Μου τη σπάει

Τι εννοείς; Εμφανίζεται και ξεχωριστά από το (πλέον απλά εκνευριστικό) εικονίδιο στις ειδοποιήσεις για update;

Εμφανίστηκε ως προαιρετική ενημέρωση στο Windows Update (τικαρισμένη μάλιστα) μαζί με τις υπόλοιπες που αφορούν τα 7. Δεν ξέρω αν μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο στα 8. Διάβασε το παρακάτω που περιγράφει ακριβώς πως έχουν τα πράγματα:

http://answers.microsoft.com/en-us/ie/forum/ie11-iewindows8_1/do-you-know-that-windows-10-will-be-installed-on/34f2a67f-8743-427d-87ae-cbb9870afaed?auth=1

Απλά κατεβάζει τα αρχεία της εγκατάστασης. Δεν πρόκειται να γίνει upgrade χωρίς να σε ρωτήσει

Μετά το μήνυμα του Kingslayer το έψαξα και γω το θέμα γιατι εδώ και λίγες ημέρες ειχε φύγει το εικονίδιο της αναβάθμισης από την γραμμή εργαλείων. Λοιπόν, η ενημέρωση ήταν και εμένα στις προαιρετικές ενημερώσεις μεν αλλά [U]ήδη[/U] κλικαρισμενη. Και επειδή είχα τον υπολογιστή στο αυτόματο για λήψη[U] και εγκατάσταση [/U]λογικά με το που θα τον έκλεινα (γιατι τον έχω μονίμως ανοιχτό εδώ και μέρες λόγω torrent) θα γινόταν η αναβάθμιση.

Αυτό που λες δεν θα γινόταν αν είχα επιλέξει μόνο την λήψη αλλά χωρίς την εγκατάσταση? Από την στιγμή που κάποιος ταχει όλα στο auto όπως εγώ (το οποίο και γω το άλλαξα!) μόλις κλείσει τον υπολογιστή δεν θα γίνει (θεωρητικά) αυτόματη εγκατάσταση?

Τα Windows 10 δεν είναι απλά ένα πατσακι να στο περάσει χωρίς να σε ρωτήσει.

Αυτό που λέει ο Greektrooper. Και σε μένα οι ενημερώσεις μπορούν να εγκατασταθούν με τον τερματισμό λειτουργίας. Είναι δυνατόν να κάνει install τα 10 έτσι, κλείνοντας απλά τον υπολογιστή; Δεν ξέρω και ούτε πρόκειται να το διακινδύνευα.

Δεξί κλικ πάνω στη συγκεκριμένη ενημέρωση και μετά απόκρυψη. Πούλο στη μαλακία.

ΤΡΟΧΑΙΑ ΚΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ…

[B][SIZE=4]ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΠΑΤΟΚΟΡΦΑ[/SIZE][/B]

Ο καθένας παρκάρει στο κέντρο όπου του καπνίσει. Κυρίως απέναντι από το αστυνομικό τμήμα…μπουρδελοχωρα…

Ναι αλλά θα έχουμε φάκιν τραμ σε κάτι χρόνια :!:

Ειχαμε τραμ πριν μπολικα χρονια ατον Πειραια, Εγω και ο τοξικος το προλαβαμε,
Εχει δικιο σε αυτο που λεει. Ανεκαθεν συνεβαινε αυτο στο κεντρο.

…κιεγώ…και έκανε στάση έξω από το σπίτι μου…μετά είχαμε την στάση για τέρμα όταν παίζαμε μπάλα…τώρα όμως δεν θα περνάει από Ταμπούρια…ντεμ ιτ:):!:

Μετα απο 13 ωρες πτησης, εχω ξεμεινει στο αεροδρομιο της Κολωνιας. Αισχος. Δεν υπαρχει ουτε exchange ανοιχτο ουτε τιποτα. Μονο τα καθισματα. Παλι καλα. Εν τω μεταξυ η μονη καρτα που λειτουργει ειναι μια visa απο ταιλανδεζικη τραπεζα και εδω δεν την δεχεται το συστημα γιατι λεει πρεπει να επικοινωνησω με την τραπεζα εκει. Σκατα. Να δω πως θα φυγω τωρα.

Αλλο ενα πολυδιαφημιζομενο τηλεσκουπιδι, το x-factor, ανοιγει αυλαια σημερα.

Παίρνω μια πουτανα βιταμίνη και δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ ρε !!