Πείτε ένα τραγούδι που

Πείτε ένα τραγούδι που???

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: Don’t Cry (Gn’R)

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Highway Star (Deep Purple)

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Whole Lotta Love (Led Zep)

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: Wish You Were Here (Pink Floyd)

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Paradise City (Gn’R)

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): Δεν…

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: Dream On (Aerosmith)

  8. Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Search & Destoy (Iggy & The Stooges)

  9. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: -----

  10. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): Lovesong (The Cure)

  11. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: Τα κάλαντα!!!

  12. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Μαζωνάκη…

  13. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Still Of The Night (Whitesnake)

  14. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: Δεν…

  15. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: Iron Man (Black Sabbath) -Το ομολογώ: Δείξτε κατανόηση, ήμουν πολύ μικρή και…(!)

  16. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: Never Ending Nightmare (MSG)

  17. Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: Beds Are Burning (Midnight Oil)

  18. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Sweet Child O’ Mine (Gn’R)

  19. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): By The Way (RHCP) (μου έχει συμβεί!!!)

  20. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): November Rain (Gn’R)

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: Έχω κλάψει (Κυριαζής)

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Αfrica (Toto)

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: I Surrender (Rainbow)

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: Soldier for Fortune (Deep Purple)

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Born to be my baby (Bon Jovi)

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): Holiday (Scorpions)

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: Mission (Queensryche)

8 ) Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Gates of Babylon (Rainbow)

  1. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: Get Back (Ντουετο Joey Tempest - Jon Bon Jovi) σε βίντεο καλή ανάλυση

  2. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): Take me with you (Whitesnake)

  3. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: Το πουλάκι μου

  4. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Wall (Pink Floyd) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

  5. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Still Of The Night (Whitesnake)

  6. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: Devil Signs the blues (Europe)

  7. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: Paranoid (Black Sabbath)

  8. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: Carrie (Europe)

18 ) Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: Pearl Jam (δεν θυμαμαι τραγούδι)

  1. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Tarot Woman (Rainbow)

  2. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): Somebody Save me (Cinderella)

  3. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): Φυσικα Τhe final countdown

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: …

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Sweet child o’ mine-Guns n’ Roses

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Smells like teen spirit-Nirvana

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: Rhantom of the opera-Iron maiden

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Light my fire-Doors

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): (…)

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: Never ending nightmare-MSG

  8. Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Chop suey-S.O.A.D

  9. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: Getting away with all messed up_James

  10. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική):Kiss me(?)-Sixpence none the richer

  11. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο:Άστο καλύτερα…

  12. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε:Το paradise city από Μίχα-Ζώη!!!

  13. Ακούτε με τέρμα την ένταση:Πολλά και ακόμη περισσότερα

  14. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: Nothing else matters-Metallica

  15. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε:Can’t stop-R.H.C.P + Lounge act-NIRVANA

  16. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: Don’t cry

  17. Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: Don’t look back in anger-Oasis

  18. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Too tough to die-Ramones

  19. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!):Δεν εκδικούμε τους γονεί μου με αυτόν τον τρόπο…Είναι πολύ απάνθρωπος…

  20. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό):Paradise city-Guns(αν το πάρω στο χαβαλέ)+Something in the way-Nirvana(αν το πάρω στο πιο συναίσθημα)

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: Κανένα, αλλά αν είναι κάποιο είναι το Black (Pearl Jam)

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Cigaro (System Of A Down)

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Until It Sleeps (Metallica)

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: Second Love (Pain Of Salvation)

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Make Believe (Angra) αν και όχι πάντα.

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): … δεν θυμάμαι αλλά κανά Scorpions θα ήταν (πιτισιρικαρία)

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: Are We The Waiting? (Green Day)

  8. Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: κανένα

  9. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: αυτό το πως το λένε ρε γαμώτο…

  10. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): Χμ, εξαρτάται από τις μουσικές γνώσεις της κοπέλας. Ο James Blunt τις συγκινεί και όταν συγκινούνται (κάνω ότι) συγκινούμαι.

