Εκλογές 2012 Β' Γύρος

Λοιπόν, επειδή πάμε πιθανότατα για πρωτιά νδ, θέλω να δω σε 2-3 μήνες που θα έχει τελειώσει η προεκλογική περίοδος χάριτος και βγούνε τα μέτρα τι θα κάνουν το 35% των ζώων που θα τους ψηφίσουν, και τους μεν και τους δε.

Θέλω να τους δω να κλαίνε. Δεν έχουμε και πολλά ακόμα να περιμένουμε.

Ούτε κιχ να μην βγάλουνε τα ΖΩΑ…το καλό που τους θέλω!

[I][I][U]Μην παίρνετε ναρκωτικά, δεν φτάνουν για όλους[/U][/I][/I]

The sign of the wolf \m/

αχεμ…

Στο χειμωνιάτικο λαιβ των [B]entombed[/B] ανάμεσα στους γνωστούς (όχι απαραιτήτα φίλους…οκ?)ήταν πυροβολημένοι ακροδεξιοί, αναρχικοί, ΚΚΕδες, ΣΥΡΙΖικοί και 2 (θυμάμαι) ΔΑΠίτες…
Την επόμενη στους [B]Septic Flesh[/B] στο ΦΑΖ, είδα (σχεδόν)τους ανωτέρω, παρόντες στο λαιβ…
:roll:Μήνες αργότερα στο αθηναϊκό λαιβ των [B]Integrity[/B] (όπως βέβαια και εκείνο με [I]Rotten Sound [/I]στο σέβεν) εντόπισα φοιτητές προσκείμενους σε ΔΑΠ,ΠΑΣΠ, Α.Ε.Ε.Κ., ΕΕΚ, αναρχοαυτόνομοι, ελευθεριακούς κομμουνιστές κοκ. .Ψιλή κουβέντα έκανα με μερικούς από δαυτούς. Ήρθαν χαλαροί-χαλαροί στο λαιβ…
Με εκείνο των [B]Terror[/B], που κάμποσοι οικείοι μου έκραξαν πως μαζεύει πολύ φασισταριό ([I]λόγω…μουσικοκοινωνικών προκαταλήψεων του τύπου hardcore μουσική <=>άκρα δεξιά/ ρατσιστές/ ΚΚΚ [/I]) και καλά, είδα πάλι γνωστούς μου φοιτητές οργανωμένους σε (σχεδόν) όλο το πολιτικό φάσμα [I](από άκρα δεξιά έως αναρχοαυτόνομους/ακροαριστερούς)[/I]…

Συνεπώς, μετά των ανωτέρω, ουδώλως κατάλαβα που το πήγαινε το σχόλιο του Λάζαρου με το πολύ συμπάθειο. [I]Μάλλον αστοχίες…[/I]:-k

Εδω ημουν εγω εκει:lol:

Τι γύρευες χίπι στους deathμεταλλάδες;; :stuck_out_tongue:

…ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ το γεγονός πως το εν λόγω παράδειγμα που ανάφερα, είναι ενδεικτικό: ΚΑΝΕΙΣ δεν νιώθει να απειλείται από πολιτικούς αντίπαλους σε μεταλ/ροκ λαιβ ([I]πλήν ελάχιστων εξαιρέσεων, ίσως[/I]). Και σε λαιβ πάμε να περάσουμε καλά [I](και να ξεκαυλώσουμε)[/I] και όχι να μετατρέψουμε ένα μαγαζί σε πεδίο πολιτικοιδεολογικών αντιπαραθέσεων! Έτσι και στο φόρουμ του [B]rockin’[/B] : γουστάρω να βρίσκω αυτούς με τους οποίους έχω I[/I] κοινά ενδιαφέροντα και όχι να μπλέκομαι σε στείρες αντιπαραθέσεις ([I]αν θέλω, βρίσκω άλλα φόρουμ γι αυτό[/I])…

Φοβάμαι ότι θα βγει ο ΣΥΡΙΖΑ και μετά θα έχουμε εσωκομματικούς τριγμούς μεταξύ ορθόδοξων και LaVeyικών. Στο τέλος θα αποσχιστεί και ο Στρατούλης σε στυλ “Δημοκρατικό Αριστερό Μονοπάτι” και θα γίνουμε μπουρδέλο.

edit: διαφωνώ εν μέρει με τον από πάνω. Είτε μας αρέσει είτε όχι, τα πάντα είναι πολιτική. Το αν -ελπίζω, συνειδητά- επιλέγουμε να το αγνοούμε (κι εγώ μαζί) σε ένα λάιβ, ή ένα γήπεδο, ή ή ή, είναι μεν δεκτό, αλλά ταυτόχρονα επικίνδυνο να μας οδηγήσει στο να ανεχτούμε/αποδεχτούμε το φασίστα δίπλα μας. Έτσι και το οποιοδήποτε forum: καμία αντιπαράθεση δεν είναι στείρα.

