο εντυπωσιακά από το πρωτότυπο

xοχοχο. για αυτή την διασκευή καλούμαι να πληρώσω 3πλο εισιτήριο την κυριακη για να μπω στο 2ο ROCK MUSIC STORE FESTIVAL(MORTAL TORMENT-AENAON-BLACK JUJU-INFIDEL-AGNES VEIN-INFECTION OF HEAVEN)λαρισα , καθως υποστήριζα σε αυτόν που διοργανώνει το Live οτι η διασκευή ειναι τεράστια ενω αυτός μου έλεγε κάτι ακατάληπτα του στυλ “τι μαλακίες είναι αυτές σε κομμάτι των accept” και τέτοια :lol:

Γαμησε απολυτα!

Ρε συ προσπαθω παααρα πολυ να κανω τη συνδεση αναμεσα στα δυο γεγονοτα, αλλα δεν τα καταφερνω. :stuck_out_tongue:

χαχα. ποια σύνδεση. του κομματιού του ίδιου με το ποστ μου? καμιά προφανώς. απλά μου θύμισε οτι με απειλούν πως πρέπει να πάρει 3 εισιτήρια να μπω στο live :stuck_out_tongue:
εκτός αν δεν σε πιάνω και εγω:p

Δηλαδη η σχεση της διασκευης με το τριπλο τικετ ειναι η διαφωνια σου με το διοργανωτη;;; :-s

[SPOILER]νιώθω μια κάποια ψυχεδέλεια αυτή τη στιγμή. εγω υποστηρίζω οτι η διασκευή ειναι μπόμπα και αυτός οτι ειναι κάτι σαν μαύρη σελίδα πάνω σε ενα κομμάτι τον accept . και μου λεει μετά απο αυτό(την άποψη μου και την διαφωνία μας), 3 εισιτήρια για να μπεις στο live

γενικα δεν υπαρχρει σύνδεση. την ιστορία θυμήθηκα[/SPOILER]