Παζάρια Δίσκων, Θεσσαλονίκη

Ανοίγω ένα τοπικ και για τα δυο για να μην κουράζω…

Πρώτο αυτή την κυριακή στο Residents Bar (Κλικ για χάρτη), αρχίζει στις 12 μεσημέρι μέχρι βράδυ…από ότι διάβασα θα υπάρχουν βινύλια με όλα τα είδη μουσικής (Classical, Jazz, Folk Country & Blues, Soul-Funk, World, Rock, Hip Hop, Electronic κ.α) ενώ θα υπάρχουν και προσφορές από 1 μόλις ευρώ…

Δεύτερο στις 25 Μάρτη στο μπάτε σκλύλοι στην Ολύμπου. Εδώ το event…στις 6 αρχίζει η φάση…Punk Rock Bar είναι οπότε και το υλικό αναμένεται ανάλογο…Υποθέτω…

Θα τιμήσουμε το παζάρι στους σκύλους :slight_smile: :slight_smile:

Επειδη πηγα στο residents να πω οτι ηταν απαραδεκτο. Νομιζω μονο ενα παλικαρι ηταν ιδιωτης και ολοι οι αλλοι μαγαζατορες που απλα μετεφεραν την πραματια τους.
Δυστυχως τα πραγματα ειναι δραματικα στην αγορα βινυλιου στη θεσσαλονικη. Οι τιμες στα μεταχειρισμενα ειναι σχεδον οι διπλασιες απο οτι πωλουνται στο discogs. Αντιθετα στην Αθηνα βρισκεις σχεδον τα παντα και τζαμπα.

Καλά και στο μπάτε σκύλοι μην νομίζεις… στην αρχή τουλάχιστον που πήγα εγώ ένας τυπάς ήταν μόνο που πουλούσε καμιά 100αριά κομμάτια δικά του… τουλάχιστον είχε ωραίους δίσκους και νορμάλ τιμές…

Ισχύει πάντως ότι η αγορά βινυλίου είναι για κλάματα εδώ πάνω… πέρα από 2-3 μαγαζιά που έχω βρει καλές τιμές όλα τα άλλα είναι πανάκριβα…

Ελπίζουμε σε κάποιο οργανωμένο παζάρι με ιδιώτες κάποια στιγμή…

Στο Residents ημουν και εγώ.
Ψώνισα 2 βινύλια από τον (παλιό, καλό μου) φίλο “Έλμερ” (ο ιδιώτης που λέτε, που ήταν και στους Σκύλους, η ζωντανή ιστορία της punk Θεσσαλονίκης), και έφυγα επιδεικτικά. Pandoras και Let them eat jellybeans σύνολο 18 ευρώ, μια χαρά .
Οι άλλοι 2 πωλητές ήταν μαγαζάτορες μεταχειρισμένων, με τιμές φαρμάκι. Ούτε καν κοίταξα τους δίσκους τους.
Ελπίζουμε κάποια στιγμή σε ένα παζάρι ιδιωτών, όπως είπατε και εσείς…

29 Απριλίου Metal Παζάρι στη Θεσσαλονίκη, στον Σύλλογο Excalibur.

Λεπτομέρειες προσεχώς :slight_smile:

Πάνω στο live των Psychotic Waltz;
Κρίμα,γιατί θα ήταν καλή φάση :stuck_out_tongue:

15:00 θα αρχίζει το παζάρι οπότε θα είμαστε εκεί λογικά!

Πολύ όμορφα νέα…επιτέλους να δούμε και ένα παζάρι της προκοπής…

Kατά πάσα πιθανότητα θα είμαι και εγώ εκεί αν και σπάνια πια αγοράζω metal

Και Rock θα υπάρχει και μάλιστα μπόλικο - μπόλικο :smiley:

Ελπιζω να πουλα κανενας και καμια κασετα!

[B]ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΧCALIBUR[/B]

ΠΑΖΑΡΙ ΔΙΣΚΩΝ - CD - ΚΑΣΣΕΤΩΝ - ΒΙΒΛΙΩΝ κτλ
Κυριακή 29 Απριλίου
3:00 με 7:00
Ορφανίδου 3 - Ανω Λαδάδικα - 8ος Όροφος

Enjoy !!! :D:D:D

[COLOR=“DeepSkyBlue”][B]http://www.youtube.com/watch?v=t6RiPCHlV-g&feature=youtu.be[/B][/COLOR]

.

Και trailer… Γουσταρω

Θα είμαστε εκεί…

Θα υπάρχουν και πωλητές από το φόρουμ…?

Αν και τα έξοδα είναι δυσβάσταχτα και με τη βενζίνη να σκίζει κώλους, θα δώσουμε παρών τουλάχιστον εγώ με Θεοδόση (Secret Port) :):):D:D

Προτιμηστε τρενο για να ανεβετε ρε παίδες! Απο το να ξοδεψτε 250ευρα για διοδία και βενζίνη, πάτε με τρένο! :smiley:

+διανυκτερεύσεις (2) + Φαγητά + Αγορές :):):slight_smile:

Δεν παίζει τραίνο με τα πράγματα που θέλουμε να φέρουμε. :slight_smile:

Νταξ δεν έχουμε παράπονο, κάνουμε τη βόλτα μας, τις τράμπες μας, βλέπουμε κι από κοντά κόσμο που συνήθως μιλάμε εξ αποστάσεως και γενικώς περνάμε καλά.

Εξάλλου η Θεσσαλονίκη είναι φοβερή πόλη αν ξέρεις που να πας

και το παζάρι είναι η αφορμή κι όχι η αιτία :):):slight_smile:

Αν δεν βαρεθω και κατεβω θα φερω μερικα cd και ενα βινυλιο για πουλημα

Nice !!!

[B]http://www.youtube.com/watch?v=t6RiPCHlV-g&feature=youtu.be[/B]

[COLOR=“White”].[/COLOR]