  11. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: ότιδήποτε από Liquid Tension Experiment… [size=1](θα 'θελα) [/size]

  12. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: οποιοδήποτε από The Doors

  13. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Burden In My Hand (Soundgarden)

  14. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: You Ain’t The First (Guns N Roses)

  15. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: Colorblind (Chroma Key)

  16. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: Δεν είναι τραγούδι, αλλά δίσκος. Το Dreaming Neon Black των Nenermore θα είναι πάντα εκεί. Χρήσιμο σχεδόν όσο ένας καλός φίλος

  17. Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: After ( Riverside)

  18. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Eve (Dream Theater)

  19. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): Μπα…

  20. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): A Change Of Seasons (Dream Theater). Για πολλούς και διάφορους λόγους.

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: In joy and sorrow~HIM

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: L.A.Woman~The Doors

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Hall of Mirrors~The Distillers

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: The Phantom Of The Opera~Nightwish

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Everyday I Love You Less And Less~Kaiser Chiefs

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): -

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: Again~Archive

  8. Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Paradise City~Guns n Roses

  9. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: Upside Down~End Of You

  10. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): I Wanna Know What Love Is~Foreigner

  11. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: -

  12. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: oτιδήποτε από λαικά

  13. Ακούτε με τέρμα την ένταση: The Logical Song~Supertramp

  14. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: Hey You~Pink Floyd

  15. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: Again~Archive

  16. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: Pain~Blackfield

  17. Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: Deathzone~Apocalyptica

  18. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Sweet Pandemonium~HIM

  19. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): Nemo~Nightwish

  20. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): Funeral~Angel / The End~The Doors /Farewell~Apocalyptica (τελικά μάλλον το τελευταίο)

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: Fadin’ away-pride and glory(υπό συνθήκες)

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: King Of The Road(Fu Manchu)

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: give me-Nightstalker

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: Time-pink floyd

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Ride On(Acdc)

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): Κανά turn around πρέπει να ναι κάπου στο δημοτικό.

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: planet caravan-black sabbath

  8. Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Brant Bjork-Low Desert punk

  9. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: to killer bee opus

  10. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική):Enigma-Gravity of love

  11. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: tipota :stuck_out_tongue:

  12. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε:cut my life into pieces-paparoach nomizw?

  13. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Powertrip-Monster Magnet

  14. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: you make me real-the doors

  15. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: Iron monkey κάτι…

  16. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…:Thru The eyes of a ruby(smashing pumpkins)

  17. Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: The Sewergrooves-rock n roll receiver

  18. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Just dead-Liquidust

  19. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!):wet pussycat-unida

  20. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): to dreamwheel-spirit caravan για να groovaroume λίγο[/u]

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: Between The Walls (UFO)

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Highway To Hell (και AC/DC γενικα)

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Virgin Killer (Scorpions)

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: Revolution Calling (Queensryche)

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: The Thin Line Betwwen Love And Hate (Iron Maiden)

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): (…)

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: Summer Of 69
    (Bryan Adams)

8 ) Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Born To be My Baby (Bon Jovi)

  1. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: Sign Of 4 - Dancing With St. Peter (album)

  2. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): Οποια μπαλαντα μου’ρθει

  3. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: Αυτοσχεδιασμος δικος μου, βαραω χορδες

  4. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Franz Ferndinand

  5. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Show Me How To Live (Audioslave)

  6. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας:

  7. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: In My Darkest Hour (Megadeth)

  8. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: (…)

18 ) Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: Livin’ My Life For You (Pink Cream 69)

  1. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Welcome To The Jungle (Guns ‘n’ Roses)

  2. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): Οταν κανω μπανιο δεν τραγουδαω βαζω εξω το CD Player και ακουω συνηθως: Under Look And Key, Tooth And Nail ή Back For The Attack (Dokken Rules!!!)

  3. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): Your Time Has Come (Audioslave)

Πείτε ένα τραγούδι που???

