Χορός και Μέταλ

Πάντως, έχω διαπιστώσει το εξής:

Ενώ πολλοί υποστηρίζουν πως το ([I]σκέτο[/I]) μέταλ δύσκολα χορεύεται, δεν μπορούν να πουν το ίδιο [B]για DJs της ηλεκτρόνικα,[/B] π.χ. Fatboy Slim και μερικοί άλλοι, που είτε παίρνουν samples-“δάνεια” από μέταλ μπάντες ([I]απ΄όλα τα είδη/κατηγορίες[/I]) είτε φτιάχνουν ολόκληρα τρακς βασισμένα στα κλασικά όργανα μέταλ μουσικής -ψηφιακά επεξεργασμένα (αλλά με…μπόλικα beats μέσα).
Γραφοντάς τα αυτά, θυμήθηκα τον γνωστό Liam Howlet που έβγαλε -[I]σόλο, εκτός Πρόντιτζι κυκλοφοριών[/I]- δίσκο με κομμάτια όπου χρησιμοποιήθηκαν σάμπλς από [B]Sex Pistols, Crass και Thin Lizzy/B.
Αμ θυμήθηκα -μη κράξετε!- και τους[B] koRn[/B] που έβαλαν dubstep στη μουσική τους…

Αντε λοιπόν…[B]ΧΟΡΕΨΤΕ[/B]!!! :slight_smile:

Γενικα τα groovατα stoner χορευονται ως μουσικες. Να βαλω και ενα που θυμηθηκα. Εχει και βιδεο για συνοδεια. ;p

Το ανέφερα κάπου στα αρχικά ποστ αφού δεν υπήρχε περίπτωση να ξεχάσω το τραγούδι που έχει μετατρέψει το σπίτι μου πολλές φορές σε ντισκο:)

[B]http://www.youtube.com/watch?v=grVhrwDfNsw[/B]

Thrash Boogie!! 8)

Ξανακοιτωντας το θρεντ μου ηρθαν πολλά κομμάτια στο μυαλό τελικά.

πιο ρομαντικά φάση, όπως

ή

ή το τρίπτυχο gutter ballet, summer’s rain, when the crowds are gone (που βέβαια αν οποτε τα ακους ανατριχιαζεις ολοκληρος, δεν μπορεις να χορεψεις, αλλα αυτό είναι άλλο θέμα)

ή το κλασσικο κομματι λε ρεφραιν τσιφτετελι (νο οφενς, τους λατρεύω αλλα είναι)

ή ολόκληρο το set the world on fire απο annihilator.

Βασικά λίγο να το σκεφτείς σου ρχονται παρα πολλα, ειδικα σε ρομαντικο-ειδο-βαλσο κατασταση. Και οι Anathema εχουν απειρα κομματια σε τετοια φαση. Δεν ξερω οσο το σκεφτομαι μου ρχονται κι αλλα οποτε σταματαω. :stuck_out_tongue:

my man!!

το σπίτι ενός φίλου απέχει από το δικό μου όσο περίπου διαρκεί το fall of man. Ευτυχώς ήταν αργά το βράδυ γιατί ακόμα θα έλεγαν ιστορίες για τον τρελό που χόρευε βαλς μόνος του στον δρόμο.

[B]http://www.youtube.com/watch?v=DMk70YKdq3k[/B]

Metal …Tango! :stuck_out_tongue: (ok, sort of?)

εγω εχω βαλει κοπελα μου να μου κανει lap dance αχτο

και τωρα κορΟδεψτε ελεύθερα(αλλα οτι και να λετε ηταν γαματα)… :stuck_out_tongue:

καβλωτικο;

μη λες πολλα και δώσε τη μαρια ΤΩΡΑ…

Δεν έχω δει μεγαλύτερη καθυστέρηση από τους τύπους στο video . Και την μπάντα και το κοινό ! Πυροβολήστε τους λέμε …

Eχει μπλεξει αγορι μου…εχει μπλεξει σε σπειρα με σπουργιτια.

Είχα δοκιμάσει μία φορά να κάνω lap dance με το lack of comprehension και ο λόγος που το αναφέρω αυτό δημόσια είναι πως ήταν τόσο epic fail, που ξεπερνάει οτιδήποτε θα μπορούσε να διανοηθεί ανθρώπινος νους ως γελοιότητα.
Πάνε οχτακόσα χρόνια, ακόμα το θυμάμαι και γελάω…

Αλλά δε φταίει το κομμάτι που δε χορεύεται, φταίνε τα ninja skills μου.

Τυχαινει να εχω πολυ πιο πονηρη αναμνηση με κομματι Μαγκνετ αλλα δεν θα τη μοιραστω μαζι σας. ;p Ειναι κοντα ομως.

Σε πιο γομαντικ, εχω πει πως ααααν παντρευτω ποτε στη ζωη μου, θα χορεψω με τη νυφη αυτο το τραγουδι. http://www.youtube.com/watch?v=OFd7hrUKjqQ Αν πει οχι, δεν την παιρνω, απλα.

Οχι ημουνα ον τοπικ ;p Αστο να παει στο διατανο

για να είμαστε ον τοπικ, σε κωλόμπαρο είχα δει πολύ δυνατό χορό με always somewhere

^^^Α ναι, παίζουν αυτά…

Απορώ πως δεν αναφέρθηκε μέχρι τώρα αυτό εδώ (σε δύο εκδοχές για του λόγου το αληθές):

Το πιο γαμάτο χορευτικό σε σωληνάδικο το χω δει με το Rough Boy των ΖΖ Τοp.Μυθικαλ Τσέχικο τεμάχιο.