Περισσότεροι Δίσκοι

Pink floyd:31
Dream theater:36(mazi me bootleg fysika!)
Frank Zappa:35(elpizw na ta apokthsw ola kapoia stigmh)

Πρέπει να αναφέρω πως η δισκοθήκη του φίλου manimal είναι ένα πολιτισμικό σοκ. Τα βινύλια γενικότερα, αλλά και πιο συγκεκριμένα όσοι νομίζετε πως έχετε πολλά πράγματα από hard rock/aor κυρίως 80’s θα πάθετε κατάθλιψη…χεχε.

Εγώ είμαι ταπεινός σε αυτό το θέμα. Από Maiden είναι τα περισσότερα official και πρέπει να έχω καμια 40αρια cd, όλα τα dvd κλπ.

Από μη official, κάποια στογμή έχασα το μέτρημα στα bootlegs των Dream Theater που μάζευα, γιατί είχε χαθεί το νόημα. Κυκλοφορούν άπειρα στο διαδύκτιο και πέραν 5-6 πραγματικά αξιόλογων καλύτερα να αναλώνω το χρόνο σε άλλες κυκλοφορίες.

Kala o Manimal ta 'spase!
H dikia mou einai apo Scorpions ola ta albums kai ta official live albums as well, 3 dvd’s, kabosa best kati eidikes ekdoseis, ktl. ktl.

Ας κουφάνω πάλι κόσμο!Έχω 9 δίσκους BonJovi,3 σόλο δίσκους του JonBonJovi,2 σόλο δίσκους του RichieSambora,1 σόλο δίσκο του DavidBryan,1 best-of των BonJovi,1 Live BonJovi,3 bootlegs και μόλις 6 dvd BonJovi!!!Believe me!

Α ξέχασα και 9 singles BonJovi!!!

ΟΜΟΙΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΑΠΟ ΑΝΕΠΙΣΗΜΑ ΕΧΩ ΟΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΊ ΣΤΟ ΕΜΟΥΛΕ :smiley: :smiley: :smiley:

ΑΝ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΑΚΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΟΙΑΝΟΥ ΤΑ ΑΠΑΝΤΑ ΕΧΩ ΕΤΣΙ???:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΑΠΑΝΤΑ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΑΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΣΙΝΤΙ DVD ΒΙΒΛΙΑ ΑΦΙΣΕΣ ΤΑ ΑΠΑΝΤΑ

Σακης ειναι ο Bluezlick.
Εγω ειμαι αυτος ο οποιος θα παρει ολα τα ανεπισημα σου. :stuck_out_tongue: Δια της βιας.

Τι ψωνίστικο thread είναι αυτό!!:stuck_out_tongue:

Apo Dio exw oti exei grapsei me Elf, Rainbow, Sabbath, solo. Vevaia ta Elf einai mp3.

Αν είχες γνήσια τα Elf θα ήσουν τριγάματος, τώρα είσαι απλά γαμάτος!!! :smiley: :thumbup:

8elw na ta vrw kai afta gnhsia alla dystyxws den ta exw kataferei mexri stigmhs…:frowning:

Εχω ενα γνησιο, το ειχα πετυχει στο Μετροπολις.

Fuckk, egw mexri kai se pazari me metaxeirismena vynilia eixa 4a3ei, alla …

Αν εννοείς το ομώνυμο, όντως το είχαν καιρό τα Μετρόπολις απ’ όπου το πήρα κι εγώ.

Egw poy dystyxws menw xanthi kai den exei metropolis… alla prepei na eimai arxigantemis, afoy milame sto amsterdam se pazari me vinylia na exei ena karo pragma kai den petyxa tipota…:frowning:

Ναι, ναι, σωστά, κι εγώ από Μετρόπολις το είχα πάρει τότε. :slight_smile:

Πράγματι πολύ καλό θέμα.
Μετράνε μόνο επίσημες κυκλοφορίες ή και bootlegs/torrents;
Aν μετράνε μόνο επίσημα πρέπει να είναι ένα από Ozzy, Van Halen ή Queensryche όπου γίνεται ένας χαμός από Γιαπωνέζικα.
Αν είναι και τα torrents μέσα, σίγουρα Gov´t Mule

Νοιμιζω οτι το θεμα ειναι μονο για τα γνησια η κανω λαθος??

ναι, αρα δε σε παιρνει…:lol: :lol:

Το ξερω οτι δεν με περνει αλλα ο αλλος πριν ρωταγε αν μετρανε ta torrents και μπερδευτηκα!

Όταν λέω bootlegs/torrents δεν εννοώ πειρατεμένες επίσημες κυκλοφορίες και άλμπουμ, εννοώ ηχογραφήσεις συναυλιών που ποτέ δεν κυκλοφόρησαν επίσημα αλλά κυκλοφορούν ως torrents.
Για κάποια συγκροτήματα που επιτρέπουν την ηχογράφηση των συναυλιών τους, αυτά τα torrents είναι πολύ περισσότερα από τις επίσημες κυκλοφορίες