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: My Bleeding Heart - At Vance

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Sleeping My Day Away - D.A.D

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Warrior - Riot

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: Πολλα…

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Under Blue Skies - Bonfire

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): Τα παπακια :smiley: :smiley:

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: I Remember - Psychotic Waltz

8 ) Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: :frowning:

  1. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: :?: :?: :?:

  2. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): μαλλον κατι χαλαρο Dire Straits

  3. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: Μπα…

  4. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Κανενα

  5. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Σχεδον τα παντα, αλλα η αδυναμια μου ειναι το Stargazer - Rainbow και Metal Heart - Accept

  6. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: Holding On - Jeff Scott Soto

  7. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: The final Countdown - Europe

  8. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: Broken Heart - White Lion

  9. Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: Eyes On Fire - Treat

18 ) Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: In The Air Tonight - Phil Collins

  1. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): All She Wrote - Firehouse

  2. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): The Last Of The Mohicans OST

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: Στην πόλη των τρελών (Πυξ Λαξ)

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Show me how to live (Audioslave)

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Tall Tales (Spiritual Beggars)

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: Pushing me away (Linkin Park)

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Nothing could come between us(Theory of a deadman)

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): Nights in white satin

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: Let there be light (Mike Oldfield)

  8. Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Halo (Soil)

  9. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: Οποιοδήποτε σουξέ της Σάσας Μπάστα

  10. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): Still got the blues (Gary Moore)

  11. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: Smoke on the water (D.P.)

  12. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Stairway to heaven … (για να το ακούσω από το PC μου γιατί τα ραδιόφωνα κατακρεουργούν το σόλο και είναι σπάσιμο)

  13. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Dread and the fugitive mind (Megadeth)

  14. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: Pressure (Anathema)

  15. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: Strip the soul - Porcupine Tree

  16. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: Ain’t my bitch, St-Anger (Metallica)

  17. Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: Carnival of rust (Poets of the fall)

  18. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: My sweet shadow (In Flames)

  19. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): Primitive (Soulfly)

  20. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): C’est la vie (ELP)

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: “Γέλα κυρία μου”, χαχαχαχα… πλάκα κάνω!! Δεν κλαίω, αλλά με συγκινούν πολλά… π.χ. το “Who Wants to live forever? - Queen”

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: ΠΟΛΛΑ, παλιά είχα φτιάξει και μία συλλογή με τέτοια τραγούδια… ας πω δύο απ’ αυτά όμως που δεν έχουν ειπωθεί kai δεν είναι απ’ τις κλασσικές επιλογές , έτσι να μη το αφήσω κενό… “Devil’s Road - HTP” & “Black Devil Car - Jamiroquai”.

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Αναφέρω απλά τo πιο πρόσφατο, “No Angel To Lay Me Away - Hellacopters”.

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: ΟΛΑ όσα μ’ αρέσουν… ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ δηλαδή…

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: …άλλη συλλογή που είχα φτιάξει… σορρυ, δε μπορώ να ξεχωρίσω κάποιο απο τα 10-15 που μου έρχονται στον νου!

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): …δε θυμάμαι… μπλουζ σε παιδικό πάρτυ -χιχιχιχι

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: 3 που μου έρχονται τώρα, “Dust In The Wind - Kansas”, “Believe In Nothing - Nevermore” & “Boat On The River - Stix”… όμως τελικά, πιο πολύ απ’ όλα, αυτό: “Since I’ve Been Loving You - Led Zeppelin”

  8. Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: ε, είναι πολλά… funky, groovy τραγούδια, π.χ. το πιο πρόσφατο είναι το “Hump De Bump - Red Hot Chili Peppers”.

  9. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: όχι τραγούδι, αλλά ψάχνω το album που ο Dave Lombardo μαζί με άλλους διασκευάζει Vivaldi.

  10. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): Εχω βάλει το “You ?re beautiful” του James Blund (μεγάλος τσάτσος ε;) και έχω τραγουδήσει το “Your are so beautiful - Joe Cocker” στο κρεβάτι.

  11. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: ΟΛΑ των AC/DC στα drums!! (xixixixi :lol: , ac/dc=RESPECT!!)

  12. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: “Soldier of Fortune - NotiS” :twisted:

  13. Ακούτε με τέρμα την ένταση: τα περισσότερα! Αλλά είναι και μερικά όπως (στην τύχη, το πρώτο μου έρχεται σήμερα /τώρα στο μυαλό) το “Tool - The Pot” που δεν ακούγονται σιγανά -αμαρτία!

  14. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: “Tears - Rush” και έχω αφιερώσει στο παρελθόν το “Thank You - Led Zeppelin”.

  15. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: βασικά τους Cure (κορόιδευα την ξαδέρφη μου), αλλά, πάλι καλά, άλλαξα γνώμη… Μπορείς να το “σχηματοποιήσεις” λοιπόν στο “Friday I’m In Love - The Cure”.

  16. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: …

  17. Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: τίποτα, παλιά ξύπναγα με “9η του Μπετόβεν” σε διασκευή των “Rainbow” (difficult to cure ο δίσκος).

  18. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: “Uncle Fucker - Cartman, South Park the movie O.S.T.”

  19. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): Ούυυ, ότι μου έρθει, συνήθως στο μπάνιο ακούω και μουσική κιόλας (όταν είμαι μόνος). Απο “Sharrade - Fantomas”, μέχρι ό,τι να 'ναι (σε ξένο και rock, bluez, jazz, metal κλπ)!

  20. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): Τι λες τώρα… μιλάς στον άνθρωπο που έχει φτιάξει και φτιάξει playlist (μου αρέσει να το αποκαλώ "My Death’s Soundtrack… έχω ήδη φράψει και τον επικήδειό μου). Μια και ρωτάς ένα, ας πω ένα αφήνοντας το Stairway για άλλους… “Cold Song - Klaus Nomi”.

  1. Ποιό τραγούδι /καλλιτέχνης, ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ να πείτε πως σας αρέσει: δεν ντρέπομαι, αλλά δε το διαδίδω κιόλας… 3 είναι και απορώ κι εγώ γιατί σε άλλες περιπτώσεις ό,τι δικό τους είναι αηδία και αυτές οι γκόμενες μου την σπάνε ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ… “Τhalia - Tu Y Yo”, “Natalia Oreiro - Tu Veneno” & “Britney Spears - Toxic” :lol: 8) :smiley:
  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως:Κανενα, ισως με Billie Holiday - Gloomy Sunday
  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km:Kyuss - Gardenia
  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Led Zeppelin - Rock and Roll
  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του:Arcturus - Alone
  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο:Πολλα, αυτο που μου 'ρθε τωρα Bjork & PJ Harvey - Leaving on a jet plane
  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα):-
  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε:Ennio Morricone-Cinema paradiso
  8. Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε:-
  9. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: -
  10. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική):Τιποτα απο Diana Krall
  11. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο:-
  12. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Δεν ακουω ραδιο.
  13. Ακούτε με τέρμα την ένταση:Κανενα , σεβομαι τους διπλα.
  14. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: -
  15. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: Savatage - sirens
  16. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…:-
  17. Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: Bjork - Hunter
  18. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: xm,δεν ξερω τιποτα απο κανενα soundtrack ισως απο το amelie
  19. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!):Leonard Cohen - Dance me to the end of love
  20. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): Zeppelin - In my time of dying
  21. Ποιό τραγούδι /καλλιτέχνης, ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ να πείτε πως σας αρέσει: Κανενα, ντροπης πραγματα.

Ε οταν μιλαμε για φωναρα το εννοουμε.

(Ας καταλαβει καποιος οτι λειπει το 10) κι ας τα παει ολα τα επομενα εναν αριθμο πισω)

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: Hearbreaker-Grand Funk

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Radal Love - Golden Earing

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Itno The Void - Sabbath

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του:Stairway to Heaven - Zeppelin

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο:Stargazer- Rainbow

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα):This Boy Beatles

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: Everything from Jethro Tull

8 ) Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε:Castle In The Air - Eloy

  1. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: παρα πολλα!

