Μπάντα κλπ που έχουμε δει περισσότερες φορές ζωντανά

ΟΚ δν ξερω αν υπαρχει ιδιο θρεντ ηδη, εκανα ενα σερτς κ δν μου βγαλε τπτ, αν υπαρχει σβηστετο πληζ.

το θεμα ειναι στο τιτλο, γραφουμε μπαντες που εχουμε δει τις περισσοτερες φορες, αν θυμομαστε κ ημερομηνιες/χρονολογιες τις γραφουμε κ γενικα εντυπωσεις οτιδηποτε σχετικο.

εγω αν εξαιρεσουμε τις μπαντες που εχω παιξει ή παιζω - οκ δν ειναι κ τοσες πολλες βεβαια ουτε εχουμε παιξει παρα πολλες φορες ετσι κ αλλιως αλλα ουτε ειναι κ παρα πολυ λιγες - καθως κ συγγενεις σχετικα αντεργκραουντ μπαντες φιλων κλπ εχω δει αρκετες φορες τους εξης:

ozric tetacles: 5-6 φορες (δυστυχως δν θυμαμαι ακριβως γμτ, ολες τις φορες ηταν τελεια παντως κ ας μη θυμαμαι κ πολλα εχεχ)
anathema: 5 φορες, το live στη σαλονικη το 99, alternative 4 tour, αλλα δυστυχως χωρις τον Duncan, ηταν η καλυτερη
διαφανα κρινα: 3 φορες, η καλυτερη ηταν πριν πολλα χρονια στο φεστιβαλ του αρδα που ηταν κ η πρωτη που τους ειδα, βγηκαν τελευταιοι κατα τις 2 το πρωι, ειμασταν εντελως λιωμα κ οσοι ειχαμε μεινει, καμια 15αρια ατομα αλλα δν μασησαν κ παιξαν γαμάτα κ μεις το εκτιμησαμε δεοντως απο κατω…

για πειτε!

το max μου ειναι απο 4 φορες Rays και Guardian

7 φορες Θαναση \m/

Απο ξένες μπάντες [B]Kreator[/B], με μεγάλη διαφορά από τον δεύτερο. Κυριολεκτικά, έχω χάσει το μέτρημα…αν θυμάμαι καλά είναι 7 ή 8 φορές.

Από εγχώριες, παλεύουν οι [B]Last Drive[/B] με τους [B]Deus Ex Machina[/B], τους οποίους τους έχω δει σίγουρα 6-7 φορές. Πάνω από 5 φορές έχω δει επίσης [B]Ducky Boyz[/B] (εννοείται μεθυσμένος), [B]Mαύρους Κύκλους[/B], [B]Μωρά στη Φωτιά[/B] και [B]Lost Bodies[/B]. Α! και Πανούση.

Ξένες Scorpions & WASP (ω τι περίεργο ;ρ), κάπου 4-5 φορές και από ελλάδα Βασίλη, κάπου 23094589340852390583940 φορές. 2-3 φορές κάθε χρόνο σίγουρα!

Rise Against 3

Green Day 3

Anathema και αδερφούς Cavanagh 7 φορές αν δεν κάνω λάθος…

Paradise Lost 5 φορές.

εδιτ. Έχω δει κατά καιρούς και αρκετούς από τον “έντεχνο” χώρο, κυρίως από παλιά λάιβ σε πλατείες κλπ, αλλά βαριέμαι να μετράω. :stuck_out_tongue:

Groundation 3 φορες
Θαναση επισης 3

απο ξενες paradise lost
απο ελληνικες universe 217
απο 2 φορες την καθε μια,λιγες ειναι το ξερω.

ζηλευω ellanor για 5φορες lost

Roger Waters 5 φορές (1 DSOTM, 4 The Wall)

Pearl Jam, Kaiser Chiefs, Puressence 4 φορές

Όλες μετά το 2000 πάντως…

αν τους ειχες δει σε καμια draconian times tour θα σε μισουσα:)
δεν εχει να λεει παντως,θελω να τους βλεπω συνεχεια!

:expressionless: :!:

Ε, Anathema, ευκολα. 11 φορες. Αν και με εχουν ξενερωσει και δε νομιζω πως θα τους ξαναδω.

Candlemass εχω δει 9 φορες κι επισης μου φτανουν. 9 φορες Paradise Lost, επισης. Αυτοι παιζει χαλαρα να περασουν τους Anathema. Μετα πανε οι Wasp με 8 που τις 11 δε νομιζω να τις φτασουν για κανενα λογο.

Metallica=96, 99, 2006, 2007, 2010
Megadeth=97(2 φορες), 2001, 2005, 2010 και λογικα 2012
Maiden=2 με Blaze, 4 με Bruce
Wasp και Paradise Lost εχω χασει το μετρημα:p
GNR=2006(2 φορες), 2010 και λογικα καπου θα τους δω το 2012

Σε αντιθεση με τους περισσοτερους ΠΟΤΕ δεν εχω δει Anathema σε δικια τους συναυλια:-s

Ac/dc 5 (θα τους ξαναδω οσες φορες μπορεσω και μπορουν)
Anathema 5 (μονο εαν βγαλουν δισκαρα η αν παιξουν ολοκληρο καποιο απο τα προ judgement αλμπουμ)
Calexico 3 (μονο αν βγαλουν δισκαρα , δηλαδη χλωμο)
Paradise lost 3 (φτανει)
Saxon 3 (με απογοητευσαν την τελευταια οποτε δυσκολο ξανα)

Παρα πολλα συγκροτηματα εχω δει δυο φορες πλακα πλακα. Απο αυτους περιμενω πως και πως να δω τους rush για τριτη

Υ.Γ: απο ελληνικα τρυπες πεντε φορες και ξυλινα σπαθια τεσσερεις

4 φορές Mastodon.

16/12/2006 με Tool - τους χαντάκωσε ο ήχος.
03-08-2007 με Metallica, My Dying Bride - κακοί, ακόμη και οι MDB τους σβήσανε στον ήλιο.
11/11/2008 με Slayer, Trivium, Amarth - έλειπε ο Kelliher, αλλά ήταν εξαιρετικοί.
Και το 2009 στο Rockwave με Slipknot, πολύ καλοί.

Θέλουν βελτίωση πάντως γιατί είναι πρωτοκλασάτη μπάντα.

Πφφ, εδω λιγα πραγματα.

Last Drive 3 φορες (κι ο αριθμος θα ανεβεια αρκετα :p).

Α, και πολλες μπαντες απο το DIY χωρο εχω δει αρκετες φορες.

Πάνω απο 5 φορές έχω δει napalm death, monster magnet, kreator, nevermore, mayhem. Napalm death παίζει να πιάνω 7αρι, monster magnet 7 η 8.
5 ακριβώς πρέπει να είναι mastodon, entombed, opeth και slayer.

απο 4 φορες νομιζω Helloween, Tankard, Sodom, Exodus και Omen. απο 3 , Destruction, Brocas Helm, Kreator…