Ζωάκια του κόσμου!

εγω ειχα φαει σκαλωμα με το irish wolfhound που οπως λεει κ το ονομα τα ειχανε για να προστατευουν απο λυκους…ειναι ολα οπως στη φωτογραφια…
το ειδα σε κυνοτροφειο.εκλασα πανω μου οταν το πιασαν οι χαρες κ ηρθε να παιξει κ καλα τρεχοντας…με περναγε 2 κεφαλια οταν σηκωθηκε…
δεν το ειχα παρει γραμμη.κανενας απο τους φιλους μου βασικα που ημασταν εκει και ειχα γυρισμενη πλατη στον χωρο,ωσπου βλεπω βλεμματα φρικης κ τρομου απο αυτους που ειχα απεναντι μου κ μιλαγα κ νομιζα -οπως το ειδα φευγαλεα την ωρα που γυρναγα να δω τι συμβαινει- οτι ερχεται γαιδαρος τρεχοντας κατα πανω μου!!!βλεφαρο δεν κουνησα:lol:τι να παιξουμε ωρε!!το στομα του ηταν σαν του κορκοδειλου οταν χασμουριθηκε
αλλα ειναι σουπερτελειο!!!μετα που το συνηθησα λεω 1)τι καυλα να εχεις ενα τετοιο σε κτημα…δεν παταει ανθρωπος και 2)φαντασου τι ειδους μαχες επικες θα ριχνει με τους λυκους(οι οποιοι πανε κ 5-6 μαζι παντα)
κ πρεπει λεει να τρωνε 6 φορες τη μερα + λαχανικα και φρουτα και αυγα!!!εχουν πολλα προβληματα κυριως με τα κοκκαλα τους κτλ κ ζουν το πολυ 7 χρονια

σα worgen ειναι ο πουστης,θεος

Τι μουλάρι είναι τούτο…8O8O
Θέλω ένα… θα μπορώ επιτέλους να έχω σκυλί που θα το κοιτάω στα μάτια…:stuck_out_tongue:

Μετά την ταινία [I]Hachiko: A Dog’s Story[/I] κόλλησα με την ράτσα σκύλου Akita:

Άλλα ομορφούλια:

Chartreaux kitten

Finnish Spitz

διωξτε καθε ειδος γατας μακρια απο αυτο το θρεντ

φιξντ

οι σκύλοι είναι αξιαγάπητοι, οι γάτες όχι:!:

Εχουν βαλει ολοι ολα τα ασκημα σκυλια ομως ρε, με εξαιρεση -νομιζω καπου ειδα- τα χασκυ.:slight_smile:

^^ Έλα ρε, αυτό είναι από τα πλέον άσχημα σκυλιά ! Το κεφάλι του είναι…αεροδυναμικό !

[B]Μυρμηγκοφάγος :[/B]

[SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]

Ξέχαασα και το πιο όμορφο ζώο ever.

:D:D:D

Δεν είναι το πιό χαριτωμένο ζώο αλλά έχει εύκολα την καλύτερη επιστημονική ονομασία: [B]Yδρόχοιρος Υδροχαρής![/B] :lol:

Και από ό,τι φαίνεται κάποιοι το παίρνουν και για κατοικίδιο:

Τα Πάντα είναι απίστευτα, με κριτήρια εξέλιξης ίσως να έπρεπε να είχαν ήδη εξαφανιστεί γιατί η αναπαραγωγή τους είναι πολύ δύσκολη, αλλά πραγματικά αξιζουν όλη την φροντίδα και τη φασαρία που γίνεται για αυτά, είναι από τα πιό χαριτωμένα ζωάκια που έχω δεί.
Έχω και κάτι πολύ καλές φωτογραφίες που είχα τραβήξει πριν από κάποια χρόνια στο San Diego σε έναν σκληρό που δεν έχω πρόσβαση τώρα, θα τις βρώ και θα τις ποστάρω.

Σκυλιά μην ποστάρετε, αξίζουν ειδικό θρεντ! 8)

ξεχειλωσε η οθονη μου τρεις φορες

ειχε παλεψει ο steve-o με ενα τετοιο με το wildboyz

Έλα ρεεε! Τί τέλειο thread! Μπράβο!!! :bounce:=D> το πιο γλυκούλικο ever!
Tα περισσότερα από τα ζωάκια είναι πανέμορφα!
Ήρθα να προσθέσω μερικά:

Tasmanian devil

κουνελάκια

σκατζοχοιράκια

σκιουράκι

ελάφι

o Σύμπα!εχμ…θέλω να πω: τιγράκι

εμενα παντα μαρεσε κ αυτο

Λυγκας

μακράν από τα καλύτερα εξωτικά (κατοικίδια) ζώα:
http://www.dump.com/2011/08/07/super-cute-red-panda-attack-video/
RED.PANDA.
:wink:
μετά το video ανεβαίνει λίγο το ζάχαρο από cuteness αλλά ντάξει έχουν πλάκα…

Λοιπόν, είναι ένα ζώο, ευρέως γνωστό για την ύπαρξή του κυρίως στην Ελλάδα. Λέγεται πως έχουν βρεθεί παρόμοια είδη και στην Ευρώπη. Δεν έχει δοθεί ακριβής ονομασία σε αυτό το είδος ούτε έχει καταταχθεί σε μία συγκεκριμένη κατηγορία. Ζει και στην ξηρά και στη θάλασσα (παρακινδυνευμένο βέβαια). Το ζώο αυτό λοιπόν, χαρακτηρίζεται από σκληρό του δέρμα και το μεγάλο του βάρος. Επίσης χαρακτηρίζεται από τη μειωμένη αντίληψή του, το χαμηλό δείκτη νοημοσύνης του αλλά και την ελαττωμένη όρασή του. Κινείται πολύ αργά, όλα τα υπόλοιπα ζώα του δάσους το κοροιδεύουν γι’ αυτά τα ελαττώματα αλλά λόγω της απάθειας που εμφανιζει και της αναισθησίας δεν πτοείται. Έχει την συνήθεια να βασίζεται σε άλλα ζώα για την επιβίωσή του και τρώει οτιδήποτε βρεθεί στο διάβα του ανεξάρτητα από την ύλη του. Συγνώμη παιδιά αλλά δεν άντεξα…

pax: αυτό θα πει άγρια ομορφιά! :smiley:

ισπανός χορευτής
http://www.youtube.com/watch?v=V6H01cUSpfQ

ρακούν

[SPOILER][/SPOILER]
ιππόκαμπος

[SPOILER][/SPOILER]
λιβελούλα

[SPOILER][/SPOILER]
clown-fish

[SPOILER][/SPOILER]

τα κουνούπια μακριά!