Στο τραπεζι του γαμου σου

1)…με ποιο τραγουδι θα μπεις/μπηκες μεσα στο μαγαζι με την/τον συζυγο σου?

2)… ποιο τραγουδι χορεψες/θα χορεψεις με την/τον συζυγο σου.

Φυσικα ,πρωτιστως ας απαντησουν οι παντρεμενοι.
Εγω δεν εχω παντρευτει ακομη,αλλα ετσι οπως το σκεφτομαι,αν ποτε παντρευτω με κουμπαρο Moon Madness φυσικα, θελω να μπω με αυτο:

και να χορεψω αυτο :

*Οταν λεω ‘‘τραπεζι’’ εννοω τη δεξιωση μετα την τελεση του μυστηριου!!!

Ελα ρε Τζιοπα αλητεια !! :lol:
Τι καθεσαι και σκεφτεσαι δευτεριατικα και πρωινιατικα !! 8O

:bow:

θα μπω με αυτο http://www.youtube.com/watch?v=V8rZWw9HE7o

και θα χορεψω αυτο http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=wyx6JDQCslE#t=132s

Eχω εμπνευση τελευταια!!!

Δεν απαντησες ομως!!!

Αυτα ειναι σοβαρα θεματα, θελουν αρκετη σκεψη, δεν απαντιωνται ετσι απλα…! :stuck_out_tongue:

Opote paw se kana gamo apo filous kai tetoia tin stigmi tis deksiwsis pragmatika mou 'rxetai na kserasw me to olo athlio skiniko kai tin apoliti kseftila. i ekmetalleusi se olo tis to megaleio mias imeras pou tha eprepe na einai simantiki alla to mono pou tous noiazei telika einai pws tha deiksoun me ton pio kseftila tropo stous allous oti oi idioi einai simantikoi (oi neonimfoi). Akriva trapezia, akrives deksiwseis, kameres, fwta, mpainei to zeugos thaumaste tous, panakriva ktimata pou prepei na pas gia na diaksedaseis tous kalesmenous. Den kserw, poli fake mou fainetai. pragmatika lipamai osous filous mou kataligoun etsi. oso tha iparxoun kakomoiroi poy tha douleuoun 1 xrono+ gia na mazepsoun ta lefta tis deksiwsis (i oso tha iparxoun oi goneis tous kai tha tous dinoun ws “gamilio dwro”), toso tha epiviwnoun autes oi kakoithies. Den kserw an tha pantreutw pote, auto pou kserw einai oti den tha ekana pote mia tetoiou eidous deksiwsi.

Εγω θα συμφωνησω μαζι σου απολυτα και αν θες να το παω και παραπερα,ειμαι κατα και του θρησκευτικου γαμου για παρα πολλους λογους.
Πιστεψε με ,αν μπορουσαμε να αποφυγουμε ολα αυτα αρκετοι απο μας,θα το καναμε.Και μακαρι να μπορεσω να το αποφυγω κι εγω,αλλα δυστυχως το κανεις για το σοι το δικο σου και της νυφης και για τις θειτσες που θα σου κουβαληθουν απο δεξια κι αριστερα.
Το thread δεν το εκανα φυσικα επειδη τασσομαι υπερ της δεξιωσης,αλλα για χαβαλε αν θες.
Ειναι αληθεια οτι τα λεφτα της δεξιωσης μπορεις να τα διαθεσεις για κατι χρησιμο μεσα στο σπιτι που μπορει να πιασει τοπο.

