Ποια συγκροτήματα σας απογοήτευσαν τη φετινή χρονιά;

proswpika 8 dialega ts in flames!!!

oi tupoi m apogohteusan plhrws!!htan 1 apo t agaphmena m groups k ok,to cd kt elege alla dn eixe t pa8os p eixe t prohgoumeno…htan pl pio proxeira ftiagmeno…
dn prospa8hsan n anevoun 1 skalopoti auth th fora k auto t leei ola!!!ena stoixeio p 3exwrizei ts in flames apo t upoloipa groups einai oti pote dn menoun stasimoi k 8eloun panta n proodeuon k n e3elisoun thn mousikh ts!

epishs,t live ts exoun katanthsei apelpistika vareta…dn lew,einai dunamikoi k t sunafh alla t playlist sthn ftinh periodeia dn allazei m tpt…paizoun sunexeia t idia k t idia…k o anders exei katanthsei apisteuta varetos ka8ws anamesa sta kommatia petaei tis idies atakes…s oles tis sunaulies petaei tis idies atakes!!!eleos…
krima…sigoura oi in flames exoun parei pleon tn f8inousa poreia…

Δε γράφεις που δε γράφεις ελληνικά, γράφε τουλάχιστον “σωστά” greeklish. Άμα πια, μια ώρα να καταλάβουμε τι θέλει να πει ο ποιητής. Και ο τίτλος γιατί με κεφαλαία; Τόσο χρόνο παίρνουν οι τόνοι; ](,) ](,) ](*,)

Placebo αν και δεν περίμενα πολλά

Eίναι σχετικά νωρίς ακόμα ρε μάγκες, στα μισά ακριβώς της χρονιάς.
Ας περιμένουμε…μπορεί να έχει κι άλλες πατάτες…

εφοσον δεν παιζουν 2 φορες στα ιδια μερη,ποιος ο λογος να αλλα3ει το σετλιστ?
το καμ κλαριτι φιλε ειναι πολυ ωραιος δισκος.
ουτε το ριρουτ του ριμειν ηταν οτι καλυτερο αλλα το σαουντρακ ηταν θεικος.

Οι Satyricon… :frowning:
Τόσο μέτριο δίσκο δεν περίμενα. Κρίμα γιατί είναι καταξιωμένη μπάντα, με δουλείες που πλέον χαρακτηρίζονται κλασσικές. Και πάλι κρίμα…

Όντως.
Σαν Volcano no.2 ακούγεται ο δίσκος. Αλλά από την άλλη χαβαλέ έχει. Βέβαια με τα προηγούμενα καμμία σύγκριση.

Το Stadium Arcadium συνέχισε την απογοήτευση του By The Way.

Το Come Clarity πάλι των In Flames, μετριότατο.

Queensryche μέχρι στιγμής. (όσο αφορά άλμπουμ)
Whitesnake (δλδ Coverdale, όσο αφορά live.)

+1

Αν εννοουμε χρονια την σεζον απο το προηγουμενο καλοκαιρι ως σημερα,θα πω τους Gamma Ray με το Majestic,που το βρηκα μετριοτατο και τους Stratovarius με το κατω του μετριου ομωνυμο αλμπουμ τους.
Για το 2006 θα πω τους Edguy,αφου το Rocket Ride εχει μονο 2-3 καλα τραγουδια και τους In Flames,που το Come Clarity δεν μου εκανε καποια μεγαλη εντυπωση

Blind guardian-Fly(single)
Megali patata

Ligo to neo ton moonspell de mou arese logo fonitikon

kai to neo ton in flames to brika ligo bareto

Δεν θα ελεγα απογοήτευση ακριβώς, αλλά περίμενα καλύτερες δουλειές απο τους The Gathering, Lacuna Coil, In Flames, Dissection και Lacrimas Profundere.

Δεν είναι για πέταμα βέβαια, αλλά όπως και να το δεί κανείς συγκριτικά με παλιότερες δουλειές τους, οι φετινές είναι υποδεέστερες κατά τη γνώμη μου.

Θα συμφωνήσω για Lacuna Coil. Το Gathering θα έλεγα πώς “ψιλοτρώγεται”

ακριβώς.
εγώ ήθελα να τρώγεται κανονικά και να μη χορταίνω :smiley:

Φετος δεν εχω φαει χαστουκι απο μπαντα που γουσταρω, αφου οι περισσοτερες μπαντες που θα βγαλουν δισκο το 2006 και μου αρεσουν θα βγαλουν μετα το καλοκαιρι. Περισι παντως απογοητευτηκα απο τους Black Label Society αφου το Mafia ηταν μετριοτατο και απο τους Dream Theater.

apo tous…GUNS N ROSES!!!

Όταν μιλάμε για απαγοήτευση, δε μιλάμε για κακούς δίσκους, ίσα ίσα μπορεί να είναι και σχτικά καλοί αλλά όχι αυτό που αναμένουμε, τουλάχιστον από συγκροτήματα που έχουμε και κάποιες απαιτήσεις.

Όσον αφορά τους δίσκους φέτος κύρια απαγοήτευση ήταν το Free των O.S.I., ενώ επίσης κατώτερο από αυτό που ίσως περίμενα, χωρίς να είναι κακό, είναι το Come Clarity των In Flames.

Πιστεύω πολύ και στον Edu Falaschi (Angra) αλλά το προσωπικό του album στις 2-3 ακροάσεις με έχει αφήσει σχετικά αδιάφορο. Θα το ξανακούσω βέβαια.

Επίσης, υπάρχει μια σειρά από μέτριες μπάντες που προμοτάρονται συστηματικά από τα ντόπια μεταλ έντυπα (και καλά κάνουν) τα οποία ίσως σου δημιουργούν υπερβολικές απαιτήσεις λόγω των διθυράμβων.

Π.χ. το καινούργιο cd των Firewind “Allegiance” το άκουσα με προσδοκίες αλλά δεν με κάλυψε. Αν ήταν ένα από τα cd που κατά καιρούς παίρνω από το Rock City των 7Ε, πιθανότατα θα το είχα ευχαριστηθεί πολύ περισσότερο.Δεν είναι κακό, αλλά δεν προσεγγίζει σε καμία περίπτωση τα μεγάλα λόγια των περιοδικών.

Συμφωνώ. Αν και όπως είπες κι εσύ δεν είναι ακριβώς απογοήτευση. Απλώς περίμενα πολύ περισσότερα πράγματα από τέτοιους μουσικούς!

Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα δεν μου άρεσε τόσο όσο τα 2 πριηγούμενα. Αν ακούσεις τα Burning Earth κ κυρίως το Forged By Fire, ίσως αλλάξεις γνώμη για τη μπάντα.

Το καινούριο των Primal Scream. Μεγάλη πατάτα. Μετά το καταπληκτικό Exterminator και το πάρα πολύ καλό Evil Heat δεν περίμενα κάτι τέτοιο. Γύρισαν σε ύφος rolling stones χωρίς τα ηλεκτρονικά στοιχεία που τους έκαναν ξεχωριστούς.

afou oi gnr den exoun vgalei disko…ti se apogoiteuse??
mipws ta “katw tou metriou” live?? 8O 8O 8O