Μέταλ μαγαζιά εκτός Αθήνας

Ωραίο το drum ναι. Μια φορά το χα πετύχει μόνο δυστυχώς…
Στην Αντίπαρο από Μάιο εώς και Σεπτέμβρη υπάρχει το Doors το οποίο ναι μεν δεν παίζει ΜΕΤΑΛ αλλά από ροκ πάει μια χαρά.
Στο Αίγιο υπάρχει το Mojo στο οποίο θα ακούσετε καλή ροκ μουσική αλλά και πάλι όχι μέταλ.

Εισαι σιγουρος για αυτο , εχεις παει ποτε ??? Γιατι τοσα χρονια που ειμαι Κιατο , ποτε μα ποτε δεν εχει βαλει metal … αντε το πολυ μεχρι Rolling Stones και κλασσικο ροκ 70-79 … και δεν εννοω Rainbow , Deep Purple κλπ κλπ…

Εισαι σιγουρος για αυτο , εχεις παει ποτε ??? Γιατι τοσα χρονια που ειμαι Κιατο , ποτε μα ποτε δεν εχει βαλει metal … αντε το πολυ μεχρι Rolling Stones και κλασσικο ροκ 70-79 … και δεν εννοω Rainbow , Deep Purple κλπ κλπ…[/quote]

Bασικά έμενα Βραχάτι παλιά οπότε όλο εκεί ήμουνα.(Σου μιλάω για περίοδο μέχρι 2000)Tότε έβαζε και λίγο metal,αλλά εντάξει γενικώς είναι πιο classic rock μαγαζί. 8).

Το Little wing στην Νέα Σμύρνη το θυμάται κανείς?Κάποτε ήταν το στέκι μου.(Καθότιν και κοντά στο σπίτι μου).Αυτό το μαγαζί ήταν φροντιστήριο a.o.r,hard rock και heavy metal.Mιλάμε έμαθα πολλά άγνωστα συγκροτήματα απο εκεί.R.I.P Little wing όπως και Renegade,Χωρίς ανάσα,Ηχόχρωμα.) 8)

Να προσθέσω και στη Λάρισα το Πορτοκάλι το οποίο τελευταία παίζει πολύ καλή μουσική όλου του φάσματος (από πανκ, βρεττανική σκηνή μέχρι progressive, power, και poser) και κλασσική ροκ.
Επίσης άκουσα για ακόμα ένα καινούργιο ονόματι Vertigo, πάλι στη Λάρισα, αλλά δεν έχω πάει οπότε δε μπορώ να εκφέρω γνώμη.
Στη Ξάνθη πάλι, υπάρχει το Καταφύγιο στο οποίο δεν έχω πάει αλλά παίζει μουσική ξάδερφος οπότε εμπιστεύομαι τα γούστα του.
Αυτά για τώρα.

Oχι δεν παίζει metal… :lol: :lol:

Ξέχασες το Kingston που έχει και live

Μεσολόγγι, υπάρχει τίποτα?? Γιατι πηγαινοέρχομαι και δεν έχω δει κατι…

Η λέξη Heavy Metal είναι άγνωστη στο Μεσολόγγι… :lol: Στο Αγρίνιο είχε παλιότερα ένα καλό rock club το Dewars αν θυμάμαι καλά όπου γινόντουσαν και live…Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα…

στο Αγρινιο υπαρχει πολυ μεταλ
στο Μεσολογγι υπηρχε ενα καλο μαγαζακι αλλα εκλεισε…ολο και κατι θα παιζει, δεν μπορει!!!

Ξέχασες το Kingston που έχει και live
[/quote]

εκλεισε αν δεν κανω λαθος…

[quote=“bluezlick”]

Ξέχασες το Kingston που έχει και live[/quote]

εκλεισε αν δεν κανω λαθος…[/quote]

ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ???