Ηθελα να γράψω πάνω κάτω αυτά που λέει ο panagiotis αλλά δεν ήθελα να ανοίξω συζήτηση…
δεν είμαι κατά του γάμου…αν μπορούσα πολύ πιθανόν να ήμουν ήδη παντρεμένος…από θέμα δουλειάς πάντα…

αλλά αυτό το πράγμα(το πανηγύρι) δεν το μπορώ…πρέπει να δείξουμε αυτό, να δείξουμε το άλλο, να μην δείξουμε το τρίτο…και αυτά να τα λενε ξεκάθαρα…μανάδες, θειαδες, συγγενείς…
απαγορευεται να δείξεις τι είσαι, αλλά μόνο αυτό που πρέπει να φανεί…και γαμω τους εορτασμούς για μια νεα φάση στη ζωή σου.
για να μην πω και για τα χρήματα που αναφέρθηκε ο παναγιωτης…ο άλλος κοντεύει να βγάλει τον καρκίνο με την σκέψη που δεν μπορεί να πάρει μια αύξηση 50 ευρο, αλλά για εναν γάμο 8-9 μήνες πριν έχει δώσει κυριολεκτικά μια περιουσία…χρήματα τα οποία θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν σύμφωνα με τον χαρακτήρα του καθενός…και οχι απλά για να δείξουμε σε ενα πλήθος, που το 50-60% είναι άγνωστοι, το τι γάμο σχεδιάσαμε, για να κάνει σύγκριση με τον γάμο της μαριγουλας…

*για να μην ανοίξω κουβέντα για το θέμα της υποχρέωσης.!! [-X
** παμε καλλιπευκη…λιγο πιο μέσα στο δάσος εχει ενα πυροσβεστικό σώμα…λίγο μετά μια κατασκήνωση…6 χιλιόμετρα ακομη ποιο κατω, μέσα στο δάσος, εχει ενα εκκλησάκι…εκεί ψήνομαι

Εγω παντως εκανα την καλυτερη επιλογη [SPOILER]Δεν εκανα τραπεζι :p[/SPOILER]

Συμφωνω και παλι,αλλα ρε σεις,αλλο θεμα υποτιθεται οτι συζηταμε εδω.
Αν ειναι παμε στο thread ‘‘Γαμος’’ να τα πουμε αυτα!!!
Κι εγω μαλακια τη θεωρρω τη δεξιωση και περιττο εξοδο!

Δηλαδη μαζευτηκατε μετα στο σπιτι σας και ακουγατε ολοι μαζι Manowar?:stuck_out_tongue:

Θα έμπαινα στο 1:05 με αυτό, για ευνόητους λόγους:

Και θα χόρευα με:

μια φορά είπα και εγώ να γράψω κάτι με πάνω απο 10 λέξεις και με αποπαίρνετε…σνιφ…:frowning:

οκ “απαντώ”…

  1. http://www.youtube.com/watch?v=BWIW6Ti0PbE&ob=av2e

Και το [B]EPOC[/B] :smiley:
2) http://www.youtube.com/watch?v=3k-7-vxltpo

[CENTER][B]Well I?d rather cut you than the wedding cake
And your bloody guts on my rented tux
And I do, I do, I do wanna kill you
Til death do us part, I?ll tear us apart

Now I kiss your cold dead lips
And I dip my chips in the blood that drips
And I smear the cake right in your face
Let your God take you to a better place
Well I loved you to death
Well I loved you to death

Die, die, die,
Die my bride

And all you ever meant to me
Was absolutely nothing
And with this ring now I the wed
Don?t wanna kiss you bitch, wanna bash your head

Well I loved you to death
Well I loved you to death

Die, die, die,
Die my bride[/B][/CENTER]

Κι εγω απο πισω θα κραταω τη θηλεια?:stuck_out_tongue:

Φίλε δεν φαντάζεσαι πόσο συμφωνώ. Δεν φαντάζεσαι λέμε!

Κανονικά!!!

:lol::lol::lol:

Χωρις τραπεζι(δλδ φαγι και τουρτα) ο γαμος χανει και το παραμικρο ενδιαφερον που θα μπορουσε να χει.

Ε ναι ρε 'σεις,καλά τα λέει η Κάπα

Μόνο και μόνο για τις ατάκες του πατέρα του γαμπρού στον συμπέθερο,αξίζει.
Άλλο η βλαχογκλαμουριά βέβαια που επικρατεί στα περισσότερα τραπέζια μετά τους γάμους σήμερα.

Ναι,αλλα δεν μας λες με ποιο τραγουδι θα εμπαινες και ποιο θα χορευες.

Ουτε εσυ Floydized!