Στο τραπεζι του γαμου σου

Jiopa εισαι θεος!!!

Λοιπον επειδη εγω εχω παντρευτει μπηκα με αυτο

http://www.youtube.com/watch?v=aeeVOYGfTGs

εκοψα την τουρτα με αυτο
(καινουργια παραμετρος):stuck_out_tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=Jc-EdW1amwg

κ χορεψα(ο θεος να το κανει χορο γιατι δεν το’χω κιολας) αυτο

http://www.youtube.com/watch?v=ZctjBM16dAc

Υ.Γ.ευτυχως η γυναικα ειναι μεταλλο κ δεν υπηρξαν διαφωνιες σ’αυτο το θεμα!!!

Υ.Γ.2 εχω παντρευτει 5 χρονια πριν κ με επαιρνε να κανω τραπεζι.τωρα ουτε για πλακα!!!τζαμπα λεφτα!!!

καλα ρε φλωρια δεν εβαλε ουτε ενας το for whom the bell tolls?

τοσο συνηθες(στα εξωτερικα) που κατανταει θεικο!
κατα τ αλλα συμφωνω απειρα με παναγιωτη.ξερασμα πραγματικα.και το χειροτερο ειναι οτι πλεον παρα πολλοι απο αυτους καταληγουν στους δικηγορους μετα απο χρονια.θλιβερη η ανθρωπινη ματαιοδοξια.

Εγω θα εμπαινα με αυτο:http://www.youtube.com/watch?v=FUQ0iGksgwg
Και θα χορευα αυτο:http://www.youtube.com/watch?v=yU6HJcd0Ljg [SPOILER]Η γυναικα ειναι μεταλλο αρα δεν θα ειχαμε προβλημα :roll:[/SPOILER]

Κανείς δεν έχει ποστάρει ακόμα το [U]definite τραγούδι[/U] για την περίσταση;

theme dance με κανα new coat of paint,τετοια φαση,οχι πολυ δακρυβρεχτα

α στο διαολο ρε μαλακα

[SPOILER]συγκινηθηκα[/SPOILER]

κατα τα αλλα +1 στον παναγιωτη για τα γλεντια κτλ

…εγώ έβαλα If I Close My Eyes Forever, σένα Σερραικό-Ποντιακό παραδοσικό γάμο…και μάλλον μόνο εγώ το ευχαριστήθηκα…ήθελα και την ώρα που μπαίναμε να βάλω My Dying Bride - L’Amour Detruit, που μόλις είχε κυκλοφορήσει…αλλά συγκρατήθηκα:):!:

Θα μπω με μπαλάντα π.χ. Angel - Judas Priest ή κάτι παρόμοιο κ κάποια στιγμή θα χορέψω όπωσδήποτε το The Pot - Tool ή το Electric Worry - Clutch. Στο ενδιάμεσο το σόι θα φωνάζει όμως κ θα μου τα πρήξει. Οπότε καλύτερα ας αποφύγω το σπαστικό σκηνικό κι ας κάνω πάρτι με φίλους στο σπίτι να γουστάρουμε :stuck_out_tongue:

Καλή η διακήρυξη του Παναγιώτη, αλλά υπάρχει και η πραγματικότητα και την αντιμετωπίζει κανείς όταν έρθει εκείνη η ώρα. :wink: Καλώς ή κακώς οι γονείς έχουν μεγαλώσει προετοιμασμένοι για τραπέζι κλπ. όπου θα κληθούν συγγενείς κλπ. με κίνδυνο να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις αν αυτό δεν γίνει. Πιθανότατα με την κρίση να αλλάζουν τα δεδομένα και να είναι πιό εύκολο κανείς να το αποφύγει. Αλλά σε καλύτερες εποχές, συνειδητοποιούσες πως το να μην κάνεις καθόλου τραπέζι θα στενοχωρούσε δικούς σου ανθρώπους δυσανάλογα σε σχέση με το όποιο δικό σου ξενέρωμα. Κάπως έτσι λοιπόν αποφασίασαμε τότε να κάνουμε τραπέζι αλλά να το φέρουμε στα δικά μας μέτρα, να μην καταξοδέψουμε τους γονείς μας και να διασφαλίσουμε πως εμείς και οι δικοί μας φίλοι θα περάσουμε καλά. Από την πρώτη στιγμή είχε ξεκαθαριστεί στον dj πως μπουζούκια, τσιφτετέλια, σκυλάδικα, ό,τι άλλο ανάλογο ζητήσει καμία θεία για να “μερακλώσει”, δεν έπαιζαν και η μη τήρηση του κανόνα θα είχε αποτέλεσμα και να του διακόψω το “τραγούδι” και να μείνει απλήρωτος! :lol:
H παρουσία πολλών ξένων φίλων βοήθησε ιδιαίτερα στο να τηρηθεί αυτό! :wink:

