Προβληματικος ενισχυτης?

Εχω εναν Line6 SpiderII 30αρι. Δεν τον ειχα σπιτι για πολυ καιρο και εχουν περασει διαφοροι απο πανω του.
Το προβλημα (μου φαινεται) να εχει σχεση με το master knob.
Ανεβαζοντας ενταση απο το master ο ενισχυτης κανει περιεργους θορυβους, χανει σε ενταση ή αυξανει πολυ αποτομα, κοβεται το σημα κλπ. Υπαρχουν σημεια στα οποια ‘‘ισορροπει’’ και παιζεις μια χαρα με σωστη ενταση και ηχο αλλα μεχρι να φτασεις εκει ο ενισχυτης τρελενεται…
Επισης σβηνωντας τον κανει ενα εντονο τσακ. Παντα το εκανε αλλα τοσο δυνατο μονο οταν αφηνες το master σε μεγαλες εντασεις ενω τωρα το κανει και με το master κλειστο…
Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει? Ξερει κανεις που θα ειναι καλο να απευθυνθω για service? Νομιζω ο νακας ειναι επισημος αντιπροσωπος, να το παω προς τα εκει μια βολτα ή να απευθυνθω σε κανεναν ηλεκτρονικο εδω γυρω?

Το πιθανοτερο ετσι πως τα λες ειναι να εχει σκονη.

α

που μενεις?

Αθηνα μενω κολωνο, γιατι? Οποτε επισκεψη στον ηλεκτρονικο της γειτονιας προτεινεις?

Πάνε σε κάποιον που να ασχολείται με ενισχυτές και είναι αξιόπιστος…

Ένα καθαρισματάκι θέλουν τα pots του ενισχυτή λογικά :slight_smile:

εχεις να προτεινεις καποιον προς κεντρο κλπ?

γτ τωρα που ξερω οτι μενεις Αθηνα ,δε θα κανω τον κοπο να σου πω για εναν που ξερω Θεσσαλονικη.

καποιος που ασχολειται με επισκευες στερεοφωνικων θα ειναι οκ?

αν ειναι σκονη μαλλον ναι,αλλα αν ειναι κατι αλλο δε ξερω αν θα μπορεσει να το αναγνωρισει…

δες και στο noiz αν ξερει καποιος κανα μαστορα για αυτα.

Ξέρω κάποιον που επισκευάζει ενισχυτές και κιθάρες με πολύ καλές τιμές από Γαλάτσι αν ενδιαφέρεσαι.

για πες λεπτομεριες (και σε πμ δεν εχω θεμα)