Η μάχη των τιτάνων

Και για 13 και για 20 μεσα. Γενικα οσο πιο τελη Σεπτεμβρη τοσο το καλυτερο, αλλα και 13 μου κανει αν ψηθειτε ολοι σας.

Οσον αφορα την τοποθεσια, παω οπου μου πειτε και για οποιον ζοριζεται με μεταφορα βαζω αμαξι απο δυτικα προαστια.

για 20/09 ισως να μπορω οντως κι εγω. το κοιταζω.

Ωραία, μιλάμε για 20/9 λοιπόν να βολευτούμε όλοι

Έχουμε

@martian
@Lupin
@dude
@pantelis79
@Keeper21 (θέλω να πιστεύω)
@nnnkkk

και πιθανούς
@samis

όποιος άλλος ψήνει έχει καιρό να μιλήσει, οι 2 πιθανοί μόνο να το σιγουρέψουν αν είναι για να τους υπολογίζω και να ξέρω πόσους έξτρα θα χρειαστούμε - αν χρειαστούμε

Θα κοιτάξω όταν είναι η ώρα για Club Πολύδροσο που είναι ωραίο 5χ5 τίμιο δίπλα σε Λάκη, απογευματάκι 18.00 ή 19.00 (αυτός δίνει το γήπεδο μιάμιση ώρα αντί μια, ίδια τιμή με τα άλλα και όσο παίξεις) - θα κοίταζα και Λάκη αλλά ίσως να είμαστε permanent ban από εκεί και αν δουν τις φάτσες του Samis με τον Dude ή ακόμα χειρότερα εμένα, να μας πάρουν με τις πέτρες :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

υγ. @pantelis79 θέλω να πιστεύω ότι δεν είσαι στο 7χ7 του Λάκη για πάνω από 5 χρόνια, γιατί τότε ίσως πλακωθούμε και με εσένα όταν έρθουμε face to face :stuck_out_tongue:
υγ2. κοίτα το καλά @samis ε, κοίτα το πολύ καλά μη σου ξεφύγει τίποτα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

1 Like

Με ποιον έχετε πλακωθεί εκεί :joy:; Παίζατε σε κάποιο πρωτάθλημα;

χμμ… ΜΕ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΟΜΑΔΕΣ??? :stuck_out_tongue:

παίζαμε παλιά, κάνα 5άρι χρόνια πριν τουλάχιστον μέχρι που αποχωρήσαμε πανηγυρικά με γραπτή επιστολή διαμαρτυρίας (!) στον Λάκη τον ίδιο :stuck_out_tongue:
Σπουδαία σκηνικά… θυμάμαι από ομάδες Gunners, Spirulinia, Old Boys, Apollon Galatsiou, Titans, Termites, Fterota, SF United, Friends, όμιλος Πέμπτης νομίζω, σε εκλιπαρώ πες μου ότι δεν παίζεις με κανέναν από αυτούς :stuck_out_tongue: (οκ δεν πλακωθήκαμε με όλους αλλά με τουλάχιστον με 4-5 από τους παραπάνω :stuck_out_tongue: )

Βσκ είχαμε χοντρό θέμα με τους ρεφ, που ήταν ή ένας μπάρμπας μεθύστακας -literally έζεχνε ξύδια- ή ένα μαλακισμένο ξανθό που το έπαιζε ιστορία και είχε πολύ άσχημη συμπεριφορά όποτε ήθελες να του πείς κάτι… και οι δύο σφύριζαν όποτε το θυμόντουσαν και δεν μιλούσαν με κάποιον φίλο τους εκτός γηπέδου ή δεν έπαιζαν με το κινητό, ενώ σε συνδιασμό με το ότι κάποιοι από τους από πάνω παίζαν ξεκάθαρα αντιαθλητικά και σαν τράγοι -ο φίλος dude έχει αποκομήσει από εκεί επικό σημάδι με τάπες σε καλάμι, ενώ φορούσε και καλαμίδες-, προέκυπταν συνέχεια επικοί καυγάδες -έχουν πέσει και ψιλές δηλαδή-…

Δεν παίζω με κανέναν από αυτούς, δεν παίζω σε πρωτάθλημα ρε, εμείς παίζουμε πάντα οι ίδιοι, την ίδια μέρα, την ίδια ώρα. Σιγά μην πάω να παίξω πρωτάθλημα με το κάθε γίδι :joy:, εμείς την πλάκα μας θέλουμε να κάνουμε. Ούτε διαιτητή έχουμε. Αυτό βέβαια δε μας αποτρέπει από το να πλακωνόμαστε :stuck_out_tongue:, αλλά τα ταραχοποιά στοιχεία απομακρύνονται :stuck_out_tongue:.

1 Like

@Lupin ρε συ εχω πει 2-3 φορές θα ερθω, γιατί στους πιθανούς? Και εδω πάγκο?