Το πρόβλημα της χώρας ξεκίνησε ως δημοσιονομικό και αυτό είναι πέρα από κάθε αμφισβήτηση. Το αν οι κυβερνήσεις μας αντί να το λύσουν δυσαρεστώντας την πελατεία τους κατάφεραν να το κάνουν πρόβλημα βαθύτατης ύφεσης, έλλειψης ρευστότητας και αποπληθωριστικής απαξίωσης στο σύνολο της οικονομίας δεν αλλάζει το πρόβλημα που υπάρχει εκεί.
Επειδή ακριβώς ο κουβάς με το μέλι ελέγχεται δύσκολα, εγώ λέω πως πρέπει να μικρύνει, και για να ελέγχεται πιό εύκολα και για να είναι λιγότερο ελκυστικός σε όσους ψάχνουν να βάλουν κάπου το χέρι τους.

Το “διώξτε τους όλους” δεν είναι μέρος της ιδεολογίας μου. Μέρος της ιδεολογίας μου είναι η περιορισμένη κυβέρνηση και το μικρό κράτος. Το “διώξτε τους όλους” είναι τακτική αποφασιστικής αντιμετώπισης ενός προβλήματος που εδώ και χρόνια γαγγραινιάζει ολόκληρη την κοινωνία και ως τώρα έχει αντιμετωπιστεί μόνο με ευχολόγια και υποσχέσεις για “αξιολόγηση” κλπ. Όποιος δεν θέλει να ζυμώσει…

H κοτσάνα της βδομάδας (τίποτα προσωπικό φίλε). Ως γνωστόν αν κάποιος είναι αριστερός, [B][U]απαγορεύεται διά ροπάλου [/U][/B]να ακούει Burzum ή Ted Nugent. Βασικά οι αριστεροί πρέπει να ακούνε οπωσδήποτε πανκ ή Παππουκωνσταντίνου. :lol:
Η μουσική δεν κοιτάει ιδεολογίες, η μουσική ενώνει τους ανθρώπους. Τα κολλημένα μυαλά τους χωρίζουν.

Όπως καταλαβαίνεις, υπάρχει μια διαφορά ανάμεσα σε σχήματα με πολιτικό στίχο και κλίμα στη μουσική τους, και σε άλλα που απλά έχουν γίνει γνωστές απόψεις των μελών τους.

Τίποτα στραβό με έναν αριστερό να ακούει το Hvis Lyset Tar Oss - αν αντί για αυτό όμως ακούει NS Blackmetal, δε βρίσκεις κάποιο πρόβλημα; Τίποτα στραβό με έναν φασίστα να ακούει Minor Threat, αλλά Dead Kennedys του απαγορεύω εγώ προσωπικά να ακούει, με το συμπάθειο κιόλας.

Ωραία! Κορόιδεψε τον αριστερό που θα ακούσει NSBM, και φυσικά αν αντιληφθείς κάποιον ακροδεξιό να ακούει Dead Kennedys, να πας να τον αρχίσεις στις φάπες. Γιατί δεν είναι αρκετά αστείο και άσκοπο να δέρνονται στα γήπεδα επειδή φοράνε διαφορετικά χρώματα, πρέπει να βρούμε κι άλλες αφορμές.

Μην το γελάς, πριν 25 χρόνια στην Ελλάδα έπεφτε ξύλο και για “μουσικές διαφορές”! #-o:lol:

Βγαίνει και νέο Manowar, ώρα να θυμηθούμε τα παλιά!

Οι διεθνείς χτες μας έδειξαν τον δρόμο.Μένουμε euro.Και δεν αφήνουμε μια χούφτα μπαχαλάκηδες,δημοσίους υπαλλήλους κα μεταμορφωμένους πασόκους να μας οδηγήσουν όπως μας υπόσχονται στην δραχμή και κατ επέκταση στην απόλυτη εξαθλίωση.Μα πάνω από όλα λέμε και όχι στον Αμερικάνο που με όχημα το νεο-ταξικό του κόμμα προσπαθεί να διαλύσει την Ευρώπη προς χάρη του δολαρίου μέσω επικείμενης χρεοκοπίας της χώρας.
Υ.Γ. Αν η χρυσή αυγή είναι τρίτο κόμμα όπως ακούγεται με ποσοστά άνω του 10% τότε όσοι λέγαν ότι τα ποσοστά των πρώτων εκλογών ήταν πλασματικά λόγω άγνοιας του κόσμου θα ψάχνουν για κάποια νέα δικαιολογία.Και ο Τσίπρας θα στείλει πολλά λουλουδια στον Μιχαλολιάκο αφού θα τον έχει βοηθήσει να γίνει πρωθυπουργός κόβοντας ψήφους από Νδ.

Καλό βόλι και το κεφάλι ψηλά.

Μακριά το πας. Και στα τέλη των 90s υπήρχε αυτό.

Ναι αλλά όχι με την υπέροχη γραφικότητα των 80’ς μεταλλάδων-πάνκηδων.8)

Xεχε κάθε εποχή έχει και τα δικά της!

Ωραίες εποχές με πετροπόλεμο στη Ναυαρίνου των τριών στρατοπέδων (πάνκιδες θρασάδες κι έτσι φάση)…:stuck_out_tongue: