Πρόβλημα

ΜΠΕΡΔΡΥΤΗΚΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ… ΕΓΩ ΠΟΥΜΕ ΨΑΡΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ…? ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑ… :lol:

με τον νέο server, μου παρουσιάζεται ένα προβληματάκι και δε ξέρω αν το αντιμετωπίζουν και άλλοι.

Πολλές φορές, οι σελίδες δεν ανοίγουν και πρέπει να κάνω refresh πολλές φορές μέχρι να ανοίξουν. Αυτό δεν είναι τόσο φοβερό, αλλά το περίεργο είναι ότι πολλές φορές το κάνει όταν πατάω “Υποβολή” στην αποστολή ενός ποστ. Μου βγάζει λευκή σελίδα και αναγκάζομαι να πάω πίσω και να πατήσω το λινκ για το θέμα που ποστάρω, γιατί το κειμενάκι μου έχει ήδη σταλεί. Δηλαδή, αν πατήσω πάλι “υποβολή” ή refresh στη λευκή σελίδα, τότε ποστάρεται το ποστ μου 2 φορές συνεχόμενα…

Και ένα παλιό πρόβλημα:

Υποβάλλω ένα ποστ και για κάποιο λόγο, αποφασίζω να το κάνω σχεδόν αμέσως edit (κάτι μου ξέφυγε στην προεπισκόπηση για παράδειγμα). Η δουλειά πλέον, λόγω ADSL γίνεται αστραπιαία, αλλά αναγκάζομαι να περιμένω πότε θα επιτραπούν οι αλλαγές στο κείμενο μου, λόγω του χρονικού περιορισμού…

Αυτά…

Aκριβως αυτα τα προβληματα εχω κι εγω :?

Aκριβως αυτα τα προβληματα εχω κι εγω :?[/quote]

+1 Και επίσης δεν μου εμφανίζει ποια είναι νέα και παλιά posts!

Σωστά τα λέει ο karvou, έτσι ακριβώς είναι…

+1

Αυτο το προβλημα το εχω κι εγω αλλα λιγες φορες πλεον.Το ειχα και με τον παλιο server.

Το πρόβλημα είναι ότι για κάποιο λόγο εξαντλείται η μνήμη του server, με αποτέλεσμα ορισμένες φορές να μην υπάρχει μνήμη για να φορτώσει κάποια σελίδα (τουλάχιστον τώρα δε μπορούν να μας κόψουν :P). Αυτό παρατηρείται μόνο στις σελίδες του forum, άρα κάτι τρέχει με το φόρουμ. Η αλήθεια είναι πως η έκδοση του forum είναι η 2.0.11 ενώ έχει βγει η 2.0.22, αλλά το θέμα είναι πως για να γίνει η μετάβαση πρέπει να γίνει “σειριακά”, δηλαδή 2.0.11 -> 2.0.12, 2.0.12 -> 2.0.13 κλπ. Θα γίνει κάποια στιγμή σύντομα, απλά θέλει χρόνο.

Μέχρι τότε υπομονή. Ζήτημα λίγων δευτερολέπτων είναι πάντως, μερικά refresh και στρώνει. Επίσης όταν σας το βγάζει όταν κάνετε post κάποιο μήνυμα, μην πατάτε refresh γιατί το διπλοποστάρει.

στην χειροτερη όταν κανω διπλο ποστ, παω στα καπακια και το σβήνω. αυτο γινεται αν προλαβεις πριν ποσταρει αλλος. :slight_smile:

Ρε παιδια εχει παραγινει λιγο το κακο με τις λευκες σελιδες. :?

Όντως! :?

Έχετε δίκιο, το ματιάσαμε.
Έχουν ειδοποιηθεί οι υπεύθυνοι και το ψάχνουμε.

Λίγη υπομονή μέχρι να βρούμε τι φταίει. Sorry για την ταλαιπωρία. :frowning:

Δεν πειραζει, την αξιζετε…
Καταπληκτικη δουλεια στο rocking.gr

Thanks man :wink:

Moυ 'χει σπάσει τα νεύρα χτες και σήμερα…

Παραδόξως σήμερα μου εμφανίστηκε ελάχιστες φορές, αλλά το πρόβλημα είναι αποδεδιγμένα στο forum. Θα κοιτάξω να γίνει το update σήμερα-αύριο (με αποτέλεσμα για κάποιες ώρες να μην είναι προσβάσιμο το forum), μήπως και στρώσει η κατάσταση.

Φοβάμαι ότι δε λύθηκε το πρόβλημα. :evil:
Αναζητούνται νέες λύσεις…

Sorry.

Nαι, μη σου πω οτι το προβλημα μεγαλωσε…
Νταξει, μαλλον θα τη βρειτε τη λυση. :wink:

aφηνομaστε στa εμπειρa χεριa του kourou :smiley:

Σε λίγη ώρα το φόρουμ πιθανόν να είναι down για μερικά λεπτά (λογικά όχι πάνω από 5-10) για να δοκιμαστεί άλλη μία πιθανή λύση.