Καλύτερες Κυκλοφορίες 2012

Φτάσαμε στα μέσα Φλεβάρη. Πιστεύω ότι είναι καιρός να ανοίξει και thread με τις καλύτερες κυκλοφορίες του 2012 8)

Δεν έχω ακούσει πολλά άλμπουμ ακόμα, αλλά ένα που μου αρέσει πολύ και το προτείνω είναι το Les Voyages de l’Âme των Alcest. Όμορφη μουσικούλα για μια ακόμα φορά. Ότι πρέπει για τις κρύες μέρες που έχει το τελευταίο διάστημα.

Gonjasufi - MU.ZZ.LE




και Matt Elliott, Rodrigo Y Gabriela, Crippled Black Phoenix, Flying Colors

Orange Goblin - A Eulogy For The Damned

^^^

You’re right, cop. [B]You’re right, I am a rotten bastard. I admit it. But I tell ya something. Even though I got a lot of hate inside, I got some friends who ain’t got hate inside. They’re filled with nothing but love. Their only crime is growing their hair long, smoking a little grass and getting high, looking at the stars at night, writing poetry in the sand. And what do you do? You bust down their doors, man. Dumb-ass cop. You bust down their doors and you bust down their heads.[/B] You put 'em behind bars. And you know something funny? They forgive you.

sample στην αρχή του The Filthy & The Few, απο ταινία του 1969

[B]The Mount Fuji Doomjazz Corporation - Egor [/B]

Mαλάκα το από πάνω κοιτάει μέσα στην ψυχή σου .

ρε φρικαρα μολις ειδα το εξωφυλλο…

^^^^^^^^^^^^^^^^

(φτάνει ο Απρίλιος μη ξεχνιόμαστε. Winter is coming)

…σιγά βρε μαλάκες όλοι, ευαισθητούληδες. Το συγκεκριμένο άλμπουμ δεν είναι καν metal, rave rap λένε πως παίζουν…

[CENTER][/CENTER]

δεν έχω ακούσει πολλά αλλά μέχρι στιγμής ξεχωρίζω:

[I]Swans-We Rose From Your Bed With the Sun in Our Head
Pharaoh-Bury the Light
Crippled Black Phoenix-(Mankind) The Crafty Ape
Alcest-Les voyages de l’âme[/I]

Αν και είναι νωρίς, αυτό πιστεύω αν δεν είναι το καλύτερο της χρονιάς θα είναι σίγουρα μέσα στα 5 καλύτερα

Καλό μήνα να 'χετε.

Μπήκε ο Μάρτης και οι καμένοι σαν και του λόγου μας έχουμε ήδη έτοιμη λίστα με κυκλοφορίες που θεωρούμε γαμάτες. Θα εκτεθούμε λοιπόν μπας και γίνει κουβέντα.

1.El Doom & The Born Electric-El Doom & The Born Electric
2.Matt Elliott-The Broken Man
3.Crippled Black Phoenix-(Mankind) The Crafty Ape
4.Alcest-Les Voyages De L’Ame
5.Sigh-In Somniphobia
6.Motorpsycho-The Death Defying Unicorn
7.Leonard Cohen-Old Ideas
8.Lis Er Stille-Nous

Οχτώ φοβερές κυκλοφορίες ήδη. Τι όμορφα που πεθαίνει η μουσική βιομηχανία…

Συμφωνάμε στα 3 πρώτα, αλλά με motorpsycho από πάνω τους και orange goblin και flying colors από κοντά. Και Alcest και Thinking plague να θέλουν και άλλες ακροάσεις.
Ψόφα λίγο ακόμη μουσική βιομηχανία

  1. Gonjasufi - MU.ZZ.LE
  2. Matt Elliott - The Broken Man
  3. Rodrigo Y Gabriela and C.U.B.A - Area 52
  4. Crippled Black Phoenix - (Mankind) The Crafty Ape
  5. El Doom & The Born Electric - El Doom & The Born Electric
  6. Flying Colors - Flying Colors
  7. T.R.A.M. - Lingua Franca
  8. Alcest - Les Voyages De L’ame
  9. Portico Quartet - Portico Quartet
  10. Burial - Kindred EP

Τα πρώτα δύο είναι σταθερά. Τα άλλα εναλλάσονται

Ανοιξτε θρεντ για αυτο ωρε. :-s

[CENTER][B]perfume genius - put your back n 2 it
[/B][/CENTER]

απίστευτης ομορφιάς δίσκος, μια μίξη στυλ singer/songwriter με ξερό πιάνο και ολίγον experimental. Εντάξει είναι gay ο τύπος αν δεν κάνω λάθος, και γενικά μιλάει για gay καταστάσεις στα τραγούδια του (πάλι αν δεν κάνω λάθος), αυτό όμως δεν αλλάζει πως είναι ένα τρομερό album! Απλά το όλο altitude του τον κάνει αρκετά δήθεν.

2,5 μήνες στο 2012 και μέχρι στιγμής τα μοναδικά άλμπουμ που έχω ξεχωρίσει είναι τα [B]Αura noir[/B] και [B]Asphyx[/B] και κανένα από τα 2 δεν είναι και αριστουργήμα. Μόνο το [B]Alcest[/B] δεν έχω ακούσει αρκετά ακόμα από αυτά που με ενδιαφέρουν περισσότερο και έχουν βγει ως τώρα και αυτό λόγω διάθεσης.

Από εκεί και πέρα ως τώρα πολλά ασφαλή άλμπουμ από τις μπάντες. Cannibal Corpse, Eluveitie, Soulfallen, Suicidal Angels, Goatwhore και μερικά ακόμα από μπάντες που με ενδιέφεραν κάπως είναι λιγάκι μια από τα ίδια αν και όχι άσχημα. [B]Steelwing[/B] μάλλον η μικρή έκπληξη ως τώρα.

[B]Orange Goblin - A Eulogy for the Damned[/B]

Μπορεί να είναι νωρίς και να μην ψάχνομαι ιδιαίτερα, αλλά είναι δισκάρα και αξίζει ν’ ακουστεί. Πώς γίνεται να είναι μια ομορφιά, δεν ξέρω.