Λοιπον Χαλκιδα εχουμε…:

Εncantado: Κλασσικο ροκ παιζει,κανα παρτακι που κ που,μικρο κ συμπαθητικο…εγω εδω κ 1 χρονο εκει τη βγαζω…ωστοσο εχω αρχισει να το ψιλοβαριεμαι γιατι παιζει ολο τα ιδια τραγουδια τωρα τελευταια…

Forum:Πανω κατω τα ιδια πραγματα,μονο που εδω θα παιξει κ κατι διαφορετικο,λιγο πιο metal,λιγο πιο alternative…

Velvet:Εδω τα πραγματα ειναι λιγο διαφορετικα…Αλλες φορες ειναι ολα τα λεφτα απο αποψη μουσικης κ κοσμου κ αλλες φορες χαλια…αλλα οταν ειναι καλα ειναι τρομερα καλα κ ενα υπερ σε σχεση με τα αλλα 2 ειναι οτι καλυπτει μεγαλυτερο φασμα μουσικης,με αποτελεσμα να μην παιζει ολο τα ιδια(οπως το encantado).

                                  ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ(ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΚΛΕΙΣΕ...)


                                             [b]ΑΙΓΛΗ[/b]

Το πρωτο κ καλυτερο μεταλλαδικο της χαλκιδας κ επισης το πρωτο μαγαζι που ηπια μαυρη μπυρα(ειχε την καλυτερη βαρελισια μαλιστα),ηρθα σε επαφη με ροκ ακροατηριο κ ηθελα να μεινω εκει κ να μη γυρισω ποτε σπιτι…Οποιο χαλκιδεο ρωτησετε για αυτο το μαγαζι θα βαλει τα κλαμματα κ να φανταστειτε οτι λογω ηλικιας εγω δεν το προλαβα στα καλυτερα του κ γενικοτερα δεν το προλαβα για πολυ…

Στο ρεθυμνο εχουμε το extreme, το οποιο συνηθως παιζει παλο ροκ, και καμια φορά αλτερνατιβ και πανκ…
Ομως εχει και μεταλ παρτυ καθε 2η βδομαδα…πολυ καλο, ειδικα η ατμοσφαιρα…ειναι σαν να μπαινεις σε ενα πργματικο τουνελ…

ειναι και το captain hook στη ρόδο. πολυ καλο metaladiko…

α, by the way, αυτο ειναι το 1ο μου post…

Εγω μιας και ειμαι απο τρικαλα να πω οτι εκτος απο το τσιλι το οποιο ειναι το στεκι μου εχει ανοιξει ενα καινουριο πολυ καλο μαγαζι το rising. Αν και ειναι λιγο μικρο παιζει πολυ καλη μουσικη απο ολα τα ειδη του μεταλ… Επισης υπαρχουν καποια ροκαδικα αλλα δεν λενε κ πολλα…:? Κατα τ’αλλα δεν εχει και πολλα πραγματα…

γεια χαρα παιδια !!
λοιπον στα σερρας 2 μαγαζια εχει ολο κι ολο για μεταλλα, το cuervo(πολυ μικρο) και το razor(μεγαλυτερο αλλα μη φανταστειτε και τιποτα το πελωριο)
αυτα

kalutera magazia sti 8essaloniki gia metal: Rock bottom,harley(ekleise),dizzy dolls kai fusika to upertato CULT!!! apo rock the best is Carpe diem,an kai vazei kai vlakeies merikes wres,analogws poios einai sto bar. Na min xehasw kai tin 8ruliki tsexiki mpuraria stin Anw Toumpa. auta apo mena

Εκλεισε το Harley?
Για ροκ παντως ειναι πολυ καλο και το Ziggy αν και δε μ’αρεσει σαν χωρος.

για αυτο δεν ερχεσε ρε τρομπα…:stuck_out_tongue:

Λάρισα έχουμε το Zodiac(κλασικό στέκι Σαββάτου),Stones και το Black Rose για μπαρ.
Για καφέ έχουμε το Heart rock.Όλα παίζουν metal ανεξαιρέτως.Ακούγεται ότι θα ανοίξει και άλλο μπαρ…