Μουσικές Μπουρδολογίες

μπορει

αλλα αυτο το βιντεακι δε το τιμαει

ε καλά δεν είναι και η καλύτερη εκτέλεση αλλά βγάλε τέτοια φωνή (του Γκίλμουρ λέω) στα 65 σου και μετά τα λέμε :wink:

Άραγες πόσα καλύτερα κομμάτια έχουν γραφτεί από το [I]Adagio Ma Non Troppo[/I] του Mingus; Οχτώμιση λεπτά αγνής τελειότητας.

Ο σεναριογραφος του Saw 1 στανταρ ειχε καβλωσει με εξωφυλλο του Prowler in the yard.

Άνετα!

Η αδημονια φτανει στο τελος της στις 30 αυγουστου οταν θα κυκλοφορησει ο νεος δισκος των Καναδων GORGUTS \m/ ‘‘colored sands’’ =D>

ΔΕΙΓΜΑ ‘‘forgotten arrows’’ :metal:

line-up:
Luc Lemay ? vocals, guitar
Kevin Hufnagel (Dysrhythmia) ? guitar
Colin Marston (Dysrhythmia/Behold… The Arctopus) ? bass guitar
John Longstreth ? drums

@Μαγμα …με το Death metal thread την ψάχνεις καθόλου???

θρεντ για ρεφραιν που μας πορωνουν εχουμε. θρεντ για ριφφς δεν εχουμε??? :? Ψαχνω ψαχνω και μονο αυτα τα δυο βρηκα που δεν ειναι και πολυ συγκεκριμενα…
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=555117&highlight=riff#post555117

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=9349&highlight=riff

αμα μπορει καποιος πρεσβυτερος να μου δειξει το δρομο προς το αναλογο θρεντ αν υπαρχει, αν δεν υπαρχει να φκιασουμε ενα βρε αδερφε…

Έχω κολλήσει εδώ και κάτι μέρες (ξανά). ΜΑ ΠΟΣΟ ΦΩΝΑΡΑ?!!

Σημερινή φωτογραφία από το μέρος που θα παίξουν σε λίγες ώρες ο Robert Plant με opening act τους Black Angels

Τι ομορφιές…

Απο τους καλύτερους χωρους στο Αμερικα οντως. Τρεχουν σαλια καθε φορα που βλεπεις φωτο

Το Greek είναι;

έντιτ
Τελικά όχι. Είναι το Red Rocks. Μοιάζουν κάπως πάντως.

Ακουγεται ηλιθιο, αλλα υπαρχουν μερικοι δισκοι που βλεποντας τον τιτλο τους νιωθεις “αναγκασμενος” να τους ακουσεις.

Καπως ετσι ενιωσα, εν πασει περιπτωσει, με τα [B]Hardcore Will Never Die, But You Will[/B] (Mogwai) και [B]Beach Goth[/B] (the Growlers) και δικαιωθηκα πανηγυρικα και στις δυο περιπτωσεις.

Φαντάζομαι τότε ότι το The Shape Of Punk To Come το έχεις ακούσει ήδη!

Οχι, ακομα, αλλα μπορω να ειμαι θετικα προκατειλημμενος. :stuck_out_tongue:

Βασικα, ξερω τα χιτακια και [B]αυτο[/B] …δεν ξερω αν πιανεται.

Απλα, η διαφορα με τις περιπτωσεις που αναφερω ειναι οτι οι Refused ηταν πανκ, την ιδια ωρα που οι Mogwai δε θα μπορουσαν να εχουν σχεση (ως δημιουργοι) με το hardcore και οι Growlers απλα επελεξαν εναν περιεργο συνδυασμο για να περιγραψουν (πολυ ευστοχα) τη μουσικη τους.

κορυφαίοι ήταν οι τίτλοι (και οι στίχοι) των Orchid.

Dance Tonight! Revolution Tomorrow!
Fashion Meets Passion
No, We Don’t Have Any More T-shirts
Let’s Commodify Sexuality

κλπ

Ποιούς απο τους δύο orchid λές; :stuck_out_tongue: Βασικά και οι δύο σκατά είναι

^
Α, είσαι κι άμπαλος εσύ.

Ντάξει για να είμαι ειλικρινής για τους doom Orchid έχω περισσότερη άποψη. Αλλά και οι hardcore Orchid, μια φορά που άκουσα ένα δίσκο τους κατά λάθος, νομίζοντας ότι είναι οι άλλοι (true story), μια χαρά μου φάνηκαν.

Πραγματικά σου αρέσουν οι doom orchid? Τους βρίσκω άπειρα μέτριους…δηλαδή όκ γράψτε κανα ριφ ρε παιδιά, αυτούσια ριφ sabbath πρέπει να βάζετε; :lol:

Κάποτε μ’ άρεσαν περισσότερο. Η αλήθεια είναι ότι χάνουν κάποιους πόντους με όλη αυτή την tribute φάση. Αλλά όχι και να τους λες σκατά!