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

  1. Αναμονή καλεσμένων/ζευγαριού και στη διάρκεια της μάσας (άλλη παράμετρος που δεν αναφέρθηκε): Έπαιζε ολόκληρο το άλμπουμ “We live here” του Pat Metheny

  2. Μπούκα ζευγαριού: To κλασικό “Wedding March” στην εκτέλεση από το soundtrack των Queen για το Flash Gordon, με τον ήχο της κιθάρας του May! 8)

  3. Xoρός ζευγαριού: “Βig Log” με τη φωνή του Θεού να μοιράζει ανατριχίλες και τις χαρακτηριστικές “ξεκούρδιστες” φράσεις του Robbie Blunt στη κιθάρα

  4. Toύρτα: “Μarry you” BB King/Eric Clapton

Προσωπικά σιχαίνομαι την όλη φιέστα έτσι πως κατήντησε,το όλο βλαχομπαρόκ γλεντοκόπημα με ψευτογκλαμουράτα venues,με γκουρμέ και καλά πιάτα,όπως και με 3ες θείες που σου τσιμπάνε τα μάγουλα ακόμα και λένε “βρε πως μεγάλωσες” και το χειρότερο είναι ότι έχουν και δίκιο,γιατί έχουν να σε δουν απ τα γενοφάσκια σου.Όπως λέει και ο Mule πιο πάνω,καλώς η κακώς η γενιά των δικών μας κάποιες παγιωμένες απόψεις τις έχει ακόμα.Δε θα χα κανένα πρόβλημα με φίλους και κοντινούς συγγενείς σε καμιά χασαποταβέρνα να φάμε και να πιούμε μέχρι σκασμού ακούγοντας τίποτα ρεμπέτικα ξέρω γω ή κανά παραδοσιακό σε φάση Δόμνα Σαμίου και αποφεύγοντας μετά βδελυγμίας τον κατ’εμε πιο εκνευριστικό θόρυβο του πλανήτη,το σόι Κονιτόπουλου.:!:

Το καλό απ την άλλη της όλης φάσης του τραπεζώματος είναι ότι πρόκειται για μια γαμημένη επένδυση.Έρχονται οι 2938472 γνωστοί-άγνωστοι και σου αφήνουν λεφτά.Αυτό από μόνο του στους χαλεπούς καιρούς με κάνει να εχω second thoughts περί του γλεντιου.Κακά τα ψέμματα,όλες οι βασικές μαλακίες στο νέο σπιτικό,το γαμήλιο ταξίδι ενδεχομένως ή ό,τι άλλο παίζει και να καλυφθούν απ τα έσοδα(εκτός απ την ίδια την απόσβεση που θα κάνεις για το κέρασμα εννοείται).

Τώρα περί “σετλιστ” ξέρω ότι σίγουρα στο χορό θα περιείχε το Halellujah απ την εκτέλεση του Buckley,μια και είναι το αγαπημένο μου τραγούδι όλων των εποχών κτλ και ίσως και το Dance me to the end of love που πόσταρε κάποιος πριν. Για εναρκτήριο λάκτισμα,δεν το χω πολυσκεφτεί,δεν με απασχολεί και άμεσα.Γενικά πάντως μια και οι μισοί καλεσμένοι θα ναι και μουσικοί λογικά,βλέπω η φάση να καταλήγει σε κανά ανελέητο τζαμάρισμα ή σε κάποια φαιδρή μουσική δραστηριότητα( από μουσικές καρέκλες,μέχρι γύρω γύρω όλοι).:stuck_out_tongue:

4 χρόνια πριν σε γάμο…

[SPOILER]- αχ, ο βαγγελης είσαι εσύ?
(και δώσε φιλιά)

  • ναι εγω είμαι
  • με θυμάσαι??
  • εεε,οχι…:-s
  • ήμουν στην βάφτιση σου.!!!

:|[/SPOILER]

Είχε υπογεγραμμένο και το εισιτήριο?

χαχαχαχαχαχα…θεϊκή μέρα…με κυνηγούσαν οι ορδές των βαρβάρων…απο ενα σημείο και μετά έλεγα,ναι σε θυμάμαι σε όλους.!!

*βαφτίσια…με βάφτισαν, και μετά ολοι πήγαν στο αελ-ολυμπιακος

:lol::lol::lol:

για χορό δεν ξέρω αλλά μάλλον με αυτό θα έμπαινα