Καλή Χρονιά Σε Όλους!

[SIZE=“4”]Καλή Χρονιά![/SIZE]

τα παρακάτω αφιερωμένα σε όλους μας - μα πιο πολύ σε όσους περνούν δύσκολα
είτε για λόγους υγείας, είτε για οικονομικούς λόγους, είτε γιατί είναι μόνοι, είτε…
cheers!!!

Καλη χρονια να εχουμε με υγεια πανω απο ολα :slight_smile:

inb4 Δεν άλλαξε ακόμα η χρονιά.

:smiley:

Πάνω απ’ όλα, υγεία για μας και τους αγαπημένους μας - ποτέ ξανά να μην υποφέρουν! Χρόνια πολλά με πολλά χαμόγελα!

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά με υγεία και χαρά!

Δε θέλω να σας χαλάσω την χαρά αλλά…

Γιατί γιορτάζoυμε την πρωτοχρονιά; Οκ, μπαίνει ένα νέο έτος, αλλά με την ίδια λογική θα έπρεπε να γιορτάζουμε, κάθε μήνα, κάθε βδομάδα και κάθε ημέρα στις 12 το βράδυ. Ποτέ μου δεν κατάλαβα τη λογική της πρωτοχρονιάς. Είναι μια κοινή μέρα σαν όλες τις άλλες και ο κόσμος το έχει μεγαλοποιήσει τόσο… Πιστεύω πως δεν είναι λόγος για τόσο μεγάλο ντόρο. Άλλοι πιστεύουν πως είναι μια ημέρα που φέρνει κοντά τους ανθρώπους, ξέρεις, οικογένειες γύρω απ’ το τραπέζι τρώνε όλοι μαζί, παρέες βγαίνουν έξω μετά, γιορτάζουν, χαρά, γλέντια, χαμός. Εγώ πιστεύω πως αυτό στενοχωρεί πολλούς ανθρώπους. Άτομα που μπορέι να έχουν πρόβλημα υγείας, που είναι δυστυχισμένα στο σπίτι, που δεν έχουν φίλους για οποιονδήποτε λόγο. Την πρώτη περίπτωση την έχω βιώσει στο πετσί μου. Τίποτα δεν θα αλλάξει μετά τις 12. Σε 2 μέρες θα πάνε όλοι στις δουλειές τους. Θα κάνουν το ίδιο πράγμα. Θα πάρουν τον ίδιο μισθό. Σε λίγο θα είναι πιο δυστυχισμένοι γιατί ο μισθός θα είναι μικρότερος και η ζωή θα δυσκολέψει. Κάποιοι θα χάσουν κιόλας τις δουλειές τους. Η ευχή του νέου έτους. “Καλοτυχία”. Τι καλοτυχία; Πλέον το “υγεία πάνω απ’ όλα” είναι τυπικό έτσι για να νοιώθουμε λίγο καλύτερα, αλλά είναι ψεύτικο και εφήμερο συναίσθημα. Όλοι ξέρουμε πως αυτό που μας αφορά πλέον περισσότερο είναι το οικονομικό θέμα άρα και το βιοτικό που πάει το ένα, επομένως και το άλλο, από το κακό στο χειρότερο. Και στραβός είναι ο γιαλός, και στραβά αρμενίζουμε και τον ορίζοντα κανείς δεν τον ισιώνει και είναι όλο φουρτούνες. Οπότε δεν αλλάζει κάτι. Είναι απλά μια μέρα σαν όλες τις άλλες. Ίσως να είμαι απαισιόδοξη, ίσως και ρεαλίστρια. Δεν ξέρω. Συμπεράσματα δικά σας. Συγνώμη αν σας κούρασα, απλά είπα να εκφέρω την άποψη μου πάνω σε αυτό το θέμα. Και πάλι για τα τυπικά, καλή χρονιά!

…και μετά απ’ αυτήν την ευχάριστη παρένθεση

Πςςςςςς εύγε.

Καλή χρονιά σε όλους. Πάνω απ’ όλα ευτυχία. Μακάρι το 2012 να σας φέρει ό,τι επιθυμείτε. Ή έστω να σας κάνει να ανακαλύψετε τι επιθυμείτε.

Στέυ χιέβυ. Ή ίνδι. Ή αβαν γκαρντ εξπεριμένταλ. Όπως και να 'χει ευτυχισμένο το 2012 :slight_smile:

Happy New Year Everybody!!!

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.
Άντε να δούμε πως θα πάει αυτή η γαμιόλα η χρονιά, να περάσουμε και πουθενά να ησυχάσουμε.
Γενικά δεν πιστεύω στα γούρια κτλ, αλλά φέτος στα 17-18 μου χρόνια πρώτη φορά έτυχα το φλουρί, ελπίζω να είναι σημαδιακό. :stuck_out_tongue:

Α, και μην πιείτε πολύ σήμερα ε.:smiley:

Yγεία, δουλειά, έρωτα και μουσική σε όλους!

[SPOILER]Κι επανάσταση ρωμιέ, κι επανάσταση.[/SPOILER]

Εντι μα λολ κι εγώ έτυχα φλουρί.

Τελικά η συντέλεια του κόσμου είναι να γίνει κατά την διάρκεια του 2012, όχι στις αρχές? Γαμώτο, τζάμπα σκοτώθηκα να έχω έτοιμο εκείνο το αποχαιρετιστήριο γράμμα προς τους εξωγήινους με του που μπήκε ο χρόνος!

Άντε, καλή χρονιά ρε. Να βλέπουμε το ποτήρι μισογεμάτο. (αν και για τα ποτήρια να ευχηθώ καλύτερα για τη χρονιά που έρχεται: άσπρο πάτο!) :drunk:

ΥΓ - Έχει πλάκα που το θρεντ αυτό βρίσκεται στην επικαιρότητα.

Kαλη Χρονια σε ολους!!
Αντε να φυγει το 2011, γιατι και τα δυο παλουκια του " 11" τα φαγαμε καλα!

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά (και εδώ) γλυκά μου! Να’στε όλοι καλά και χαρούμενοι στη ζωή σας! <3

Kαλή χρονιά σε όλους.
Ακούω τη συμβουλή του Ιγκνοραντ. Ετοιμάζομαι να πάω να γίνω λιάρδα:)

Καλή Χρονιά σε όλους,με υγεία…

καλή χρονιά σε όλους με σεξ αλκοολ και ροκ ν ρολ!

Καλή χρονιά σε όλους!! :D:D

καλη χρονια και απο μενα με υγεια αγαπη και ευτυχια! Οτι αγαπαει ο καθενας να το βρει μπροστα του!

Καλή χρονιά αγορίνες και κοπελιές! Να μας πάει καλά η χρονιά για αλλαγή!

Κι εγώ έτυχα φλουρί! :smiley:

Κ εγώωωωωωωωω

:|:|#-o

καλη χρονια παιδια με υγεια πανω απ ολα! και πολλα κουραγια!