Αγαπημενο ποτο

οινοπνευματωδες προφανως

αλλο ενα θρεντ απο αυτα που αγαπαμε

Πριν ένα χρόνο ήταν το ουίσκι.
Τώρα πλέον λατρεύω άπειρα το gin
Αλλά τα πίνω όλα δεν έχω πρόβλημα

εβαλα και πολ8)

ξερετε αν μπορω να αλλαξω αυτα που εβαλα?ξεχασα το τσιπουρο/ουζο ο μλκς.που πινω πιο συχνα δηλαδη

τζιν με χυμο πορτοκαλι! (σε πολλους φαινεται περιεργος ο συνδυασμος)

και μετα τσιπουρο παντου και παντα.

Γενικα δεν ειμαι τοσο φαν. Εκτος απο μπυρα που μπορω να πιω παντα και παντου (και την ψηφισα), μου αρεσει αρκετα η τεκιλα και το τζιν απο τα παραπανω. Αλλα το τετραπτυχο της επιτυχιας ειναι μπυρα, ουζο, ρακομελο, τσιπουρο.

συμφωνω με τον αποπανω.

γενικα μια εποχη επινα αρκετα και συχνα αλλα τωρα πια δεν μου προκαλει καμια ευχαριστηση. πινω μονο μπυρα αν βγω για ποτο χαλαρα και κρασι-ρακομελα αν θελω να κανω κεφαλι κ χαβαλε.

αλκοολικος δεν ειμαι, αλλα μου αρεσουν και τα πινω ολα…

εγω συνηθως τσιπουρο και μπυρα.ειδικα το τσιπουρο μεγαλη λατρεια.8)
γενικα δεν αντιπαθω καποιο με εξαιρεση την τεκιλα ισως.αλλα το τοπ ειναι το ουισκι.
τζονι κολα σε περιοδους καψιματος.και τζακ που ειναι οτι κορυφαιο υπαρχει αν εχω λεφτα(σχεδον ποτε δλδ):stuck_out_tongue:

παντως αν μπορει καποιος μοντ να βγαλει το κοκτειλ(που ειναι απο ολα στην τελικη)και ας βαλει το τσιπουρο.

Πλέον το έκοψα για λόγους υγείας αλλά όσο έπινα είχα μεγάλη αγάπη για το Metaxa!!! Όπυ και να πίγενα θα έπερνα Quadro+Metaxa! πολύ ωραίος συνδιασμός!

Μπύρα, κρασί, ρούμι και τώρα τελευταία ούζο (το οποίο συνδυάζω με βυσσινάδα, ακούγεται αηδία αλλά στην πραγματικότητα τα σπάει :p)

Τεκιλα κιτρινη χωρις παγακια, χωρις πορτοκαλια λεμονια και τα σχετικα.

an kai to protimw sketo,ontws isxiei!

τσιπουρο με γλυκανισσο ή χωρις?

Mε γλυκάνισο φυσικά, χωρίς δεν είναι τσίπουρο, αυτά είναι φλώρικα πράγματα!

Η καλύτερη τεκίλα

υπαρχει θρεντ.

εδω και χρονια ουισκι και μπυρα (και ουζαρα)

Jack Daniel’s Tennessee Whiskey
σκετο.
Επειτα εγώ είχα κάνει ένα τέτοιο θρεντ, και γενικά διαλέγω whiskey.

στην αναζητηση δεν μου βγαλε τπτ:(

αν ειναι κλειδωστε το

έτσι κι αλλιώς εκείνο το “τσίπουρο μόνο με γλυκάνισο, αλλιώς είναι φλώρικο” το κλείδωσε το θρεντ