  2. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): tpt…

  3. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: Red House - Jimi Hendrix

  4. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Wall (Pink Floyd) k alla…:stuck_out_tongue:

  5. Ακούτε με τέρμα την ένταση:γενικα Sabbath

  6. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: …

  7. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: γενικα prog

  8. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: talk to the wind- King Crimson

18 ) Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε:canned Heat - Sandy’s Blues

  1. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Lady Fantasy - Camel

  2. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): …

  3. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό):Little Wing - Jimi Hendrix

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: One Last Goodbye-Anathema

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Hell On Wheels-Fu Manchu

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Living After Midnight-Judas Priest

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: Astronomy-Blue Oyster Cult

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Burn out-Green Day

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): Κάποιο Scorpions θα’ταν δε μπορει…

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: Hallowed Land-Paradise Lost

  8. Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Right Now- Korn

  9. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: Αυτο με το βιολί και το διάβολο.

  10. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): Προκατασκευασμένο playlist.

  11. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: Το smelly cat,smelly cat what do they feed you?

  12. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε:ράδιο?

  13. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Go With The Flow-QOTSA

  14. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: …

  15. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: Enter Sandman…πολύ παλιά!

  16. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: Fade To Black

  17. Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: The Wolf Is Loose-Mastodon

  18. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Demon Cleaner-Kyuss

  19. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): …

  20. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): Die Laughing-Therapy?

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως:Αnathema - One Last Goodbye

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km:Metallica - Fade To Black

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Lunatica - The Spell

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: Υπαρχουν πολλα κομματια αλλα θα προτιμησω Tristania - Evenfall

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Within Temptation - It’s The Fear

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): Δε χορευω.

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: Mel C - Northern Star και Within Temptation - The Swan Song

  8. Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε:Apoptygma Berzerk - In This Together

  9. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: -----

  10. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): Nightwish - Forever Yours

  11. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: Δεν ξερω κανενα μουσικο οργανο.

  12. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Θωδη, Στανιση και γενικα τα γαβγισματα.

  13. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Katatonia - Ghost Of The Sun (τα σπαμε!!!)

  14. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας:…

  15. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: Δεν θυμαμαι τωρα, sorry.

  16. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: Evanescence - Missing

  17. Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: Lunatica - Avalon

  18. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Lacrimas Profundere - Black Swans

  19. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): τραγουδαω πολλα και τα κανω remix lol.

  20. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): Lacrimas Profundere - Sad Theme For A Marriage (songi για μνηματα!)

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως:Space dye vest (Dream Theater)

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Painkiller(Judas priest)

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Blackened (Metallica)

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: Comfortambly numb (Pink floyd)

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Ride like the wind (Saxon)

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): Dont cry (Guns n roses)

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: Scarred (Dream theater)

8 ) Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Paradise city (Guns n roses)

  1. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: Tα έχω βρει σχεδόν όλα.

  2. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): Eyes of the lost (Axel rudi pell)

  3. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: Mπαα…

  4. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Oτιδήποτε σκυλοpop.

  5. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Phobia (Kreator)

  6. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: All of my love (Led zeppelin)

  7. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: War pigs (Black Sabbath)

  8. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: Shes gone (Steelheart)

18 ) Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: Mouth for war (Pantera)

  1. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή:Wheels of steel (Saxon)

  2. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): Cherry pie (Warrant)

  3. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): Killed by death (Motorhead)

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: δεν κλαιω, συγκινουμαι τις περισσοτερες φορες:1979-The Smashing Pumpkins, Someday Soon-The Doors, This Picture-Placebo, και αλλα

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Wheels Of Steel-Saxon

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Demon’s Eye-Deep Purple, Electric Eye-Judas Priest, Run To The Hills-Iron Maiden, Balls To The Wall-Accept
    Starvation-Socrates Drank The Conium