2 Likes

την καλύτερη δουλειά κάνετε, εμείς δυστυχώς δεν ήμασταν τόσοι πολλοί για οικογενειακά ματς -αυτό ήταν το αρχικό πλάνο- και τελικά βρεθήκαμε γύρω στα 10 άτομα, οπότε είπαμε πρωτάθλημα για να παίζουμε σταθερά… αλλά στου Λάκη το μετανιώσαμε, ήταν τραγικό πρωτάθλημα… σε ότι άλλα έχουμε παίξει, αν εξαιρέσεις λίγες μικροπεριπτώσεις -και αναμενόμενες δηλαδή-, είναι πολύ smooth τα πράγματα και γίνονται και ωραία ματς και το φχαριστιόμαστε

Αλλά ναι, αν είστε παρέα με αρκετά άτομα και βγαίνει, 110% καλύτερα μεταξύ σας παρά πρωτάθλημα

(και αν στου Λάκη ήταν αυτά τα χάλια, έπαιζα ένα φεγγάρι και Πειραιά/Νίκαια κτλ σε άλλη ομάδα, τα σκηνικά εκεί κάναν τον Λάκη και τον κάθε Λάκη να φαντάζει νηπιαγωγείο)

υγ @nnnkkk sorry manmu, τώρα διάβασα καλύτερα ότι πάνω έγραψες ότι είσαι μέσα, πήγε το μάτι μου στο ξεβόλεμα αυτόματα και έμεινε εκεί, my bad, έριξα edit

2 Likes

χεχε, τώρα εσύ μιλάς για τη γειτονιά μου κυριολεκτικά. το κλαμπ πολύδροσο το έχει φίλος αδερφικός, ο αλέξης, και υπ’ όψιν μεταλλάς (από τους τύπους που με προμήθευαν κασέτες και με έμπασαν στο μεταλ)

εντιτ. ρε παιδιά, ωραία φάση το 5χ5 και θα δήλωνα και γω, αλλά ξέρω γω, είσαστε σίγουροι πως θα επιτρέπονται οι αθλητικές δραστηριότητες στενής επαφής; στην εποχή της κορώνας ζούμε

Μέσα εγώ για έναρξη στις 18:00, γιατί βραδάκι έχω κανονίσει.

2 Likes

@jonkyr παιξε μπαλιτσα

2 Likes

Ωνασου…

Λοιπόν, σαν ιδέα μου αρέσει. Σαν ημερομηνία (20/9) επίσης μου αρέσει. Αυτά που με ζορίζουν είναι α) ότι το Σάββατο 19/9 έχω αγώνα πλέι οφ για το πρωτάθλημα όπου παίζω (11χ11) β) ότι ξενερώνω απίστευτα στα 5χ5, αλλά αντιλαμβάνομαι ότι είναι απίθανο να μαζευτούν 20-22 άγνωστοι μαντραχαλοι για να παίξουν π.χ. 8χ8 και γ) ότι δεν ξέρω αν πέσει παντόφλα εξαιτίας του “επιβαρυμένου αθλητικού προγράμματος”. Πρέπει να τσεκάρω μήπως δουλεύει…

Σε πρώτη φάση λέω “είμαι μέσα”, αλλά με opt-out option. Εγκαίρως εννοείται, όχι την τελευταία στιγμή. Κανονίστε να μην μαζευτούμε 7 τερματοφύλακες, μόνο δεξί μπακ ή σέντερ μπακ μπορώ να παίξω (εκτός από τέρμα). Κι όχι με πολύ μεγάλη επιτυχία…

Θα παρακολουθώ το νήμα και θα επιστρέψω με νέα. Θενκς @pantelis79.

2 Likes

Τα δύο σέντσια μου:

α) Χαλαρά θα παίξουμε. Κι εγώ παίζω 19/9 σε 7x7, κουρασμένος θα είμαι, δεν πειράζει.
β) Αν μαζευτούμε 14, πάμε σε 7x7. Είναι πολύ καλύτερα, αλλά το θέμα είναι να μαζευτεί ο κόσμος.
γ) Αν δε δουλεύει, φτιάξε ένα γαλακτομπούρεκο κι άστο να υπάρχει στο σπίτι. Θα βοηθήσει!

Με τις θέσεις θα τα βρούμε.

1 Like

Ωραία, μια χαρά μαζευόμαστε σιγά σιγά… μέχρι νεωτέρας, οι ψημένοι ήμαστε οι παρακάτω

@dude
@Lupin
@pantelis79
@nnnkkk
@jonkyr
@Keeper21
@martian

πιθανολογώ @samis

και ας δούμε… i summon thy @original1924 :stuck_out_tongue:

Nτάξ, ήμαστε 7άδα ήδη και πάμε και παραπάνω… μπορούμε να το πουσάρουμε αν θέλετε με έξτρας -να πει ο καθένας αν πχ μπορεί να φέρει όποιον μπορεί- και να βγεί ένα ωραίο 7χ7, αλλιώς να το πουσάρουμε με λιγότερα άτομα για να βγεί ένα πιο αμιγώς φορουμικό :stuck_out_tongue: 5χ5 ή 6χ6

1 Like

Εννοείται είμαι μέσα @Lupin για μπάλα αλά Roy Keane… :stuck_out_tongue::stuck_out_tongue: Ξέρεις εσύ

1 Like

8άδα, καλά πάμε λοιπόν

Επιστρέφω αύριο αργά, ξαναφεύγω μετά τη μπάλα.
Μην έρθει κανένας με 6ταπα. Thanks.

4 Likes

Με σιδερενιες ταπες τα δικα μου… Τις παλιες, τις ορθοδοξες του '80.

Σορι guys, δεν παιζει παντοφλα αλλα παιζει πιθανοτητα για δουλεια (ναι, Κυριακατικη) και θα σας πω σιγουρα αύριο ή την Πέμπτη.

2 Likes

Μας πιάνουν τα νέα μέτρα σε τίποτα ή παίζουμε κανονικά?

Δε μας πιανουν ακομα. @Lupin πρεπει να κανουμε κουμαντο για το ποσους ακομα πρεπει να βρουμε.