Περισσότεροι Δίσκοι

Ό,τι θες!

Neil Young: “Everybody Knows This Is Nowhere”, “Harvest”, “Tonight’s The Night”, “Rust Never Sleeps”, “Freedom”, “Greendale-2nd Edition”, “Living With War”

Queensryche: “Rage For Order”, “Operation Mindcrime”, “Empire”, “Operation Livecrime”, “Promised Land”, “QYK”, “Greatest Hits”, “Live Evolution”, “Tribe”, “Operation Mindcrime II”, “Operation Mindcrime, deluxe edition”

Τα πήρα τώρα
Δισκογραφία:
Led Zeppelin
Iron Maiden
Judas Priest
Manowar
Metallica
Rainbow
Dream theater
Queensryche
Yngwie Malmsteen
Tool
Red Hot Chilli Peppers
Bon Jovi
Europe
Def Leppard
John Norum
Brazzen Abbot
Nightwish
Scorpions (κάτι λείπει)
Deep Purple (κάτι λείπει)
Black Sabbath (κάτι λείπει)
Whitesnake (κάτι λείπει)
Thin Lizzy (κάτι λείπει)
UFO (κάτι λείπει)
Ozzy
Blackmore’s Night
Paradise Lost
Cinderella
Talisman

Πηγα να το παρω κανα-δυο φορες και διστασα. Αν λες οτι αξιζει θα το παρω την επομενη φορα. Τι στυλακι ειναι περιπου?

Ευχαριστω για την αναλυτικη δισκογραφια. :stuck_out_tongue: Πρεπει να εμπλουτισω την συλλογη μου απο Neil Young γαμωτο… Θα παρω καποιο απ’αυτα που εγραψες και δεν εχω.

Μ’ αρέσεις :smiley: !!!

XAXAAXAAXAXAX Κλασικά πράγματα…

Μη νομίζεις και εγώ τελευταία άρχισα να τον ψάχνω τον Neil μετά από προτροπή ενός φανατικού οπαδού του… του stargazer_adonis!! Αν είναι ξεκίνα με το “Harvest” και συνέχισε με “Rust Never Sleeps” και “Freedom”!!

Όσο για το “Clarksdale”…δύσκολο να σου πω. Είναι μεν rock αλλά έχει και ανατολήτικα στοιχεία, και blues και country…είναι χαλαρών ρυθμών γενικά! Δεν ξέρω αν θα σου αρέσει σίγουρα, όμως αξίζει να το’χεις!! :wink:

Ναι, εχουμε εκφραστει με τον stargazer_adonis με τα καλυτερα λογια σ’ενα θεμα για τον Neil Young. :stuck_out_tongue: Εχω τα: After the gold rush, Rust never sleeps και Living with war. Καθως και μερικα mp3 ακομα. Ειναι εντυπωσιακο το πως αλλαζει στυλ σε καθε αλμπουμ.
Το Clarksdale πιστευω οτι θα μ’αρεσει, ειδικα αν εχει την ποικιλια του Mighty Rearranger. Παντως πρεπει να ειχε πατωσει εμπορικα.
Απο Queensryche θα σου συνιστουσα να βρεις το Live στο Tokyo το 84. Δε νομιζω να υπαρχει σε dvd, εγω προσπαθω να το κατεβασω απο το ιντερνετ αλλα μου εχει κολλησει σ’ενα σημειο. Εχει τραγουδια απο το EP και το Warning αλλα η αποδοση του συγκροτηματος και ειδικα του Tate ειναι εξωπραγματικη.

Επισης εχω αρκετες δισκογραφιες κατεβασμενες απο το ιντερνετ, πιανονται? :stuck_out_tongue:

Δεν αφήνεις τις συμβουλές ρε Cozy και να κάνεις καμια κριτική της προκοπής?Αναμένω στις 10/09 να ακούσω Dead Man! :wink:

βλaμενε led zeppeli… to ziggy δεν εκλεισε αλλα πηγε στο διπλα μαγαζι πιο μεγαλο για πιο ωραιες καταστασεις!!
Turin σε περιμενω ελα καμια μερα που θα παιζουμε κ κανα Live.

Έτσι πες και ανησύχησα…Για την ώρα είμαι κολλημένος στα Χανιά αλλά με το που ξεκλέψω κανα 5ήμερο και γυρίσω στα πάτρια θα περάσω.

egw apo Pink Floyd, Doors kai xwris idiaitero logo Uriah Heep.

Χαχαχαχα!!! Κουφάλα! :lol: :smiley:

[size=1]άσε ρε να χαρούμε όσο καλοκαίρι έμεινε…[/size]

Iron Maiden

19 CD
2 DVD
4 Tributes

Maiden

22 cd
2 single
3 DVD

Θα μετρήσω και επανέρχομαι

AC/DC φυσικά

Eπίσημες κυκλοφορίες CD: 32
Eπίσημες κυκλοφορίες LP: 16
CD single: 6
LP single: 2
Bootleg CD: 5
DVD επίσημα: 6
DVD bootleg: 2
VHS: 1
Kασσέτες: 7

Σύνολο: 77

νιρβάνα

αυθεντικά:
7 cd
1 συλλογή(With The Lights out)
6cd single

τα υπόλοιπα από ιντερνετ ή αντεγραμμένα
8 outcesticide(kobra records)
4 outcesticide (blue moon)
7bootlegs
4 dvd
δισκογραφίες από misfits,metallica,rem,placebo,opeth,offspring,black sabbath
----------------------emule sweet emule…-------------------------

Χαχα, μα γιατί το έχω κι εγώ σε κασετούλα? πώς την παλεύαμε τότε ρε…
Τότε βέβαια κάθε δίσκος και αγορά είχε άλλη γλύκα…

[quote=“TeenageIdol”]

Χαχα, μα γιατί το έχω κι εγώ σε κασετούλα? πώς την παλεύαμε τότε ρε…
Τότε βέβαια κάθε δίσκος και αγορά είχε άλλη γλύκα…[/quote]

xaxa egw exw kai to seventh son kai to killers se kasetoula :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:
tha mporousa na parw kai to x factor alla lew asto giati einai petamena lefta
kapoios pou na thn exei megalhterh?

8O 8O 8O

(thn syllogh apo kasetes maiden)

Από Nirvana (εννοείται)

4 cd
6cd single
6outcesticide(kobra records)
1outcesticide (blue moon)
2bootlegs
4 dvd

και
iron maiden(15 cd), metallica(όλη τη δισκογραφία), sonic youth(13) …