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: σχεδον ολα απο Doors

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Best I Can-Queensryche, Living After Midnight-Judas Priest, You Make Me Real-The Doors

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): κανενα

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: κανενα

  8. Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: κατι ποντιακα

  9. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: κανενα

  10. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): Fuck Her Gently-Tenacious D, Ερωτικο-Μουσικες Ταξιαρχιες

  11. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: κουτσα στραβα το Paranoid

  12. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: εκτος απο ελληνικα: Bon Jovi, GNR, Scorpions, Metallica, Aerosmith, Motley Crue, Green Day και αλλα

  13. Ακούτε με τέρμα την ένταση: αναλογα την ωρα

  14. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: τωρα λιγο δυσκολο…

  15. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: We Are The Robots-Kraftwerk

  16. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: κανενα

  17. Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: κανενα

  18. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Backdoor Man-Willie Dixon/The Doors

  19. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): κανενα

  20. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): The End-The Doors

:lol: :lol: :lol: Sorry!

Πείτε ένα τραγούδι που???

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: Tunnel Of Love + Telegraph Road-Dire Straits (γαμώτο!) :cry:

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Action-Def Leppard ](*,)

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Teenage Idol-Blackfoot [-o<

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: Johnny’s Back-Riot 8)

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Οτιδήποτε από Europe :lol:

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): Καραστάνταρ Scorpions και Wind Of Change. Oι ψαγμένοι είχαν και Whitesnake :lol:

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: Dreamer-Europe, όνομα και πράγμα O:)

8 ) Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Καλά, πέτυχες τώρα. Δεκάδες. :lol:

  1. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα: Κάποια εκτός ροκ που γουστάρω και δεν έχω ιδέα ποιός και τι…

  2. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): στην cd-έρα οτιδήποτε από Def Leppard :wink:

  3. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: Δεν είναι ώρα να περιαυτολογήσω 8)

  4. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Κότσιρας και Χατζηγιάννης και τέτοιο στυλ :evil:

  5. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Riot άπαντα! [-o<

  6. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: Hey You-Scorpions και Just Like An Arrow-Magnum :wink:

  7. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: Baby Gotterdamelung-Monster Magnet :oops:

  8. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: The Sun Goes Down-Thin Lizzy

  9. Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: το καινούριο θεϊκό του Bob Catley στο δρόμο για δουλειά =D>

18 ) Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: For Those About To Rock (αποτελούσε όταν έκανα εκπομπή) O:)

  1. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): Χα χα, συνήθως σφυρίχω το Χαβάη 5-0! :lol:

  2. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): Heavy Fuel-Dire Straits σσιγά μην στεναχωρηθώ κιόλας

1) Όταν το ακούτε κλαίτε αμέσως : when a man loves a woman :oops:

2) Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: down with the sikness

3) Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: down with the sikness

4) Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: walk away{kelly clarkson}

5) Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: sugar {system of a down}

6) Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): ναι καλα…περιμενε να θυμηθω…ηταν και προσφατα…καπου στην εκτη δημοτικου…
:stuck_out_tongue:

7) Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε:

8 ) Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: sugar {system of a down}

9) Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα: τπτ…

10) Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): … κερια?? …τα προστυχα τα εσωρουχα μου??..δεν ξερω… :wink:

11) Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: κλαρινο… :? :lol:

12) Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: To everything…
8O

13) Ακούτε με τέρμα την ένταση: bittersweet

14) Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο σας: addicted{kelly clarkson} ( δεν έχει σημασία ότι δεν έχω όμως…ε?ε?ε?)

15) Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: hope {anathema}

16) Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: κοιτα…μετα απο τους , μεχρι στιγμης , χωρισμους μου το μόνο που με συντρόφευε ηταν ο επόμενος…χιχιχιχ
Σοβαρα όμως…δεν θυμαμαι…τα ξεχνάω κατι τέτοια…εχώ πολύ επιλεκτική μνήμη…

17) Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: το σκουπιδιαρικο… :lol:

18 ) Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή:

19) Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): οχι…

20) Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): dead boy’s poem