Εκλογές 2012 Β' Γύρος

Σκέψου πως μερικοί λένε: “Εντάξει οι ιδεές του δεν μου αρέσουν αλλά είναι έξυπνος” ναι έξυπνος είναι… και εσύ που το λες ηλίθιος

Εγώ δηλαδή που ακούω Bad Religion αλλά δεν είμαι αναρχικός, θα πρέπει να σταματήσω να ακούω? Προτιμώ να μην μπλέκω την μουσική με την πολιτική.

Οι εκλόγες παίζονται και στο στοίχημα να φανταστω ε; …

'Οχι ρε άλλο εννούσα. Απλά αν δηλώνεις “Δεξιος” ή “Χρυσαυγήτης” και ακους Rock και όποιο παρακλάδι της θα τρίζουν τα κόκκαλα των δημιουργών της έχω άδικο;

Υπάρχουν και ακροδεξιές black metal μπάντες αλλά γενικά μέσα στο ροκ υπάρχουν αρκετοί “συντηρητικοί” καλλιτέχνες, οπότε θα έλεγα ότι είσαι λίγο υπερβολικός. Ο καθένας όπως το βλέπει όμως…

Να στο θέσω με παράδειγμα πιστεύεις ότι η punk είχε ως σκοπό απλά να βγάλει μουσική για να την ακούει όλος ο κόσμος και να πουλήσουν δίσκους? Δεν ευελπιστούσε σε κάποιου είδους επανάσταση?

Μιας και γίνεται συζήτηση περί μουσικής και πολιτικής πραγματικά πεθαίνω να μάθω αν υπάρχει δεξιός που να έχει στην κατοχή του το τελευταίο live των kreator

[SPOILER][/SPOILER]

Δυστυχώς δεν ζούσα στα 70s για να μπορώ να το επιβεβαιώσω, θεωρώ όμως πως όντως το punk είχε και πολιτικές διαστάσεις στο ξεκίνημα του.

Δηλαδή το άμα σου κόβει η όχι κρίνεται μόνο άπο τις αντιλήψεις σου.Άμα αυτές δεν αρέσουν σε κάποιον τοτέ είσαι χαζός; Αυτό λόγου χάρη το λεεί ένας δεξιός για έναν αριστερό και αντιστρόφως.Δεν βγαίνει άκρη έτσι όμως …

Εντάξι απλά οι καινοτόμοι μουσικοί, οι αληθηνοί δηλαδή καλλιτέχνες δεν είναι απλά στη μουσική προοδευτικοί αλλά και στη σκέψη, εξάλλου όλοι άνθρωποι είμαστε, αυτός που είναι συντηριτικός το ένα δευτερόλεπτο το άλλο μπορεί να είναι προοδευτικός, απλά οι συντηριτικοί καλλιτέχνες που ανέφερες μάλλον θα είναι συντηριτικοί και στη μουσική τους επομένως δεν θα παράγουν ελεύθερη μουσική πράγμα αντιφατικό στο πνεύμα της Rock και της τέχνης γενικότερα που είναι ελεύθερος τρόπος έκφρασης.

Πλάκα έκανα, πρόφανως δεν υπάρχουν χαζοί και έξυπνοι και αυτο είναι τουλαχιστον φασιστικό, εξάλλου ποιος είναι ο Μεγα-έξυπνος που θα το κρίνει αυτό? Και ναι αν κάποιου οι απόψεις απειλούν την ανθρώπινη ελευθερία όπως είναι οι απόψεις του φασισμού οφείλω να του εξηγήσω κάποια πράγματα, και αν σίγουρα δεν είναι χαζός τότε απερίσκεπτος είναι κατά πάσα πιθανότητα διότι οι απόψεις του οφείλονται σε ελλειπή βιώματα και στην προπαγάνδα.

Αυτο που μπολντάρω συν ότι κάποιος μπορεί να είναι συντηρητικός σε κάποιον τομέα αλλά σε κάποιον άλλον να είναι προοδευτικός.

Ε μα ναι! Γιατί δεν έχεις δει αριστερούς φασίστες? Η “πολιτική ιδεολόγια” είναι άλλη μία κατηγορία που ως σκοπό έχει τον διαχωρισμό των ανθρώπων δεν είναι ολοφάνερο? Δεν μου λες αν συνεργάζονταν όλοι οι άνθρωποι για το κοινό καλό από που θα έβγαιναν τα λεφτά?

:blink:
Έχουμε ξεφύγει λίγο;

νομιζω ειρωνικα το πε:-s

Ρε και καλα ειρωνικα το λεει… Γιατι ειναι δεξιοι οι Carcass?

Πείτε μου τώρα από όλους αυτούς που βλέπετε να μαλόνουν καθημερίνα για εμάς στις εκπομπές και που οδύρονται για την τύχη μας, ποιος από αυτούς θα εργαζόταν για του ανθρώπους οικειοθελώς?

Σαμαράς φορ πράιμ μίνιστερ
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8lkW0elQUCg

[SPOILER]Συνεχίστε[/SPOILER]

Ε ντάξει τότε ρε παιδιά. Απλά έχασα το σαρκασμό.

Είπα κι εγώ, να υπήρχε λέει άνθρωπος που θεωρεί τους Dead Kennedys φασίστες;

Θα πω λοιπόν αυτό και δεν θα ξαναενοχλήσω: Ωραία επιχείρηση οι εκλόγες στην οποία εμείς είμαστε τα εμπορεύματα, όλα κάποτε ήταν αληθίνα μόνο που όταν εμπλέκονται τα χρήματα τα κάνουν τόσο ψεύτικα όσο και τα 500 ευρώ που αντιπροσοπεύει ένα κωλόχαρτο.
Υ.Γ. O jeff walker συμμετέχει σε καταλήψεις της περιοχής του και οι Dead Kennedys έχουν τραγούδι Nazi punks fuck off!