Ο πιο 'κολπάκιας' κιθαρίστας

Πείτε την γνώμη σας για το ποιος είναι ο κιθαρίστας που κάνει τα περισσότερα κόλπα και τρέλες με την κιθάρα του (κύριος στα live) …

Και για να σας δώσω να καταλάβετε εγώ ψηφίζω Janick Gers… Πραγματικά είναι απίστευτος στα live των Maiden

Εγώ ψηφίζω Weikath, ο οποίος συγκρίνεται με τον Gers σε ανυπαρξία παιξίματος στα live…

Όταν δεν παίζεις έχεις ελεύθερο χρόνο να κάνεις καραγκιοζιλίκια… Απλά ο Weikath ακόμα και σ’ αυτά βαριέται και το ρίχνει στο τσιγάρο

Εγώ ψηφίζω Weikath, ο οποίος συγκρίνεται με τον Gers σε ανυπαρξία παιξίματος στα live…

Όταν δεν παίζεις έχεις ελεύθερο χρόνο να κάνεις καραγκιοζιλίκια… Απλά ο Weikath ακόμα και σ’ αυτά βαριέται και το ρίχνει στο τσιγάρο[/quote]

:lol: :lol: :lol: :lol:

[size=7]ΕΛΕΟΣ ΠΑΙΔΙΑ!!! ΕΛΕΟΣ![/size]

Παιδιά εγώ τρελά πράγματα έχω δει από Steve Vai… Show κανονικό! Και δεν μπορείς να τον πεις και φιγουρατζή με την κιθάρα που παίζει!

Μπορείς να τον πεις όμως μαλάκα επειδή έχει σκατόφατσα!

λολ

o poio kolpakias kitharistas… :roll:

ε,ο πιο ποζέρας είναι ο vai… :slight_smile:

Ανύπαρκτος και πραγματικά αποτελεί λόγο να μην παρακολουθήσετε τους maiden live.
Πώς να το κάνουμε, άλλο να βλέπεις μνημειώδεις δισολίες Smith/Murray και άλλο τον Gers να παίζει με τον eddie.

Έλεος δλδ.

[size=6]Gers + Angus !!![/size]

ΤΙΜΡΤΟΝ!

είναι Θ-Ε-Ο-Σ!!!

Εγώ πιστεύω ότι παρακολουθώντας τον Steve Vai δεν πρόκειται να βαρεθείς ποτέ…Κάνει φοβερό SHOW ειδικά στα live!!!
Οπότε πιστεύω ότι ο Vai είναι ο πιο “κολπατζής” της rock σκηνή.

                                      :wink:  :wink:  :wink:

EDDIE VAN HALLEN ο πρωτοπορος

File dyingfreedom edo den krinoume kato poso einai kalos i kakos kitharistas alla ekino pou anafera ksekathara…

filika…

Μα δεν τον κρίνω συνθετικά ή κιθαριστικά.
Εγώ αναφέρομαι σε αυτό ακριβώς που αναφέρεις εσύ. Στο “κολπάκιας” κιθαρίστας, το οποίο στην περίπτωση του Gers ξεφεύγει. Αυτό που εννοούσα στο προηγούμενο ποστ μου, είναι ότι επί σκηνής η παρουσία του Gers, είναι αν όχι αδιάφορη, παιδιάστικη σίγουρα.

Ε, δεν μπορείς να μου παίζεις τους ύμνους και να κάνεις ποζεριές, αυτό εννούσα. Και γι’αυτό και αναφέρθηκα στους άλλους δύο. Άμα είναι αντί για τον Eddie στο ομώνυμο τραγούδι να βγάζουν τον Gers να κάνει τα δικά του.

No offence, as well :stuck_out_tongue:

πρωτος ηταν ο T- Bone Walker k μετα ο Chuck Berry…
http://www.bluestormmusic.com/photos.html
3ν φωτο απο κατω… :wink:

πρωτος ηταν ο T- Bone Walker k μετα ο Chuck Berry…
http://www.bluestormmusic.com/photos.html
3ν φωτο απο κατω… :wink:[/quote]

εννοω πρωτοπορος στα κολπακια πανω στην κιθαρα, αλλωστε και μονο το tapping ,το οποιο ειναι ο πρωτος που επισημα παρουσιασε την δεκαετια του 80 (πιθανων και αλλοι να το ειχαν χρησιμοποιησει) ειναι αρκετο . Ο ανθρωπος ειναι
μαγος , μακραν ηταν ο πιο φανταιζι κιθαριστας , τωρα εχουν εμφανιστει και αλλοι
και πιο εντυπωσιακοι . Δεν λεμε πιο ξεκινησε την rock κιθαρα , τοτε παμε πολυ παλια.

Kατα την αποψή μου, Jeff Beck μακραν…
Ακούστε το “You had it coming” και μετά θα πείτε Vai Vai μανα μου…

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>